נתניהו – מנהיגות, אומץ לב ויכולת תמרון

מעבר לתעמולה, לקלישאות ולהתגייסות התקשורת למען מועמדי השמאל, נותרה בעינה שאלה אחת מרכזית: מיהו המועמד לראשות הממשלה שמסוגל להתמודד עם אתגרים קיומיים מורכבים שבפניהם ניצבת מדינת ישראל. כמדומני שלרוב אזרחי מדינת ישראל יש תשובה ברורה.

 

הריני מוכן להודות בשער בת רבים שאני מתפלל בכל יום שיגיעו זמנים שמדינת ישראל תוכל להעמיד בראשה פוליטיקאים כמו יצחק הרצוג, ציפי לבני, יאיר לפיד ומשה כחלון. ימים שמערכת הבחירות תוכל להתמקד במחירי המילקי והגבינה הצהובה. לצערי כל מי שיודע לקרוא את מפת התהליכים האזוריים והעולמיים מבין שעוד זמן רב יעבור עד שיתקיימו דברי הנבואה  "וגר זאב עם כבש". עד אז צריך מנהיגים בעלי חזון, אומץ לב ויכולת עמידה ותמרון מול עולם עוין. קל מאד לוותר , להתקפל ולקבל מחמאות בארגונים בינלאומיים, קשה מאד להתווכח, לשכנע ולהתעקש על האינטרסים הקיומיים הבסיסיים של מדינת ישראל.

 

למרות היותי אדם דתי בעל השקפת עולם ימנית הריני מודה שאינני יודע את תוכניותיו של אלוקים. כל מי שחושב שהוא יודע את רצונו הפוליטי של האל, ומדבר בשמו, בעיני מדובר בסוג של כפירה. על כך כבר נאמר "אילו ידעתיו, הייתיו".  עם  רבים אחרים עשיתי את השבת האחרונה בשב בגוש קטיף ושמעתי בשם רבנים שיודעים להגיד שברגע האמת הקב"ה יבטל את גזירת הגירוש והדבר לא קרה. כבר אלפי שנים ישנם שאלות בלתי פתורות ולא מובנות ואין איש בעולם שיכול למנות את עצמו לרואה החשבון ומבקר הפנים של מעשי האל. לא פעם כשאני שומע את אנשי הימין המתלהמים מציעים בשם ההשגחה העליונה לנקוט בצעדים כאלה ואחרים אני מתמלא בדאגה.

 

מנהיגות חזונית צריכה להיות  צמודה לעקרונות ובו זמנית להבין כי לבני האדם, גם לרשעים, יש זכות בחירה. זכות המאפשרת להם לבחור ברוע האולטימטיבי. אשר על כן מנהיג צריך להיות מודע לסכנות, ער למציאות הבינלאומית ולגלות יכולת תימרון, בעיקר כשמדובר אל מול עולם עוין את היהודים.  למי שאינו נושא באחריות קל מאד לפזר הבטחות שווא ואשליות, את מחיר האשליות בסופו של דבר משלמים האזרחים. כשאני שוב שומע בימים אלה, את גיבורי המלל שמסבירים שהיה צריך לכבוש את עזה ומתעלמים מהמחיר, אני מודה לאלוהים שהם אינם נמצאים ליד הגה המדינה.

 

הסבה שרוב אזרחי המדינה, כולל אנשי שמאל, סבורים שבנימין נתניהו הוא הראוי ביותר להנהיג היום את מדינת ישראל, היא משום שהם מזהים אצלו את השילוב של חזון, אומץ לב ויכולת תמרון.

Leave a Reply


8 + חמש =