פלאי הגנטיקה היהודית

המשורר יהודה עמיחי ז"ל בשירו המופלא "היהודים" כותב כי "היהודים הם לא עם היסטורי ואפילו לא עם ארכיאולוגי, היהודים הם עם גיאולוגי עם שברים והתמוטטויות ושכבות וגעש לוהט". כעת לאור מחקר חדש שבחן את הגנטיקה היהודית עולה כי היהודים, למרות השסעים, הפירוד הפיזור הם עם אחד. למדע המודרני לקח אלפי שנים להבין את מה שהמן הרשע במגילת אסתר קלט ברגע.

מחקר מדעי  המתפרסם בימים אלה מגלה כי בין רוב היהודים בעולם קיימת זיקה גנטית מובהקת בינם לבין עצמם מאשר בינם לבין שכניהם הנוכרים. נתון מעניין ביותר כשלוקחים בחשבון אלפי שנים של פזורה על פני עמים ויבשות. הניסיון ההיסטורי לבולל את היהודים לא צלח. היהודים מסרו את נפשם על מנת להמשיך ולחיות כיהודים וכנגד כל הסיכויים  הצליחו.

הולכת ומתבררת עובדת יסוד, כי כולנו הננו צאצאים של שלושה אבות וארבע אמהות, שהחלו את דרכם אי שם בלבנט. כברת מקום  מדהים המנקז לתוך אגנו את ערש התרבוות האנושית ואת שדה הקרב של מלחמות גדולות, שלא פסקו עד עצם היום הזה.

מאותם אבות ואמהות נולד עם מופלא שאלוהים בחר בו  ונתן לו את הוראות היצרן על מנת להבטיח עולם מתוקן, ישר והגון. עם שקיבל עליו, ויש אומרים נכפה עליו, תפקיד מסוכן  של תיקון עולם במלכות שדי.

היהודים משחר ההיסטוריה  הובילו את המאבק באלילות, הניפו את דגלי המוסר והצדק, יזמו את המהפכות החברתיות הגדולות וקידמו את המדע אל קצה גבול היכולת של השכל האנושי.  התנ"ך מעולם לא פסק לשמש השראה ליצירות רוחניות גדולות ביותר של בני אנוש.  רבים עד פליאה ממקבלי פרס נובל הם יהודים ורק בימים אלה נודע לי באקראי כי אביה של הציירת הגדולה ביותר בתולדות דרום אמריקה היה יהודי.

מסופקני את הגנטיקה יודעת לזהות את הגנים האחראים על  הכישרון. קל יותר לגנטיקה לזהות מחלות יהודיות טיפוסיות מאשר כישרון. אך לא צריך להיות גנטיקאי גדול כדי להכיר בעובדה שהיהודים הנם העם המוכשר ביותר בעולם. הישגיה של מדינת ישראל במיעוט שנותיה הנם ההוכחה הטובה ביותר ליכולותיו האינסופיות של העם היהודי.

פוטנציאל גנטי אינו תנאי מספיק להישגיות. כדי לממש את הפוטנציאל יש צורך בנתונים סביבתיים הולמים. המשפחה היהודית יצרה סביב ילדיה אוירה של למדנות, שאיפה להצליח ורצון להצטיין. היהודים על מנת להתקבל לישיבות המובחרות או לאוניברסיטאות המעולות (שהגבילו את מספר היהודים שהורשו ללמוד בהן), נאלצו להשתדל ולהצטיין. האליטות בקהילות היהודיות היו אליטות למדניות ולא אליטות כוחניות או ממוניות. לצערי רבים בתוכנו היום לא יודעים להעריך את היצירה התורנית היהודית ואת גאוני עולם ההלכה לאורך ההיסטוריה

לצערי  במדינת ישראל, בשנים האחרונות, התהפכו היוצרות. האידיאל של המשפחה היהודית השתנה. חלומה של אם יהודיה היום  אינו לימוד והשכלה אלא עשיית רווחים מהירים וצבירת ממון.  האליטות של החברה הישראלית אינם פרופסורים למדע או תלמידי חכמים  אלא בעלי ממון וכוכבי לכת נולדים וכבים.  במקום להשקיע בחינוך משקיעים בספורט (הרייטינג של המונדיאל רק יוכיח לאן נפלנו), במקום לגרום למדענים צעירים להישאר בארץ ולהתקדם המדינה מפנה משאבים למקומות בלתי חשובים בעליל. במקום לאפשר חינוך גבוה בחינם לכל אזרח האוניברסיטאות משקיעות במגדלי שן חלולים.

פשיטת הרגל של ההשכלה הגבוהה, דרדור מעמדו של המורה, דלדול המשאבים המופנים לחינוך יחסלו במהירות את מאגר הגנטי הייחודי שבו זכה העם היהודי, מאגר שיש לו היום תחילה של הוכחה מדעית. מאגר יותר עשיר ממאגר הגז הטבעי. אוי לנו אם דווקא במדינת ישראל נבזבז את המתנה שקבלנו מהאמהות והאבות הקדמונים שלנו.

(פורסם אתמול 13.6.10 בעתון ישראל היום)

5 Responses to “פלאי הגנטיקה היהודית”

 1. מאת בר:

  ד"ר שיין:
  האם תוכל לצרף קישור למחקר שציינת?
  תודה

 2. מאת uz7:

  יופי של מאמר :)

 3. מאת תגוביינא:

  הסקירה הגנטית שלך מעולה וקולעת.
  ציינת שכיום התהפכו היוצרות וחלומם של רבים הוא בתחום החומר ולא הרוח.

  זהו עוד סימן שאנו קרובים לגאולה, שהרי כתוב שהמשיח יבוא רכוב על חמור.ואני אומר שבהחלט יתכן שהפירוש של חמור הוא מלשון "חומרנות".המשיח יהיה רכוב על חומרנות הדור וכשם שהרוכב מנהיג את החמור,כך גם המשיח ינהיג את העם החומרני,גם אל מחוזות רוחניים יותר.

Leave a Reply


× חמש = 40