איך נבחר מדפסת לעסק?


עולם המדפסות מיישר קו עם העידן הדיגיטלי ומציע שלל דגמים מתוחכמים ומשוכללים המאפשרים להדפיס קבצים דיגיטליים באיכות גבוהה יותר מתמיד. המדפסת מככבת הן במשרדים והן בבתים הפרטיים. תמיד יש בה צורך, בין אם בהדפסת מסמכים או ציורים לצביעה לילדים, מתכונים מובחרים או ניירת לתיוק.
זירת המדפסות שופעת מדפסות מסוגים שונים ולכן, חשוב לבחור את המדפסת שתענה בצורה מדויקת לצרכים מבחינת ביצועים ומבחינת תקציב.

לפניכם סקירה של סוגי המדפסות הפופולאריים ביותר ועל מה לשים דגש בבחירת כל סוג.

דיו או לייזר? זו השאלה!


קיים הבדל משמעותי במחיר ובתחזוקה של מדפסות העובדות על הזרקת דיו לעומת מדפסות לייזר. מדפסת דיו אומנם זולה, אבל היא למעשה עובדת על מזרקים המתיזים טיפות דיו אל הנייר העובר מתחת לרצועה. עקרונית היא יעילה מאוד בהשוואה לעלות שלה, אבל שימו לב שמדפסת לייזר הפועלת על קרן לייזר מדפיסה במהירות גבוהה יותר ממדפסת דיו.
מדפסת דיו לא דורשת חימום בניגוד ללייזר והמחסניות ניתנות לשימוש חוזר ועולות פחות מטונרים ללייזר. עם זאת, הזרקת הדיו מבזבזת הרבה דיו בעוד בלייזר יש חיסכון משמעותי הן בהדפסה והן מבחינת הטונר, שמספיק לזמן רב יותר ממחסנית דיו. אם תשוו את השתיים זו לזו מבחינת גודל, תגלו שהדגמים של הזרקת דיו קומפקטיים יותר מאלה של הלייזר.
בבחירת מדפסת מסוג דיו בדקו מה היא מהירות ההדפסה, כמה מחסניות יש לטעון במדפסת על מנת שתפעל, האם היא בעלת חיישן נייר אוטומטי, מה היא רזולוציית ההדפסה, האם יש במדפסת WI FI מובנה. בבחירת לייזר שימו לב לפרמטרים חשובים כמו גודל הנייר (האם היא מתאימה ל-3 הגדלים הנפוצים A4 A5 A6), מה הם סוגי המדיה הנתמכים (נייר, מעטפות, מדבקות וכדומה), האם היא כוללת הדפסה דו צדדים אוטומטית.


איך נבחר מדפסת לעסק?
איך נבחר מדפסת לעסק?

שילוב מנצח


נבחרת המדפסות כוללת גם מדפסות משולבות כלומר אלה המשלבות במכשיר אחד גם מכונת צילום, פקס וסורק. מדובר בחיסכון בעלות ובמקום וגם בחיסכון בחשמל אך לעיתים מבחינת שימוש, איכות הסריקה והצילום יהיו גבוהות יותר כאשר מדובר במכשירים נפרדים ולא במכשיר אחד משולב. היום פופולאריות במיוחד מדפסות לייזר משולבות המתאימות במיוחד לשימוש ביתי או למשרדים שחשוב להם כל הפיצרים במכשיר אחד. בבחירת דגם משולב כדאי לבחון פיצ'רים דוגמת מהירות שליחת פקס, האם הסריקה כוללת סריקה לדואר אלקטרוני/קובץ/תמונה, כרטיס רשת מובנה, מהי רזולוציית מכונת הצילום, האם קיימת אפשרות לגיבוי ושחזור נתונים. 

מדפיסים תוך כדי תנועה


בעידן הדינאמי בו אנו חיים היה זה רק עניין של זמן עד שמדפסות ניידות יצברו תאוצה. מדפסות אלה קומפקטיות במיוחד ולמרות הגודל, עומדות באיכות גבוהה. מדפסות אלה פועלות על שיטת חימום תרמי (סובלימציה), ניתן לנייד אותן לכל מקום, כולל לרכב. כיום קיימים דגמים של מדפסות ניידות ששוקלים רק 470 גרם ומדפיסות עד 6 דפים בדקה תוך התממשקות ב-USB.
בתהליך הבחירה התייחסו לקריטריונים כמו מערכות הפעלה, זיכרון ומקלדת. דגמים אלה אידיאליים לעבודה בשטח כמו הדפסת מגנטים באירועים ושימו לב שקיימים דגמים המאפשרים הדפסה מטלפונים ניידים באמצעות Bluetooth או אינפרא אדום.

סוד ההתאמה


חשוב לבחור מדפסת לפי הצרכים שיש לבית העסק. כיצד תעשו זאת? ראשית, לפי ההתמחות או העיסוק. אם למשל אתם נוטים להדפיס בתלת ממד בוודאי תרצו להצטייד במדפסת תלת ממד מתקדמת הכוללת אפשרויות עיצוב מעניינות המתממשקת למערכות הפעלה תומכות וכוללת רזולוציה עד 300 מיקרון, אם העסק שלכם מתמקד בעיקר בפעילות שטח רוב הסיכויים שתרצו להצטייד במדפסת ניידת שתוכלו לשאת עמכם לכל מקום. אם אתם נוהגים להדפיס בכמויות וזקוקים להדפסה מהירה אולי תעדיפו מדפסת לייזר. אם חשובים לכם במיוחד הביצועים הגרפיים ופחות המהירות מדפסות דיו יתאימו לכם יותר.

בכל מקרה, התייעצו עם המומחים, השוו מפרטים טכניים, קחו בחשבון גודל, משקל, עלויות רכישה ותחזוקה (דיו, טונרים וכדומה) ובחרו את המדפסת האולטימטיבית לעסק שלכם.


בפוסט זה ישנן 592 מילים.
פורסם בתאריך: