על תג מחיר, טרור, והתמוטטות הביטחון

גל טרור שוטף את רחובותינו. "תג מחיר". כל גרפיטי זוכה לכותרת שלא היתה מביישת פיגוע התאבדות באוטובוס. ארוע שבו פרחח מיצהר ניקב צמיג של מח"ט מוגדר כ"טרור", לא פחות, וכעונש קולקטיבי הורס המנהל האזרחי בתים בישוב. אולפן "קשת" יורד ל"זירת הטרור" בפורידיס ששם נטבחו באכזריות 20 צמיגים וקיר הותקף באמצעות תרסיס צבע רצחני. בתקשורת מתנהלים משפטי שדה כלפי ראשי הימין, שרים רועדים מתנפלים על "הטרור" כדי שיוכלו לספק תשובות לחוקרים באולפנים, וציפי לבני מנצלת את הגל לבניית עוד כלים משפטיים דיקטטוריים נגד הימין. סדר היום הציבורי במדינה שיצאה מדעתה משועבד לשורת מעשים מכוערים, רובם נזקים מינוריים בסיווג משפטי של "עוון".

בישראל האמיתית קיים טרור, ערבי. באתר החדשות 0404 נחשפו צילומי מסך של נתוני המשטרה, שמהם עולה תמונה מטרידה של היקף האירועים.  786 פיגועי יידויי אבנים ובקבוקי תבערה, תקיפות, פגיעות בבתי כנסת וגרפיטי למכביר,  "דגימת" טרור בתקופה של 21 יום, שאינם יוצאי דופן בכמות  ובחומרת האירועים.

כמה מסקנות מהנתון הזה:

 1. יידויי אבנים ובקבוקי תבערה על רכב נוסע הם ניסיונות לרצח שכבר גבו חיים רבים.

 2. 786 ב-21 יום שווה 1120 פיגועים בחודש שלם.

 3. יש יותר אירועים מתלונות: מקרים שבהם אבנים החטיאו אינם מדווחים. המאגר המשטרתי אינו כולל תלונות המדווחות ישירות לצבא, ולא התקפות על חיילים שעליהם צה"ל, כמובן, אינו מתלונן במשטרה. מכאן, שמדובר במספר הקרוב ל-2000 תקיפות בחודש.

 4. הטרור חצה מזמן את הקו הירוק. מי שלא עצר את הטרור ביו"ש, קיבל אותו בירושלים, ומי שלא עצר אותו בירושלים, מקבל אותו בגליל, ברמלה, לוד, על הרכבות, בנגב, בכל הארץ.

 5. האירועים הללו הם בנוסף לטרור "הקלאסי", שגם מתעורר. ערב יום העצמאות נשחטה שלי דדון. ערב פסח נרצח ברוך מזרחי. הם מצטרפים לעדן אטיאס, תומר חזן, גל קובי, שריה עופר ואביתר בורובסקי. עבורם "קשת" לא פתחה אולפן מיוחד.

 6. לאחר שב-2012 לא היו הרוגים, מדובר בלא פחות מתהליך של התמוטטות הביטחון בכל הארץ שמקורו בחולשה. עסקת שליט, שיחות "השלום", מדיניות "ההכלה", פעלו את פעולתם.

 7. זה מול זה: 400 אירועי "תג מחיר" מאז תחילת התופעה, מול עשרות אלפי מקרי טרור חמורים בהרבה, רובם מסכני חיים, חלקם גבה חיי אדם, הכל באותה תקופה.

  אין מה להשוות את הפרופורציות וחומרת האירועים, אך הממשלה והתקשורת, ממניעים שונים, מסתירים ככל יכולתם את מימדי הטרור האמיתי, ומבליטים בכל כוחם את הטרור המדומה.

  "תג מחיר" נולד כתוצאה מאזלת היד כלפי הטרור ואכיפת היתר כלפי הימין. זו תגובה שפלה ומטומטמת של תקיפות ערבים חסרות אבחנה ופגיעות במוסדות דת, הדוחפות את הציבור הערבי, שרובו אינו מעורב בטרור, היישר לזרועותיו.

  התקשורת חוגגת וסוחטת כל טיפת הכפשה. מי שלא דורש גינוי מרון חולדאי על פשיעה בת"א, תובע בתוקפנות מראשי ההתיישבות לגנות את התופעה, בניסיון ליצור קשר תת הכרתי בינם לבין המעשים הללו, ולהכניסם למלכודת. אם יגנו – ייקחו בכך אחריות עקיפה, ואם לא, יוצגו כסלחנים ותומכים. תקשורת שלאורך זמן מעניקה לכל פרחח את היכולת להגיע לכותרת ראשית ע"י קשקוש על קיר, מעודדת בכך את התופעה בכוונה, כי ביום שניקוב צמיג יעבור לעמוד 17 בעיתון, התופעה תדעך.

  התוצאה היא שבעוד שהביטחון בהתמוטטות, היחידים ה"זוכים" בישראל לטעמו של "שלטון החוק" הם מתיישבי יו"ש. התקשורת מסיתה נגדם, מעוותת פרופורציות ודורשת מהפוליטיקאים ושלטונות הביטחון לספק הסברים. רק כלפיהם מונהגים נהלי אכיפה בלתי דמוקרטיים שלא מקובלים אפילו נגד פשע מאורגן רצחני, ומתנהלת אכיפת חוקי תכנון ובניה נוקשה. רק כלפיהם יש "אפס סובלנות", אותם בלבד מותר לגרש מהבית, וזו התוצאה שהשמאל ביקש להשיג בכל המניפולציה.

  הממשלה בחדלונה, בסיוע אנשי "תג מחיר", משחקים לידיו באופן מושלם.

4 Responses to “על תג מחיר, טרור, והתמוטטות הביטחון”

 1. מאת אברהם כהן:

  בועז, חבל שם אתה נפלת בפח.

  קשה לי להאמין

  קודם כל לא קיימים קבוצות של כאלה הנקראים "אנשי תג מחיר ", אלו הם תגובות ספונטנייות של חבר'ה נערים אוהבי הארץ, פטריוטים אמיתיים, שבד"כ הם תושבי יהודה ושומרון, או מגורשים וכד' שלא מוכנים לשבת באפס מעשה כאשר מסביבם יש כנופייות וגדודים של זורקי אבנים, בקבתב"ים ועוד חיות אדם רעות, שהמשטרה לא נוקפת אצבע כדי למגר את התופעות האלה. ומ"מ התגובות [- אם ישנם ] הם כאין וכאפס לעומת התגובות הברוטלייות על כל קשקוש [- תרתי משמע ] שלהם וגם לא שלהם.

  העוול שנעשה כאן צועק לשמיים, כיצד ניתן להעמיד באותה קטגורייה ארגוני מחבלים וקבוצות טרור אחרות עם נערים נפלאים אלו, שמוכנים לחיות בחבלי ארץ שכולם כבר זנחו אותם מזמן ?

  את המחאה שלהם הנקראת "תג מחיר " המתבקשת לנוכח המציאות הבזיונית של ה"שלטון" שבאה לידי ביטוי בד"כ ע"י כתיבת המלים "תג מחיר " או שריפת שטיח או אפילו עקירת עץ ל"ע פה ושם, את זה להעמיד כטרור ??!!

  איך אפשר לכנות אותם בשמות גנאי? הרי הם היחידים בשטח שמעט מרימים את קרננו !
  שהרי אם לא תהיה שום תגובה לכל פעולה נפשעת של האוייב, מה הם יחשבו עלינו ?!

  אני עצמי מרגיש שהם עושים את מה שאני הייתי רוצה לעשות ולא מעיז !!

  בועז , חזור בך, לא מתאים לך , תשאיר את זה לריבלין ופרס ודומיהם

 2. מאת אברהם כהן:

  בועז, חבל שם אתה נפלת בפח.

  קודם כל לא קיימים קבוצות של כאלה הנקראים "אנשי תג מחיר ", אלו הם תגובות ספונטנייות של חבר'ה אוהבי הארץ, פטריוטים אמיתיים, שבד"כ הם תושבי יהודה ושומרון, או מגורשים וכד' שלא מוכנים לשבת באפס מעשה כאשר מסביבם יש כנופייות וגדודים של זורקי אבנים, בקבתב"ים ועוד חיות אדם רעות, שהמשטרה לא נוקפת אצבע כדי למגר את התופעות האלה. ומ"מ התגובות [- אם ישנם ] הם כאין וכאפס לעומת התגובות הברוטלייות על כל קשקוש [- תרתי משמע ] שלהם

 3. מאת שלומי:

  "תג מחיר" אלו מעשים שוליים פסולים שמנופחים מלאכותית בידי השמאל הישראלי שמחפש כל דרך ליצור איזון תקשורתי למעשי הטרור הערבי.

  הניסיון להשוות בין יהודים הכותבים כתובות נאצה ומנקבים צמיגי מכוניות לבין ערבים ההורגים יהודים הוא ניסיון שפל.

  חוסר הפרופורציה בהתייחסות התקשורתית היא טבעית. יהודי עושה גרפיטי או מנקב צמיגי מכוניות היא כותרת כמו ש"אדם נשך כלב" זו כותרת המושכת הרבה יותר מערבי שזורק אבן או בקבוק תבערה ופוגע ביהודי, שזו המציאות היום יומית.

  הציבור לא טיפש ויודע כמובן לייחס את הפרופורציה הנכונה לחומרת המעשה הרלוונטי.

  מי שנופל בפח אלו גופי השלטון לרבות המשטרה והצבא שמבזבזים משאבים בלתי פרופורציוניים בחקירה מוגזמת של האירועים הללו מתוך רצון להראות טוב בתקשורת.

 4. מאת דניאל ונטורה:

  "הממשלה בחדלונה, בסיוע אנשי "תג מחיר", משחקים לידיו באופן מושלם.

  גם בלי אנשי תג מחיר היו מוצאים סיבה

Leave a Reply


שלוש + 7 =