קונה רכבים לפירוק – כי גם המכונית הישנה שווה כסף


הידעתם, יש מי שמוכן לקנות את המכונית הישנה שלכם או את המכונית שעברה תאונה. קונה רכבים לפירוק יגיע אליכם הביתה ייקח מהם את המכונית הישנה וגם ישלם עליה. יש לכם מכונית ישנה, אל תמהרו להיפטר ממנה, אתם יכולים להרוויח כסף. 

 

 

 קונה רכבים לפירוק – מי קונה את המכוניות הישנות ולמה?

 

בארץ יש סוחרים רבים המעוניינים לקנות רכבים ישנים. בדרך כלל הם מעוניינים בשני סוגי רכבים, ברכב ישן מאוד שכבר אינו משמש היטב את הבעלים או במכונית שעברה תאונת דרכים והיא מוגדרת כ"טוטאל לוסט". כל הרכבים האלו לא ישמשו את הקונה לנסיעה, אלא לפירוק ולמחזור.

 

קונה הרכב מפרק את הרכב לחלקים ומשתמש בכל חלק שבו אפשר לעשות שימוש חוזר. את החלקים הוא מוכר למוסכים המשפצים אותם ומשתמשים בהם כחלקי חילוף ברכבים הנמסרים להם לתיקון. אם אי אפשר להשתמש בחלקים מסוימים לתיקון המכונית, מתיכים אותם ומשתמשים בהם כחומר גלם בתעשיית הברזל. בחלק קטן מהחלקים אי אפשר לעשות כל שימוש והם נזרקים לאשפה.

 

עבור הרכבים הנמכרים לפירוק לא תקבלו את מחיר המחירון שלהם. בדרך כלל התשלום עבור הרכבים המיועדים לפירוק הוא כעשרה אחוזים ממחיר המחירון. את התשלום עבור הרכב תקבלו במזומן.

 

 מכירת הרכב לפירוק תסייע לכם להיפטר מרכבים עומדים התופסים מקום חניה. יש לציין כי הרשויות המקומיות קונסות את בעלי הרכבים המעמידים רכבים ישנים בשולי הדרכים. במכירת הרכב לפירוק תיהנו משני יתרונות, גם תקבלו כסף וגם תצליחו להיפטר מהרכב הישן


קונה רכבים לפירוק – כי גם המכונית הישנה שווה כסף
קונה רכבים לפירוק – כי גם המכונית הישנה שווה כסף

בעבר הפעיל משרד התחבורה תוכנית מיוחדת בשם גריטת רכבים. מטרת התוכנית הייתה להצעיר את צי הרכבים הנעים בכבישי הארץ. עבור כל רכב שילמה המדינה כמה אלפי שקלים, אך בשל הביקוש הגבוה ובשל הקיצוצים שנערכו בתקציב משרד התחבורה, מבצע גריטת הרכבים הופסק וכיום הדרך היחידה להיפטר מרכבים ישנים היא רק באמצעות מכירת הרכב לפירוק.

 

 החוק מחייב את כל מי שמוכר רכב לפירוק לבצע תהליך של הורדת הרכב מהכביש. במסגרת תהליך זה על בעל הרכב להתייצב במשרד הרישוי, להודיע על מכירת הרכב לפירוק ולבטל את הרישיון. סוחרים רבים העוסקים בקניית רכב לפירוק מבצעים בעצמם את תהליך הורדת הרכב מהכביש מול משרד הרישוי.

 

למכירת הרכב לפירוק יש יתרונות רבים. כמות זיהום האוויר יורדת באופן משמעותי, אחוזי תאונת הדרכים המתרחשות כתוצאה ממעורבות של כלי רכב ישנים פוחתים באופן ניכר, בצידי הדרכים לא מונחים רכבים ישנים המפריעים למהלך התנועה ומכערים את הנוף ומחזור הרכבים הישנים תורם לתעשיית הרכב ולתעשיית הברזל


בפוסט זה ישנן 433 מילים.
פורסם בתאריך: