החרדים – המפץ הגדול

 

אינני זוכר אם אי פעם מאז הקמת המדינה, היתה למפלגות החרדיות הזדמנות פז להשפיע באופן כה דרמטי על הפוליטיקה כמו בשעות הקרובות. רוב גדול בציבור משוכנע שאין צורך בבחירות עכשו, רק החרדים יכולים לתת ביטוי חיובי למאווי הציבור ובכך לקנות את עולמם בשעה אחת.

מהלך גאוני יעשו החרדים אם יודיעו שהם מצטרפים לקואליציה, שאין בה את ציפי לבני ויאיר לפיד. בכך תובטח משילות לישראל, חסכון כספי ציבור, הורדת מדד השנאה וחיזוק מעמדה של ישראל מול העולם. לכך כמובן יש להוסיף את עגמת הנפש שתיגרם לציבור החרדי מהקמפיין השלילי הצפוי להם ממפלגת יש עתיד הקורסת.

על החרדים, אם חכמים הם, להודיע שהם מצטרפים ללא תנאים או דרישות מקדמיות. את הסוגיות שבמחלוקת אפשר יהיה לברר בהמשך.

עוד לא עברו עשרה ימים מאז הפגישה שבין ראש הממשלה ושר האוצר ודוברי יש עתיד נתנו לעם ישראל להבין מה יקרה במערכת הבחירות . מתוך האוב שוב תעלה רוחו הרעה של טומי לפיד, ובנו יורשו יטען בלהט כי החרדים הם האסון הגדול ביותר שקרה לעם היושב בציון. הסיסמאות האנטישמיות שוב יעלו לכותרות, יד איש באחיו, ורוחות שנאה ילחכו בין שרידי החרב שחזרו למולדת העתיקה. שנאת אחים אפילה שכולה פוליטיקה מכוערת, עלובה וקטנונית. הכה בחרדים ותציל את יש עתיד מתבוסה בבחירות. הלוחמים המפוארים מגלי צה"ל עטורי הצלשי"ם משדרות ירושלים, יחתרו תחת האחוה היהודית בשם השוויון בנטל, ריבוי הילודה בקרב החרדים והכספים שהולכים אליהם. שונאי ישראל תמיד ידעו ליצור זיהוי בין יהודים וכסף.

אפשר כבר לראות את תעמולת הבחירות נגד ש"ס. תעמולה ארסית בשם שלטון החוק ונורמות ההתנהגות הראויות החברה הישראלית. לא קיים שום סיכוי שקבוצת השמאל מרכז תאמץ אל חיקה את אריה דרעי ןהחכי"ם של ש"ס. חלום באספמיה. חלוקת המנדטים לא מבטיחה גדולות ונצורות לש"ס והשאלה אם לא תהיה מפלגה מתחרה לש"ס טרם ידועה.

אשר על כן משיקולים חזוניים, ערכיים ופוליטיים – זה הזמן שהמפלגות החרדיות יכולות להבהיר שגם להן יש השפעה ממשית על מה שקורה במדינת ישראל. עם קצת תעוזה זה יכול לקרות ממש עכשו.

 

 

 

Leave a Reply


שתיים − = 0