כיפות לחתונה: טרנד נצחי

כיפות לחתונה: טרנד נצחי

חלוקת כיפות לאורחים בחתונה, הינו טרנד נצחי שלא יפסק, אלא רק ילך ויגדל. ומדוע? כי הציבור הישראלי מתחיל לאט לאט לחבוש כיפות בטקסים דתיים, ובחגים. אם בעבר הציבור הישראלי סלד מהכיפה, כיום הציבור הישראלי מתרגל יותר לחבישת כיפה, אך סיגל לעצמו סגנונות עיצוב מיוחדים לכיפה שישים על ראשו.

לפני שנסקור את סגנון העיצוב של הכיפות המחולקים באירועים, נסקור מעט את סוגי הכיפות העיקריות המוכרות לנו בקרב הציבור הישראלי, ולאחר מכן נוכל להתמקד ביתר קלות בסגנון הכיפות שהציבור החילוני חובש באירועים:

  1. כיפה שחורה- זוהי הכיפה המסורתית, והראשונה שהביאו איתם יהדות אירופה לארץ ישראל. כיום הציבור החרדי לובש כיפה שחורה. ישנם חילונים שישימו כיפה שחורה בטקסים דתיים, אך כאשר משפחה חילונית מזמינה כיפות למתנה בחתונה , לרוב לא יזמינו כיפות שחורות.
  2. כיפות סרוגות- הראשון שהחל ללכת עם כיפה סרוגה, היה הרב משה צבי נריה זצ"ל, ממייסדי הציונות הדתית. תלמידיו אימצו את הרעיון של לבישת כיפה סרוגה. כך לאט לאט, הפכה הכיפה הסרוגה לסמל של הציונות הדתית. בחתונות חילוניות לא יחלקו כיפה סרוגה, מתוך רצון לא להיראות מגזריים.
  3. כיפות לחילונים- הציבור החילוני מעוניין לחבוש כיפה בטקסים דתיים, וכאשר הולך בחגים לבית הכנסת. מאידך, הציבור החילוני מעדיף לא לשים כיפה השייכת למגזר דתי מסויים, לכן הציבור החילוני אימץ לעצמו כיפות מבד לבן, או מבד כחול. לעיתים הכיפות יהיו חלקות, אך לרוב תהיה עליהם רקמה יפה.

כיפות- לא רק לדתיים:

הטרנד של חלוקת כיפות בחתונות, מראה לנו, שכיפות לא שייכות רק לציבור הדתי והחרדי. הציבור הישראלי מרגיש את עצמו מחובר ליהדות ולמסורת, ולכן גם אם אינו חובש כיפה באופן קבוע, עדיין רוב הציבור החילוני ילבש כיפות בכל אירוע או מועד דתי, ובמיוחד כאשר הולך לבית הכנסת. לכן נפוץ הטרנד של חלוקת כיפות בחתונה. החתן מכבד את היהדות והמסורת, ושם כיפה על הראש במעמד החופה ובחתונה. המשתתפים בחתונה רוצים להזדהות עם החתן, ולהרגיש מחוברים למסורת ולטקס הדתי, ולכן ישמחו לקבל כיפה במתנה.

כיפה ממותגת:

הרבה פעמים יחלקו כיפה עם רקמה יפה, על מנת שהאורחים ירצו לשים את הכיפה שקיבלו במתנה בכל פעם שיצטרכו לשים כיפה. ניתן להזמין כיפות לחתונה באתר כיפות. באתר יש מגוון רחב של כיפות יפות אותן ניתן להזמין. ניתן גם להזמין כיפה בעיצוב אישי, ולהזמין רקמה מיוחדת עם מיתוג של החתונה, והקדשה אישית מהזוג המתחתן.