מי אחראי על איסוף פסולת הבנייה שלי


אם אתם משפצים בית בצורה מאסיבית או בונים בית חדש אתם בוודאי יודעים שאתם אחראיים על פינוי פסולת הבנייה שלכם ואם אתם לא יודעים זאת, הכתבה הזאת בדיוק בשבילכם.

מה זה פסולת בניין?

פסולת בניין היא פסולת הנוצרת בתהליכי בנייה, סלילה ושיפוצים. בישראל פסולת הבניין מורכבת בעיקר מעפר, אספלט, סלע טבעי וכמובן מבטון. הטיפול בפסולת הבניין שונה מטיפול בסוגי פסולת אחרים כמו פסולת רטובה או קרטון- תהליך המיחזור שונה.

מי מפנה את האשפה?

האחריות על פינוי פסולת הבניין היא על מי שיוצר אותה, אך כמובן אתם לא עושים זאת לבד- אתם צריכים להיעזר בקבלן לפינוי פסולת. הקבלן ידאג לכל מה שתצטרכו כדי לפנות את הפסולת בצורה יעילה, מהירה וחוקית.

מה תפקידו של קבלן לפינוי פסולת?

קבלן לפינוי פסולת ייתן לכם שירות מלא לפינוי הפסולת, כל הכלים והאנשים שמפעילים אותם כך שתוכלו לפנות את הפסולת: החל מהצבת מכולה לפינוי פסולת, טרקטורים לשינוע פסולת ועד למשאיות לפינוי מכולות אשפה.

 


מי אחראי על איסוף פסולת הבנייה שלי
מי אחראי על איסוף פסולת הבנייה שלי

מחירי פינוי פסולת בניין

מחירי פינוי פסולת בניין משתנים בהתאם לגודל העבודה או לייתר דיוק- נפח הפסולת בקוב. מחיר השכרת מכולה קטנה של בין שישה לשמונה קוב מתחיל ב650 ₪ ויכול להגיע גם ל900 ₪. מחיר מכולה גדולה מאוד יתחיל ב-2100 ₪ ויכול להגיע גם ל2400 ₪. בנוסף למכולה יש מחירים שונים גם לשרוולים (במידה ואתם צריכים), טרקטור (מחיר לפי שעת עבודה), מחפרון ועוד.

על מנת להתחבר לתשתיות העירייה עליכם להציג טופס שנקרא טופס 4- טופס התקשרות עם קבלן לפינוי פסולת. טופס כזה עולה כמה עשרות בודדות של שקלים. טופס זה מאשר שיש לכם הסכם עם חברה לפינוי פסולת ושאתם מתכוונים לפנות את הפסולת שלכם לאתר פסולת מסוים.

חשיבות פינוי הפסולת

בהיבט החוקי- במדינת ישראל יש חוקים בכל הנוגע לפינוי פסולת. פינוי פסולת צריך להיעשות אך ורק על ידי חברה שהורשתה לכך ע"י המשרד לאיכות הסביבה שעובד עם אתרי הטמנה ומיחזור מורשים. הפסולת תלך אך ורק לאתרים אלה, אין להשליך אותה באתרים אקראיים. כל העובר על חוקים אלה ייקנס ואפילו עלול להיאסר.

בהיבט הסביבתי- פינוי פסולת לאתרי מחזור תורם לשמירה על כדור הארץ. פינוי פסולת לאתרים לא חוקיים מזהמת את הסביבה, פוגעת בבעלי החיים ועלולה לזהם את הקרקע ואת מי התהום שלנו.


בפוסט זה ישנן 389 מילים.
פורסם בתאריך: