איך מסירים משקפיים בלייזר


בעלי משקפיים יכולים לעבור הליך מהיר, פשוט וללא כאבים להסרתן באמצעות לייזר. ההליך מתאים לקשת רחבה אנשים בני 18 לפחות, הסובלים ממגוון בעיות קוצר ורוחק ראייה או אסטיגמציה. כמו כן, הוא מומלץ למרכיבי משפיים או עדשות מגע בעלי מספר יציב לחצי שנה לפחות, אך תמיד לאחר בדיקת רופא עיניים ואישורו.

בדיקות מקדימות

לפני ביצוע ניתוח לייזר להסרת משקפיים, כדאי להתייעץ עם מומחה בתחום כדוגמת ד"ר מיכאל היימס שמנתח לייזר להסרת משקפיים בחיפה, וכמו כן, יש לעבור מספר בדיקות שמטרתן לבחון התאמה להליך, לבדוק סיכונים ונתונים שונים, לתאם את הציפיות וכמובן לאשר את הניתוח תוך בחירה בשיטת הטיפול הטובה ביותר. על הבדיקות נמנות מדידה של עובי הקרנית, צילומי טופוגרפיה, בדיקת אופטומטריסט וכן בדיקה מקיפה של העיניים אצל רופא מומחה. חשוב לציין כי ההליך לא יאושר למי שסובל ממחלות עיניים מסוימות כמו קטרקט, לנשים בהריון, ולבעלי קרנית מעוותת או דקה.


איך מסירים משקפיים בלייזר
איך מסירים משקפיים בלייזר

 איך מבוצע הניתוח

ראשית, חשוב לדעת שישנן מספר טכניקות נפוצות עבור ניתוח לייזר להסרת משקפיים, הנבדלות זו מזו בסוגי המכשירים, בסיכונים, בדרכי חיתוך העין, במשך תקופת ההחלמה, במצבו הרפואי של המטופל ובשיעורי ההצלחה. יחד עם זאת, הניתוחים כולם מבוצעים על ידי צוות מקצועי ובראשות רופא מומחה בתחום. בתחילה מוזלפות לעיניים טיפות אלחוש אשר מרדימות את האזור ומונעות כאב, למרות שבהמשך ייתכן שיורגשו אי נוחות מסוימת ולחץ קל על העין. לאחר מכן נעשה שימוש במכשיר מיוחד הפולט קרן לייזר דקיקה שמלטשת את קרנית העין באופן מדויק לצורך עיצובה מחדש. בכל אותו הזמן מחזיקים את העין פתוחה עם מכשור מיוחד. בדרך כלל הניתוח מסתיים בתוך כחצי שעה ולאחר מכן יש להישאר להשגחה עוד כשעתיים.

תקופת ההחלמה

חשוב להגיע עם חבר או בן משפחה לניתוח, כי אחריו העין המטופלת תהיה מכוסה ואי אפשר לנהוג. הרופא המטפל ייתן הנחיות להמשך הטיפול בעין, כאשר במרבית המקרים ביום המחרת אפשר להסיר את הכיסוי ולהתנהג כרגיל. יחד עם זאת, כאשר ישנים או בעת חשיפה ליובש ואבק מומלץ להשיב את הכיסוי, ובכל מקרה לא לרחוץ בים או בבריכה. מעבר לכך, הרופא ימליץ על טיפות עיניים הולמות. בדרך כלל אחרי 3 חודשים תתייצב הראייה התקינה לגמרי, ועד אז יורגש שיפור הדרגתי כשיש לבוא מדי פעם לבדיקות אצל הרופא המטפל.

 

באדיבות שאל את הרופא.


בפוסט זה ישנן 378 מילים.
פורסם בתאריך: