השכרת מקרן לאירועים

השכרת מקרן לאירועים

בדרך כלל כשאנחנו מחליטים לשכור מקרן לאירוע, אנחנו חושבים על האפקט שזה יוצר, בוודאי אם מדובר באירוע משפחתי או חברי, עצם זה שיש מקרן, זה אומר שיש כוונה להקרין סרט, סרטונים או תמונות. באירוע עסקי או אירוע אקדמי, זה טבעי שיהיה מקרן בשביל להציג מצגות, נתונים או אפילו להקרין ליושבים בשורות האחרונות את הנאומים שנישאים על הבמה. באירועים משפחתיים או חברתיים, יש למקרן שאנחנו שוכרים אפקט מסוים.

אך כשאנחנו מחליטים לשכור מקרן, עלינו לקחת בחשבון שיש דברים שהם מעבר. כלומר, עצם זה שאנחנו מחליטים ללכת על השכרת מקרן לאירועים מאלץ אותנו לשנות את כל לוח הזמנים שלנו, מאלץ אותנו להתאים את השימוש במקרן לאירוע, וכך אנחנו צריכים לשנות מעט את מה שתיכננו. במקרים מסוימים זה אידיאלי, מאחר ואנחנו בונים את האירוע כך שאנחנו מכניסים בתוך לוח הזמנים את השימוש במקרן, אך יש מקרים בהם אנחנו לא מתכננים מראש ואז עלינו להתאים את עצמנו למצב.

זה מתחיל עוד לפני שאנחנו שוכרים את המקרן, כשעלינו להכין את כל מה שיוקרן עליו. אם מדובר במקרן שמציג לאורחים, את מה שקורה בלייב בטקס או בקדמת הבמה, מקום אותו הם לא יכולים לראות כי המקום קטן מדי, אז אנחנו יכולים להניח שחוץ מכיווננים טכניים וכדומה, אין לנו הרבה מה לעשות, אך כשאנחנו משכירים מקרן לצורך הקרנת סרטונים, מצגות או תמונות, אז עלינו לעשות מספר דברים:

ראשית, אנחנו צריכים להכין את כל החומרים מבעוד מועד. אנחנו לא יכולים לחכות לאירוע בשביל לעשות את זה. אנחנו צריכים לוודא שכל החומר מוכן לתצוגה לפני האירוע, ועלינו לבדוק שוב ושוב זה תואם ומוכן.

שנית, אנחנו צריכים לוודא שהמערכת מותקנת כראוי, המקרן מחובר למחשב והכל נמצא במקום, כך שנוכל להקרין את הסרטונים והתמונות או המצגות כמו שצריך.

שלוש, אנחנו צריכים להתקין את המערכת במקום בו כל האורחים או לפחות מרביתם יוכלו לראות בצורה ברורה את המסך, אחרת רק חלק קטן מהאנשים במקום יוכלו ליהנות מהם. לכן חשוב להתאים את המסך לגודל וסוג האולם.

ארבע, בשביל שנוכל להקרין את כל מה שאנחנו רוצים בצורה נוחה, מבלי לפגום בלוח הזמנים של האירוע, חשוב שאנחנו נבחן מתי בדיוק אנחנו רוצים להקרין אותם וכיצד. לשם כך, אנחנו צריכים לבחון את השתלשלות העיניים באירוע, כיצד אנחנו רוצים לערוך אותו בשביל לדעת מתי באיזה שלב בדיוק אנחנו מעוניינים להציג את הדברים השונים על המקרן.