גדול יותר לא תמיד טוב יותר

גדול יותר לא תמיד טוב יותר

אירוע אינטימי הוא לא תמיד בחירה קונספטואלית. יש משפחות קטנות המעוניינות לקיים אירוע שירגיש גדול ומושקע על אף המספר המועט של משתתפים. החגיגה לא חייבת להתקיים במרחב הביתי או בחלל בתוך מסעדה, יש מספיק אולמות שמתאימים בדיוק לסוג כזה של אירועים ומגוון דרכים יצירתיות ליצירת אירוע קטן אבל גדול מהחיים.

לפניכם מספר טיפים לארגון והפקת אירוע בו כל אורח ירגיש VIP:

סוד התאמת החלל לאירוע

שלב קריטי בתכנון אירוע קטן הוא בבחירת האולם בו תתקיים החגיגה. חשוב לבחור קומפלקס הכולל גם חללים לאירועים אינטימיים ועדיף קומפלקס שכולל אולם ייעודי לאירועים קטנים. כך לא תרגישו שלידכם מתקיים אירוע המוני וגדול שמעפיל על האירוע שלכם.
ממדי האולם הקומפקטיים יתרמו לתחושה הנעימה במרחב. באולמות גדולים, אירוע של מספר משתתפים מצומצם יעצים את התחושה של ריקנות בעוד באולם קטן המותאם לכמות האורחים המעטה, התחושה תהיה שאתם בדיוק במקום הנכון התפור בדיוק למידותיכם. חשבו על זה כמו על משפחה קטנה בבית ענק שהולכת לאיבוד במרחב מול משפחה קטנה בבית קטן. החלל הריק הוא לא יתרון אלא יוצר תחושת ניכור שעשויה לפגוע בשמחה.

להרגיש כמו בבית אבל בסטייל

הסידור של השולחנות והאלמנטים בחלל לא פחות חשובים מהמרחב עצמו. חזקו את תחושת הביחד באמצעות שימוש נכון באסתטיקה של המקום. שימו לב שישנם אולמות מודולאריים המציעים עיצוב בהתאמה אישית. כך למשל, ארגון השולחנות בדרך בה האורחים ירגישו קרובים זה לזה תורמת מאוד לתחושה האינטימית והמחבקת. ניתן לחבר השולחנות לאורך וליצור אפקט כמו "שולחן ליל סדר" כך שכל בני המשפחה ישבו סביב שולחן אחד. סידור זה תורם לגיבוש בין המשתתפים, כשניתן לנהל שיחה ערה עם כל הסובבים.
עיצוב הקירות והשולחנות בקישוטים ססגוניים וגוונים חמים יוסיף אף הוא לחמימות המשפחתית. ישנם אולמות שמעוצבים ממש כמו סלון ביתי, רהיטי עץ מאסיביים בניחוח כפרי, ספות מפנקות, קירות עם חיפויי אבן, תמונות ססגוניות, עצים שופעים פרחים וצמחייה עשירה מסביב, שמביאה את הטבע פנימה. עיצוב ששואב השראה ממלונות בוטיק ומוסיף לנופך הרומנטי והיוקרתי של האירוע.
בסידור הריהוט, כדאי להקפיד שהשולחן נושק לרחבת הריקודים ושגם באזור זה תישמר האינטימיות. הרחקת השולחן מגבולות הרחבה עשויה להעצים את המרחב ולייצר מרווח גדול ששוב עשוי לייצר אפקט של חוסר ובדידות. השתמשו בתאורה חמה שתחזק את החמימות באולם.

תפריט בהתאמה אישית

באירוע קטן יש לכם את הפריווילגיה לדאוג לתפריט גסטרונומי שיתאים לכל אחד מהסועדים. ניתן לחשוב על מנות לילדים, למבוגרים, לצמחוניים ולטבעוניים. אפשר לקבל את פני האורחים בחצר של האולם או בקדמתו כך שהכניסה תהיה ישירות לחיק המקום ולאחר מכן לבחור בהגשה לשולחנות לחיזוק היחס האישי מאשר בעמדות בופה מפוזרות במרחב.
המגוון בשולחן והעושר הקולינרי מעיד על הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר ועל כך שהשולחן עמוס וגדוש מטעמים על אף מיעוט המשתתפים. התוצאה היא חגיגה גדולה בה יש יותר לכולם. לא צריך להתחרות עם אורחים שונים על הקינוח האחרון, כל אחד מקבל מנות נדיבות ברוחב לב, מזיגת יין אישית וכדומה.

אירוע בהנאה מקסימלית במינימום משתתפים

באירוע עם מעט משתתפים קל יותר לערוך תכנית אומנותית מעניינת שנוגעת בכולם. מצגת שכולם יראו כי אין מי שיסתיר, נאומים וברכות שכולם שומעים כי שקט יותר, רחבת ריקודים בה כולם רוקדים ביחד ולא בעומס או בצפיפות. אפשר לחשוב גם על מזכרת ייחודית לכל אורח על פי אופיו וסגנונו שתשאיר זיכרון מתוק מהחגיגה המשפחתית.