מאוורר תקרה לפרגולה ולבית


כל מה שרציתם לדעת אודות מאווררי תקרה לפרגולה ולבית וכיצד לבחור אותם בחכמה.

בישראל אין כמעט בית בלי מזגן ובעונת הקיץ במיוחד ניתן לראות כיצד הם פועלים שעות רבות ללא הפסקה. אפשר להבין מדוע זה כך, לאור הטמפרטורות הגבוהות ואחוזי הלחות המעיקים, אך חשוב לזכור שמזגנים מגיעים עם חסרונות. החיסרון הראשון הוא כמובן המחיר שלהם. מזגן טוב עולה אלפי שקלים והוא מצריך גם תחזוקה שוטפת כדי שהוא יוכל להמשיך לעבוד בצורה יעילה. החיסרון השני הוא חשבון החשמל. למרות שכיום מייצרים מזגנים עם צריכת אנרגיה נמוכה, עדיין מדובר בשעות רבות של פעילות המנפחות את החשבון החודשי. מה אפשר לעשות? כדאי להתחיל לבדוק מאווררי תקרה.


מאוורר תקרה לפרגולה ולבית
מאוורר תקרה לפרגולה ולבית

האם מאוורר תקרה יכול להחליף מזגן?

התשובה תלויה במספר גורמים. קודם כל תלוי איפה אתם גרים. ישנם אזורים נעימים בארץ, כמו ירושלים או רמת הגולן, בהם אין אחוזי לחות גבוהים והקיץ שם שונה לחלוטין מהקיץ בתל אביב או באילת לדוגמה. כמו כן, מאוורר תקרה לא חייב להחליף מזגן, אך הוא יכול לשמש כפתרון אוורור נוסף לשעות בהן אין צורך ממשי בהפעלת מזגן. מאוורר תקרה בחדר השינה יכול להיות למשל פתרון מצוין לשעות הלילה הנעימות. נקודה נוספת היא שבבתים פרטיים עם גינה, בהם יש פרגולה, אפשר לבחור במאוורר תקרה כדרך לצנן את השהייה בחוץ, גם בימים חמים. בדרך זו תוכלו לארח תחת הפרגולה ולקיים סעודות משפחתיות גם כשחם, ובונוס נוסף הוא שהמאוורר ידאג להרחיק גם את היתושים, הזבובים ושאר המעופפים.

האם אפשר להתקין מאוורר תקרה בפרגולה? התשובה חיובית. לכאורה לא מדובר במבנה חזק ויציב כמו קיר בטון, אך יש כיום מאווררי תקרה המיועדים להתקנה בפרגולות.

איך לבחור מאוורר תקרה?

כשאתם הולכים לבחור מאוורר תקרה, חשוב מאד להסביר למוכר מה בדיוק אתם מחפשים. מאוורר תקרה המיועד לחדר שינה פנימי בבית אינו דומה למאוורר תקרה שמיועד לפרגולה חיצונית. בבחירת  מאוורר תקרה ביתי צריך להתאים את עצמת האוורור למידות החדר בעוד שבבחירת מאוורר תקרה לפרגולה צריך לקחת בחשבון נקודות כמו עמידות בפני מזג האוויר ומנוע עצמתי המתאים לאוורור בשטח פתוח.

עם זאת, ישנן מספר נקודות משותפות בשני המקרים. גם במאוורר תקרה המיועד לבית וגם בכזה המיועד לשטח פתוח, אפשר לבחור מאוורר המשמש גם כגוף תאורה. באופן זה משיגים שתי מטרות במכשיר אחד. נקודה נוספת היא שיש חשיבות רבה למיקום המאוורר וליתר דיוק בבחירת מקום ההתקנה כך שפיזור האוויר יהיה אחיד ופעולת המאוורר תהיה אפקטיבית. הנקודה השלישית היא שבניגוד למאווררים הישנים אותם הפעילו באמצעות משיכת חוט, כיום יש מנגנוני הפעלה מתקדמים ע"י כפתורים או שלט. מנגנון כזה הוא נוח יותר לתפעול וכדאי לבחור בו.

הנקודה האחרונה היא שבשני המקרים אפשר לבחור כיום מאוורר תקרה מעוצב, שישתלב בקלות בסגנון העיצוב של החדר או הגינה, ויהפוך לפריט נוי שהוא הרבה מעבר למכשיר חשמל פונקציונלי.


בפוסט זה ישנן 454 מילים.
פורסם בתאריך: