הפאדיחה של הילארי

כתבה מדהימה שהתפרסמה השבת במקור ראשון ו-NRG על פרסום מביך של מיילים של הילארי קלינטון.
מהכתבה עולים כמה דברים.
א. קיימת אובססיה חולנית בעיסוק בישראל, כמות זמן ותשומת לב בלתי פרופורציונלית של שרת החוץ האמריקאית ל"סכסוך" שלנו. "האביב הערבי" שהוריד את חשיבותו של "הסכסוך" לגובה דשא, לא מונע מקלינטון וצוותה להמשיך ולהקדיש עוד ועוד מאמצים לישראל, בשעה שהמזה"ת עולה בלהבות.

ב. אי אפשר לברוח מהמסקנה שבעיני צוותה של קלינטון, ישראל היא סוג של אויב שיש "לשבור את הראש" איך להתגבר עליו ולהוציא מידיה את יהודה ושומרון.

ג. נחשף עוד טפח של מנגנון החתרנות האמריקאית בישראל ומערכת משיכת החוטים של עושי דבריה בישראל. כחלק ממאבק בממשלה, מסוגלים דיפלומטים אמריקאיים להכניס ידיעות לעיתונים ישראליים, כנראה באמצעות מערכות קשרים עמוקים ואינטימיים ביותר, ומתקיימים דיונים כיצד לעורר מרדנות וחוסר יציבות בישראל, כולל רמיזה בשימוש בארגון "שלום עכשיו" כשליח.

ד. חשיפת עומק הנאיביות, השטחיות, אי ההבנה המגוחכת ומרחיקת הלכת בנתוני המזרח התיכון והניתוק מהמציאות של יועציה. ה"עצות" בנוגע לישראל דומות לאיוולת שהובילה את ארה"ב לתמוך ב"אביב הערבי" שמוטט את המזה"ת, מתוך ציפייה חסרת שחר שהמהלכים יהפכו את מדינות ערב לדמוקרטיות.

ה. רוב היועצים של קלינטון הם יהודים שמאלנים על התפר שבין מר"ץ לחד"ש, עוינים לישראל, ואף קיצוניים יותר מקלינטון עצמה.

שני קטעים מתוך הכתבה. אחד על הקלות של המניפולציה האמריקאית בעיתונות הישראלית המתרפסת, השני על רעיון לאינתיפאדת נשים ברשות הפלשתינית שהעלה השגריר לשעבר בישראל, והתייחסות שלו לארגון "שלום עכשיו" כאל שחקן המקבל הוראות בתוך ישראל.

וכל זה אינו מהוה פטור מקריאה של כל הכתבה. ארוך, אבל חשוב ביותר.

"המתדרך, ג'ונתן פרינס, שימש אז סגנו של אחד מעוזריה של קלינטון. שעות אחדות לאחר ששוחח עם העיתונאים שלח פרינס דוא"ל לראשת הסגל של קלינטון שריל מילס, ולסגנה ג'ייקוב סאליבן: "בקרוב יצוצו כתבות ב'ידיעות אחרונות' וב'פוליטיקו' שבהן בכיר אמריקאי אומר שביבי מצוי ברגע מכריע, ובהתבסס על החלטתו הוא עשוי להחזיק ביחסים נהדרים עם הנשיא ובאופן פוטנציאלי להפוך לדמות היסטורית (…) אני שוחחתי עם 'פוליטיקו', דן שפירו דיבר עם 'ידיעות'".

תומס פיקרינג, לשעבר השגריר בישראל הציע לארגן: "מאמץ גדול להשתמש בהפגנות לא אלימות ובמחאות כדי להחזיר את השלום לשאיפותיהם של אנשים ולמחשבותיהם".
פיקרינג הוסיף שגברים פלסטינים לא יתאימו למטרה הזו, משום שלא יתאפקו להימנע מאלימות לאורך זמן, ומשום שנוכחותם תעורר את חיילי צה"ל לפזר את ההפגנות בכוח. "נשים יכולות וצריכות להיות במרכז ההפגנות הללו. זה חייב להיות רק נשים", כתב.
לדבריו, כדי שהמהלך יצליח נחוצות מחאות־שבת ממושכות בסגנון ההפגנות בכיכר תחריר שבקהיר. בהמשך, הוא טוען, הנשים הפלסטיניות ישכנעו את חברותיהן הישראליות להצטרף אליהן. פיקרינג גם ציין שלצורך עידוד ההפגנות, שיתקיימו בכל מקום אפשרי, ארגון שלום עכשיו הוא "נקודת פתיחה טובה". יחד עם זאת הזהיר שאסור שיתגלה שהממשל עומד מאחורי ההפגנות.

קישור לכתבה
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/744/476.html?hp=1&cat=666&loc=56

One Response to “הפאדיחה של הילארי”

  1. מאת עדי:

    כתוב יפה, אהבתי

Leave a Reply


שש + = 7