ברכונים- טרנד נצחי

ברכונים- טרנד נצחי

חלוקת ברכונים באירועים, הינה טרנד נצחי, שהיה ויהיה. למה הטרנד של חלוקת ברכונים באירועים דתיים לא יגמר אף פעם? משום שהאורח הדתי, רוצה לברך ברכת המזון בסיום האירוע, ונוח לו לקחת ברכון עם הקדשה שמונח על השולחן, ופשוט להתחיל לברך.

מזכרת שהאורח הדתי אף פעם לא ישכח:

כאשר בוחרים את המתנה לאורח באירוע, רוצים מתנה שלא תשכב בארון, אלא מתנה שהאורח ישתמש בה שוב ושוב. ברכונים, הינם מתנה שהאורח משתמש בהם שוב ושוב. האורח לוקח את הברכון המעוצב לביתו, ושם את הברכון ביחד עם כל הברכונים האחרים.

כאשר הוא רוצה לברך בביתו ברכת המזון, הוא רואה את הברכון המעוצב עם ההקדשה ביחד עם כל הברכונים האחרים, ונזכר באירוע בו קיבל את הברכון. כך שברכון לאירוע היא מזכרת נצחית, ולכן הטרנד של חלוקת ברכונים באירועים, ובמיוחד באירועים של דתיים, לא יפסק.

מברכונים פשוטים לברכונים מעוצבים:

הטרנד של חלוקת ברכונים באירועים, עבר שדרוג עיצובי משמעותי בשנים האחרונות. שדרוג זה נוצר בעקבות ההתפתחות המדהימה של עולם הדפוס והגרפיקה.

ככה זה התחיל: בהתחלה הברכונים שחולקו באירועים היו עם הקדשה, אך היו מאוד פשוטים. מיותר לציין שלפני שעולם הדפוס פיתח הטבעת כסף וזהב, לא היו רושמים בברכון את ההקדשה בגווני כסף וזהב. היה מספר מצומצם של דוגמאות ברכונים. רוב הברכונים היו ברכונים מתקפלים.

ככה זה היום: כאשר התפתח עולם הדפוס הדיגיטלי, והשתכללו תוכנות העיצוב הגרפיות, כל בית דפוס, או עסק להפצת מזכרות, פיתח לעצמו דוגמאות יפות של ברכונים. כך התפתחו להם אין ספור דוגמאות של ברכונים אותם ניתן לחלק באירועים.

טיפים לעיצוב עצמי של ברכון:

עולם הדפוס המפותח, ותוכנה הגרפיקה האיכותיות, מאפשרות לנו להכין לבד קובץ גרפיקה של ברכון, ולבקש הזמנה אישית מבית הדפוס. ניתן כמה טיפים למי שרוצה לעצב לעצמו את הברכון:

גרפיקה ב"פאוור פוינט"- מי שאין לו ידע בתוכנות גרפיקה, יכול לעצב לעצמו את הברכון בתוכנת ה"פאוור פוינט". התוכנה מאפשרת הגדרה של גודל הדף, וכן סגירה של הקובץ לפורמט אותו דורשים בתי הדפוס: "pdf".

מקוריות בעיצוב הכריכה- כדאי להיות יצירתיים בעיצוב הכריכה, ולעצב כריכה מחומר קרטון. ניתן ליצור אין ספור עיצובים לכריכה. מומלץ שהרקע של הכריכה יהיה חלק.

לפעמים שווה לשלם לגרפיקאי: כאשר רוצים מזכרת בלתי נשכחת, שווה לפעמים לשלם לגרפיקאי, ולקבל גרפיקה מושקעת. עיצוב אישי מתאים מאוד כאשר מי שחוגג את האירוע הוא צייר, ורוצה לשלב את הציורים בברכון.