קרקעות למכירה: הסיבות לרווחים גדולים בהשקעות


כיום, עומדים לרשותנו סוגים שונים של השקעות: השקעות בשוקי ההון, מניות, פיקדונות (פק"מ ואחרים) ובשנים האחרונות, עלה שוב קרנן של ההשקעות בנדל"ן (בתים, דירות, קרקעות לבנייה ואף קרקעות חקלאיות).

 

אם נסתכל על מצב מצוקת הדיור בישראל, אשר נמשך כבר שנים מספר, נגלה כי לא רק שהשקעה בתחום הנדל"ן והקרקעות למכירה הינה הגיונית, אלא אף עתידה להשיב למשקיעים את השקעתם ואף רווחים נאים.

 

איזה השקעות קיימות בתחום הנדל"ן?

מבחינת השקעות בנדל"ן ישנם מספר סוגי השקעות, מהן יכול כל אחד מאיתנו לבחור לו את סוג ההשקעה המתאים לכיסו (לתקציב שעומד לרשותו לצורך השקעה), לאופיו ואף לקצב החזר ההשקעה (ב"טפטופים" חודשיים בנכסים מניבים או במכה אחת בעת עליית ערך הנדל"ן והגעה לתשואה המתאימה בעת רכישת דירה או קרקעות למכירה). היכולת להכיר את נתוניך כמשקיע והאמצעים העומדים לרשותך, מהווה את אחד הכלים ההכרחיים למשקיעים בלתי מקצועיים, לצורך בחירת ההשקעה הנבונה והמתאימה עבורו.

 

כיצד מחליטים - קרקעות למכירה או דירה?

באופן כללי, ניתן לומר, כי משקיעים בעלי הון, המעדיפים נכסים מניבים בהחזר חודשי, טוב יעשו אם יבחרו בהשקעה בדירה או בבית, אותו יוכלו להשכיר, עבור הכנסה חודשית, שתקוזז אל מול ההשקעה הראשונית בנכס. מאידך, למשקיעים שאינם משופעים בכסף, אולם יש להם מרחב נשימה כלכלי ואורך רוח, מומלץ להשקיע בקרקעות חקלאיות שעדיין אינן מופשרות לבנייה, ולכן עניין המשקיעים בהן הוא נמוך ומחירן, אף הוא, נמוך בהתאם.


קרקעות למכירה: הסיבות לרווחים גדולים בהשקעות
קרקעות למכירה: הסיבות לרווחים גדולים בהשקעות

אם כך, מהיכן מגיע הרווח למשקיע?

תנופת הבנייה הצוברת תאוצה בכל אזורי הארץ, עשויה לגרום לכך, שבעוד תקופת-מה, יחול שינוי מהותי במעמדה של הקרקע שנרכשה. אותו מגרש או פיסת קרקע המוגדרים כרגע כ"קרקע חקלאית", ולכן אינם מתוכננים ומסומנים כאזור מוגדר לבנייה, יופשרו ויהפכו למיועדים לבנייה, ומחירם יקפוץ מעלה בהתאם. מובן מאליו כי תהליך כזה איננו מתרחש בין לילה ואורך זמן, אבל, מרגע שרכשתם את הקרקע והתכנון החל, תעמודנה לרשותכם מספר נקודות יציאה, בכל אחת מהן תוכלו לממש את הרווח שלכם, למכור את הקרקע ולקבל עבורה יותר ממה ששילמתם עבורה בעת הקניה.

 

מהן נקודות היציאה בהן תוכלו לממש את הרווחים?

הנה דוגמאות למספר נקודות יציאה לאורך תהליך תכנון הקרקע, אשר כל אחת מהן מגדילה את הרווח עליה: הקמת תשתיות תחבורה באזור בו נמצאת הקרקע (ככבישים, מחלפים) מיקום תחנות תחב"צ, התפתחות אזורי תעשיה וקניות בסביבה, גדילה של שטחי ישובים הנמצאים באזור וכד'. משהחל תהליך התכנון, כמובן שגיבושה של תוכנית אזורית/מחוזית מסודרת מעלה אף הוא את ערך הקרקע, כמו גם הפקדתה בוועדה האחראית על אישורה.

 

לסיכום:

קרקעות למכירה אשר ייעודן עדיין לא שונה ועדיין לא קיימות עבורן תוכניות פיתוח, נחשבות להשקעה טובה, הנושאת איתה רווחים נאים, בשל מחיר ההשקעה התחילי הנמוך הנדרש. כמובן, שבכל השקעה מסוג כזה, יש לבדוק את הנתונים לגבי הקרקע הספציפית עליה מדובר ורצוי להתייעץ בנושא עם אנשי מקצוע בתחום.

 


בפוסט זה ישנן 469 מילים.
פורסם בתאריך: