מי מפחד מסנקציות?

כשמאחוריו תפאורה של מאות אלפי הרוגים ומיליוני פליטים בכל המזה"ת, נשא ג'ון קרי נאום שעסק באופן אובססיבי בהתנחלויות. מי שרוצה להזיק ליהודים תוקף את ישראל. מי שרוצה להרוס את ישראל מבקש לסלקה מיו"ש כדי לדחוק אותה לגבולות שלא ניתנים להגנה, ולמוטט את לב הזהות היהודית באמצעות חבלה בחזון הדורות לחזרת היהודים לארצם. המכשול הגדול לכך הן ההתנחלויות, ומכאן הקצף על השפתיים של קרי, שלמעשה מודה ששלום לא יהיה, ולכן האמוק נגד ההתנחלויות מסגיר את כוונותיו.
הנאום בא ימים ספורים לאחר שהנשיא אובמה הטיל את כובד משקלו כדי לנסות להפוך אותנו ברגע האחרון למדינה מצורעת. המחטף האנטי דמוקרטי והפרובוקטיבי של נשיא העבר מתבצע בימים הספורים שנשארו לו להזיק לישראל, בעוד שלנשיא העתיד יש שנים להועיל לה, ואובמה סיפק לטראמפ את המוטיבציה לכך. "הישארי חזקה ישראל, ה-20 לינואר מתקרב", צייץ טראמפ שלשום. כלומר אובמה ואנשיו מתנקמים בישראל, בנשיא האמריקני הנבחר, ברוב הגדול בבתי הנבחרים ולמעשה נגד רוב העם האמריקאי, כמו מישהו שסורט את צבע המכונית של בחורה שדחתה אותו.
אם יספיק אובמה להעביר סנקציות נגד ישראל באו"ם, תצמח לישראל רק ברכה מכך, הואיל וטראמפ לא יכבד החלטה כזו ואף יפעל נגד מדינות שיצייתו לה, והדבר יחריב את שארית הלגיטימציה של האו"ם. הארגון המושחת והכושל האדיש נוכח טבח מאות אלפים במזרח התיכון, כאשר מיליונים הופכים לפליטים, מציפים את אירופה ומובילים אותה לפיאסקו תרבותי, חברתי, ביטחוני וכלכלי. בעולם שבו החוק הבינלאומי מת ונקבר, הניסיון להפעיל אותו רק נגד ישראל עלול היה לגרום לה נזק לו ניצחה הילרי. ממשל טראמפ ישמח להשתמש בפרובוקציה של אובמה כדי להעניק לאו"ם את מכת החסד, ואין צדק גדול יותר מאשר שזו תגיע בגלל ישראל, שק החבטות המסורתי.
מי יציית להחלטת או"ם כזו? רוסיה המתעבת את אובמה והמוכה כלכלית מהסנקציות נגדה תשמח לפגוע במנגנון הזה, ושר החוץ שלה, לברוב, סירב מראש לבקשת קרי להצטרף למתווה נאומו. ארצות מזרח אירופה, אסיה וסין עושות את מה שטוב להן, עיין ערך הסנקציות הבלתי הרמטיות נגד אירן. החישוק היחיד שמסוגל לאחד איזשהו מהלך של סנקציות הוא ארה"ב, וב-20 לינואר היא אכן צפויה להטיל סנקציות, אבל על האו"ם…
הודו לא תוותר על קניית אלפי הטילים מישראל בגלל אובמה, סין לא תסגור את מרכזי הפיתוח שרק פתחה אצלנו, אינטל לא תוותר על מרכזי הפיתוח בישראל, וכן גם לא הארצות העומדות בתור אצלנו לידע וחדשנות. וורן באפט אמר אחרי קניית "ישקר" כי הוא משקיע רק בארה"ב וישראל כי יתר העולם אינו רלוונטי. המדינה האסייתית ששמה לא פורסם לא תוותר על מערכת ההגנה למסוקיה, כי היא חסרת תחליף. רוסיה תמשיך לקנות ירקות וידע חקלאי חיוני, וכך עוד עשרות מדינות הנעזרות בנו. שר בריטי אמר כי כל תרופה שישית על המדפים היא ישראלית, אין הרבה מדינות שיוותרו על כישורי הסייבר, המודיעין והביטחון של ישראל. ונראה אם נשיא צרפת יוותר על המערכת הישראלית המגנה על מטוסו בפני טילים. לכן גם אצל הילרי הסנקציות לא היה עובדות.
הרשות הפלשתינית הפרה את ההסכמים במהלכה החד צדדי המשותף עם אובמה, שפעל "מהבטן", מהרגש ולא מהשכל, ובניגוד להפחדות על מסוכנותו בימיו האחרונים, יצר עבורנו הזדמנות גדולה דווקא כעת. כל צעד תגובה ישראלי כעת לא יתפרש כמחטף אלא כתגובת נגד לפרובוקציה. מצד שני גם לטראמפ לא יהיו טענות כלפי מהלכים שנעשו בתקופת קודמו. לכן זה הזמן לאשר מיד עשרות אלפי יחידות דיור ביו"ש וירושלים, ואם תהיה תגובה של אובמה ומרעיו מאירופה, יש להגיב בסיפוח, החל מ"הגושים" וכלה בכל השטחים שאינם מאוכלסים בערבים, כלומר יותר משטחי C, הואיל והקווים שבזמנו התאימו לפרס וערפאת לא אמורים לחייב את מפת השאיפות שלנו.

Leave a Reply


× 5 = ארבעים