איך תזהו תקלות ברכב ותחסכו המון כסף


האם יש בבעלותכם רכב פרטי או רכב מהעבודה? האם אתם מעוניינים לזהות בזמן תקלות בסיסיות העלולות לצוץ ברכב כדי להימנע מטיפולים יקרים וכדי לחסוך הרבה כסף וכאבי ראש? ובכן, מאחר שלא כולנו נולדנו עם כישורים למכונאות ולרובנו אין הידע הטכני הנדרש לתיקון מנועים ורכבים, כדאי להכיר כמה מכלולים חשובים ובסיסיים ברכב כדי לזהות תקלות בזמן ולהימנע מנזקים חריפים שתיקונם יעלה לנו כסף רב.

כך לדוגמה, חשוב לבדוק באופן שוטף את לחץ האוויר בצמיגים ולמלא אוויר בהתאם להוראות היצרן. כך תוכלו להימנע מהחלפת הצמיגים בגלל נזק הנגרם להם בעקבות מחסור באוויר – כדאי לדעת כי נסיעה עם צמיגים ללא אוויר תחייב אתכם להחליף גלגל, מאחר שלא יהיה ניתן לתקן את הצמיג. אפשר לזהות בעין כי חסר אוויר, ואפשר לעשות כן באמצעות מד לחץ שעלותו כמה עשרות שקלים בלבד. נסיעה עם צמיגים ללא כמות אוויר מספקת מסוכנת ועלולה לגרום לתאונות, ומעבר לכך המנוע מתאמץ יותר וצריכת הדלק עולה. בנוסף, מומלץ לבדוק שמן ומים לפני כל נסיעה או לפחות בעת התדלוק, כדי להימנע מתקלות מיותרות.


איך תזהו תקלות ברכב ותחסכו המון כסף
איך תזהו תקלות ברכב ותחסכו המון כסף

זיהוי תקלות בסיסיות ברכב

לאחרונה החלו חברות שונות לשווק אפליקציות או מכשירים ייעודיים לזיהוי תקלות ברכב. האפליקציה סורקת את המכלולים השונים ומציעה פתרונות אפשריים והתרעה בזמן כדי לגשת למוסך ולטפל בבעיה. עם זאת, חובה על כל נהג להכיר כמה תקלות בסיסיות המאפיינות את כל סוגי הרכבים כמו מצבר מתרוקן, לחץ אוויר בצמיגים, רעשים מוזרים מאזור ההגה או הבלמים וכיוצא בזה.

כדאי לדעת כי יש הבדל בין בעיות במנוע או במערכת החשמל של הרכב לבין בעיות חיצוניות כמו מכה בפח, שבר בפנס, ראי שבור וצמיגים פגומים. במקרה בו מגלים מכה חדשה ברכב, כדאי לחפש שירותי פחחות בפתח תקווה או בכל אזור אחר כדי לתקן את הבעיה במקצועיות ולהימנע מנזקים העלולים להיגרם בהמשך ולגרום לכם לשלם הרבה יותר כסף.

בכל פעם בה אתם שומעים רעש מוזר מהמנוע או מאחד ממכלולי הרכב, חשוב לעצור מיד בצד ולנסות לאתר את הבעיה. אם אין לכם ידע טכני, כדאי לקרוא לשרות דרכים על מנת לבדוק את הרעש ולאתר האם יש בעיה המחייבת טיפול במוסך. לעתים יש חלק רופף הגורם לרעש בנסיעה, וניתן לאתר זאת בעין. במידת הצורך יש לחפש מוסך קרוב או להגיע למוסך שלכם כדי לתקן את הבעיה. אם אתם מגלים חלודה או מזהים שריטות חדשות ומכות בפח או באחד החלקים החיצוניים של הרכב, כדאי לתקן את הבעיה במהירות כדי להימנע מהוצאות גבוהות יותר בהמשך.

במהלך הנסיעה חשוב לשים לב לנורות החיווי השונות המציינות בעיות – אם אחת הנוריות דולקת כדאי להתקשר למוסך כדי להתייעץ ולבדוק האם ניתן להמשיך לנהוג ברכב או שיש להזמין גרר ולהגיע למוסך במהירות. בספר הרכב ניתן לקרוא אודות נורות החיווי כדי להבין מהי הבעיה, ובהתאם לכך – לטפל בה.


בפוסט זה ישנן 468 מילים.
פורסם בתאריך: