קמינים - איפה קונים ואיך מתקינים?


קמינים הם התנורים הנפלאים המסורתיים של פעם, שמניחים במרכז הבית וכל הבית מתמלא בחום הנעים שלהם במהירות יחסית. הם נפלאים לאזורים הקרים יש בישראל יותר מאשר חושבים, והם מצוינים לכל מי שמחפש שיטת חימום רומנטית אבל יעילה אנרגטית. השיטה מצוינת לשיטת הבנייה של בתים רבים בימינו, כאשר הם גדולים יותר, מורכבים יותר ומשתדלים להיות גם מודרניים יותר בעיצוב שלהם. עם כל המודרניות, הקמין יהיה תמיד אלמנט עיצובי נפלא להוספה לכל סגנון שהוא, משום שהם באים גם בעיצובים חדשניים ומודרניים וגם מסורתיים ונוסטלגיים.

איפה קונים קמינים?

מכיוון שאת רוב הקמינים הטובים מייצרים בחו"ל, במדינות שלהן מסורת של הסקה טובה ויעילה שעשוה שימוש בשיטות ובחומרים השונים שהתגלו לשם כך במרוצת השנים, קמינים צריכים להיות רק מחברות מובילות שגם מציעות שירותי התקנה, ניקוי, הזנה ועוד שירותים הכרחיים שנחוצים לכל מה שקשור בקמין. בדקו היטב מה מציעים לכם בחבילה, משום שרק קמין חשמלי כמעט שאין צורך בשירותים נלווים מלבד התקנה נאותה במקום הנכון והדרכה של בני המשפחה בשימוש הנכון בו. יש קמינים שזקוקים לשירותי ניקוי כמו קמין פחם וכמובן הזנת עץ קבועה, או כאלה שנדרשים לו שירותי סולר ונפט. קבלו מהם את כל השירותים שצריך, כולל התקנות ובדיקות תקופתיות נחוצות.


קמינים - איפה קונים ואיך מתקינים?
קמינים - איפה קונים ואיך מתקינים?

התקנה של קמינים

קמינים מתחלקים לפי השיטות של הבנייה וההזנה שלהם. קמין חשמלי הוא קמין להיות מותקן על הקיר או בתוך גומחה בכל מקום, בגלל העיצוב המרהיב שלו. קמינים של גז, נפט וסולר חייבים להיות קרובים למכל ההזנה של החומר שלהם או לבנות לשם צינור שיזין אות בחומרים אלה. כמו כן, חייב להיות מקום מיוחד מחוץ לבית שבו מציבים את המכלים האלה, מטבע הסברים, ולכן מי שבונה אותם הם טכנאים מוסמכים שיודעים כיצד לבנות ולהתאים את הבית שלכם לקמין, אם זה אפשרי. נוסף על כך, חובה שיהיה אוורור מתאים כל הזמן לקמינים האלה ולכן הטכנאים והמתקינים יבדקו איפה אפשר לשים אותם גם כדי שיהיו אידיאליים למיקום והסקת כל הבית וגם מאווררים מספיק.

קמינים שעובדים על פחם

לקמין פחם חובה לבנות ארובה מיוחדת ולכן העבודה תתבצע בשילוב אנשי המקצוע שיודעים לעשות את זה ולהתקין אותו נכון. מכיוון שיש גם לנקות את הארובה מחסימות שונות בכל שנה, יש צורך במתקינים שגם מבצעים שירותים כאלה בכל שנה מחדש, מטבע הדברים. זאת נוסף על הובלת חומרי הזנה של עץ וניקוי הפחם והפסולת שלו.


בפוסט זה ישנן 391 מילים.
פורסם בתאריך: