רכב עשה טוטאל לוס? מזל שאפשר למכור לפירוק


קשה להיפרד מרכב שליווה אתכם נאמנה במשך שנים רבות, אבל לפעמים מגיע היום שהרכב סיים את חייו ומוגדר טוטאל לוס.
לפי תקנת משרד התחבורה, רכב באובדן גמור הוא רכב ששמאי רכב קבע שהוא יצא מכלל שימוש או שעלות התיקון שלו היא 55 ומעלה משוויו. כלומר, ברגע ששמאי אבחן את הרכב לפי פרמטרים שונים של שמאות והחליט שהרכב עובר את האחוז הנ"ל, אי אפשר לתקן יותר את הרכב ויש להעבירו לפירוק.

רכב שמגיע למצב של אובדן מוחלט הוא במרבית המקרים רכב שעבר תאונה קשה ולכן, רוב הסיכויים שחברת הביטוח תפצה אתכם על הרכב. חשוב לדעת שברגע שרכב הוא טוטאל לוס הוא עובר תהליך של פירוק החלקים לרוב אצל חברה המתמחה בנושא במגרש רכב.


הגיע הזמן להיפרד מהרכב


לצד מקרים של תאונות דרכים, יש רכבים שאולי לא מוגדרים באופן רשמי כטוטאל לוס אבל הם בהחלט לקראת טוטאל לוס וכדאי למקסם את הערך שלהם כל עוד אתם יכולים, זאת באמצעות מכירתם לפירוק.
איך תדעו שהרכב שלכם מועמד מצוין לתהליך של פירוק רכבים ושכדאי להחליף אותו ברכב אחר?
יש לכך סימנים שאמורים להדליק אצלכם נורות אדומות. לפניכם מספר סימנים בולטים:
הרכב מבלה יותר זמן במוסך מאשר על הכביש – כלומר, יש לכם רכב אבל הוא לא שימושי לכם כי אתם בקושי מספיקים לנסוע עליו. כמו כן, הוא עולה לכם ביוקר. התיקונים שנדרשים לרכב אינם מזעריים וזולים, מאלה שאפשר לספוג ולהמשיך הלאה אלא מדובר בתיקונים משמעותיים ודרמטיים שעולים כסף רב כמו בהחלפת מנוע.
לא ידידותי לנסיעה – רוב הסיכויים שככל שעובר הזמן, הרכב כבר לא מתפקד כהלכה וגם לא בטוח יותר לנסיעה. הוא נתקע פעמים רבות באמצע הכביש וזקוק לגרירה, המערכות שלו מיושנות וגם מבחינת חוויית נהיגה, אין ספק שהוא לא עומד בציפיות. רכב ישן משנתון מסוים יחד עם הבלאי שהוא עבר לאורך השנים עשוי לסיים בקרוב את חייו ואתם בוודאי לא רוצים שזה יקרה לכם באמצע כביש מהיר או בשעת לילה מאוחרת.

 

מפרקים לפני שמפסידים


מה ניתן לעשות? במקום להשאיר את הרכב שיעלה אבק ברחוב ויצבור קנסות, כדאי להרוויח עליו כסף מזומן ובהקדם האפשרי. ניתן לעשות זאת תוך פנייה לחברה שקונה רכבים שיצאו מכלל שימוש והוא כבר יבצע שימוש מחדש בחלקים. בדרך זו, גם תתרמו לסביבה כי יתבצע סוג של מחזור בחלקים וגם תוכלו לקבל כסף מזומן על החלקים.


רכב עשה טוטאל לוס? מזל שאפשר למכור לפירוק
רכב עשה טוטאל לוס? מזל שאפשר למכור לפירוק

העדיפו מגרש רכב שמציע לכם שירות גרירה של הרכב שיחסוך לכם זמן יקר על הגעה למגרש לצורך מכירה. בדקו אם השירות הוא ארצי ומהיר יחסית, כי ברגע שהחלטתם – אתם רוצים למסור את הרכב במהירות ולהתחיל פרק חדש ברכב אחר.
כדאי לדעת שיש גם תוכנית בשם גריטה של המשרד להגנת הסביבה בשיתוף משרד התחבורה, שמטרתה לצמצם זיהום אוויר מרכבים ישנים. זו הסיבה שבמקרים רבים לא מחדשים רישיון רכב למי שהרכב שלו מהווה סכנה סביבתית. לרוב מדובר בתוכנית שמיועדת לכלי רכב שגילם חצה את ה-20 שנה ועל ידי מסירתם לפירוק ניתן להרוויח עליהם מענק חד פעמי בשווי 3000 שקלים. עם זאת, לא כולם עונים על הקריטריונים וגם אם אינכם מתאימים לתוכנית גריטה, כדאי למסור את הרכב לפירוק. במהלך הפירוק, למעשה בוחרים את חלקי החילוף השימושיים של הרכב ומשתמשים בהם לתיקון / בניית רכבים חדשים.

כל שצריך זה לפנות לחברה מנוסה ואמינה לפירוק שתציע לכם שירות גרירה של הרכב ותשלום הוגן בעבור חלקי החילוף של הרכב.

המאמר בחסות חברת שלמה ביל -  קניית רכבים לפירוק - https://shlomobill.co.il/


בפוסט זה ישנן 576 מילים.
פורסם בתאריך: