טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יכולים להפחית חרדה


טיפולי שיניים מעוררים חרדה בהרבה מאוד אנשים. ברוב המקרים החרדה היא תוצר של טראומת עבר. על מנת שלא להזניח את בריאות הפה ולהגיע למצב בו איכות החיים נפגעת, כדאי לגשת אל רופא שיניים בעל מומחיות בטיפול בחרדות. קיימות היום טכניקות טיפול ספציפיות בעבור מטופלים שסובלים מחרדה. כך שניתן לקבל טיפולי שיניים בהרדמה מלאה תחת טשטוש, השפעה של גז צחוק, ועוד.

מתי נחוצה הרדמה מלאה?

טיפול שיניים בהרדמה מלאה מתבצע לרוב כמוצא אחרון במקרים בהם סף החרדה גבוה והמטופל אינו מסוגל להתמודד עם שיטת טיפול אחרת. הרופא מבצע מספר טיפולים יחד במהלך ההרדמה (טיפולים פשוטים ומורכבים כאחד). את הטיפול מבצעים בקליניקות עם התמחות מתאימה בנוכחות של רופא מרדים. חשוב להבהיר כי מדובר בהליך רפואי לכל דבר. ההרדמה מתבצעת תוך הזרקת חומר הרדמה אל הווריד בתנאים של חדר ניתוח. לא כל רופא שיניים רשאי לבצע טיפול שיניים בהרדמה מלאה ולא בכל קליניקה ישנו חדר טיפולים מתאים.

חשוב לציין שגם שימוש בחומרים מרדימים, חומרים מטשטשים וגז צחוק דורש הסמכה מתאימה. רופאי שיניים שמעוניינים להשתמש בקליניקה שלהם בחומרי הרדמה מטשטשים מחויבים לעבור הסמכה לכך.


טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יכולים להפחית חרדה
טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יכולים להפחית חרדה

יתרונות של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

זוהי טכניקת טיפול המאפשרת למטופל להירדם, לעבור מספר טיפולי שיניים (לרוב מורכבים) יחד. כאשר מבצעים את כל הטיפולים בו זמנית נחסכים למטופל ביקורים רבים במרפאה. בעבור מטופלים שסובלים מחרדה קשה האפשרות להגיע אל המרפאה פעם אחת לביצוע של 10 טיפולים מהווה יתרון משמעותי. חומרי ההרדמה מבטיחים שהמטופל לא ירגיש כל כאב או תחושת חרדה במהלך הטיפול.

שימוש בהרדמה מלאה נפוץ גם להקלה על חרדה דנטלית של ילדים קטנים או ילדים שזקוקים להרבה טיפולים. מתן כל הטיפולים הדרושים תחת הרדמה מלאה מקל על הילדים, חוסך מהם את הקושי הנפשי הכרוך בביקורים רבים במרפאת השיניים ומקטין את הסיכויים להתפתחות של חרדה דנטלית עתידית.

התמודדות עם חרדה דנטלית חריפה

מקרים של חרדה דנטלית גורמים למטופלים להימנע מהגעה אל מרפאות שיניים במשך שנים רבות. כתוצאה מכך, מצב השיניים והחניכיים שלהם מחמיר והם מגיעים למצב של כאב בלתי נסבל ופגיעה משמעותית באיכות החיים. הבשורה הטובה היא שיש פתרון! רופאי השיניים מכירים היטב את בעיית החרדה הדנטלית ויודעים להציע מענה מתאים. כל שיש לעשות הוא להגיע אל המרפאה לבד או יחד עם בן משפחה תומך, לאפשר לרופא לבצע בדיקה ולהקשיב לפתרונות שהוא מציע.

טיפולי שיניים מורכבים בהרדמה מלאה

ישנם מקרים בהם הרופא ממליץ על הרדמה מלאה בשל מורכבות הטיפול או מקרים בהם ההרדמה המקומית אינה מספיקה. כאשר מטופל זקוק לעקירת שיני בינה כלואות, ניתוח חניכיים או ביצוע השתלת שיניים מורכבת, יהיו מקרים בהם הרדמה מלאה תשרת את טובת כל הצדדים. הרדמה מלאה נדרשת גם בעבור מטופלים עם רפלקס הקאה מוגבר ומטופלים עם בעיות רפואיות בעבורם טיפול שיניים חד פעמי יהיה נכון יותר.


בפוסט זה ישנן 471 מילים.
פורסם בתאריך: