עורך דין צבאי מקצועי - מתי מומלץ לפנות אליו


עורכי דין צבאיים נהוג לראות בדרך כלל רק במשפטים מתוקשרים של מקרים ביטחוניים שונים, ולכן נדמה לנו שהבעיה הזאת היא היחידה שבה הם מטפלים. ובכן, יש טווח גדול יותר של בעיות ומקרים שבהם מטפל עורך דין צבאי ורצוי מאוד להכיר אותם אם אתם צעירים בגיל גיוס או שיש לכם קרובים משפחה כאלה. ההבדל שבין ניהול משפט בצבא עם או בלי עורך הדין הצבאי הוא תהומי, והוא ההבדל שבין הרשעה עם רישום פלילי שמכתים לשנים רבות לבין זיכוי או חילוץ מכתב אישום בכלל. אנחנו רואים את המקרים שבהם מגייסים לשירות מילואים את עורכי הדין הצבאיים הטובים ביותר ולכן ברור לנו שיש חשיבות לייצוג הולם במקרים שכאלה.

סמים ואלכוהול

בדיוק כמו באזרחות, סמים ואלכוהול וצריכתם הם עבירות פליליות לכל דבר, שבצבא הם אפילו מקבלים דגש יותר חריף משום שחלק מהעבירות נעשות בזמן שבו החייל חייב להיות בכשירות מבצעית. אם הוא נוהג בהשפעת אלכוהול או סמים בזמן חופשה באזרחות הוא עדיין נשפט כחייל, אבל ההשלכות נמשכות עמוק לתוך האזרחות, כאשר הוא סופג רישום פלילי לצד שמו שייקח כמה שנים לנקות ולמחוק אותו מהמאגר. עד אז, לא יוכל לעבוד בעבודות מסוימות כמו במשרדי ממשלה או ארגונים מסוימים ולכן חיוני מאוד להיעזר בשירותי עורך דין צבאי שיודע בדיוק כיצד לנהל את התיק. יש מקרים שבהם יוכל לחלץ מכתב אישום, כמו במקרים שבהם בדיקת השתן שהוכיחה את היותו תחת השפעה נלקחה בצורה לא חוקית ותוך הפעלת לחץ שקרי עליו. יש מקרים שלא, אבל לפחות יוכל לנהל משפט שבו יופחת עונשו של החייל.


עורך דין צבאי מקצועי - מתי מומלץ לפנות אליו
עורך דין צבאי מקצועי - מתי מומלץ לפנות אליו

נפקדות ועריקות

למרבה הצער, יש מקרים רבים של בעיות כלכליות שגורמות לחיילים לבחור לעזור למשפחתם או לעבוד על מנת לפרוע חובות שונים, ולכן המקרים האלה נזקקים לליווי צמוד של עורך דין צבאי. בדרך כלל יש הסברים טובים לכל המקרים האלה, אולם אם אין מי שידבר בשביל החייל וייצג אותו, הרי שבית הדין הצבאי לא יוכל לשמוע כלל את הצד שלו וישפוט אותו לחומרה. במקרים מסוימים אולי אפשר היה להסביר ולנסות לחלץ בעסקת טיעון או בכתב אישום מופחת בשל הנסיבות, אבל מישהו חייב לנהל את התיק בתבונה וללא האמוציות שמלוות כל מקרה כזה, שמלכתחילה הוא קשה מאוד. עורך הדין הצבאי מלווה את החייל בכל ההליכים המשפטיים כדי שלא יקרה מצב שבו עתידו ייפגע מהרישום הפלילי ומהבעיה שנגרמה בשל כך.


בפוסט זה ישנן 405 מילים.
פורסם בתאריך: