כל מה שצריך לדעת על מיטות לכלבים

כל מה שצריך לדעת על מיטות לכלבים

החלטתם להביא הביתה כלב? זו הפעם הראשונה שיש לכם התנסות עם גידול של כלב? הנה כמה דברים שכדאי לדעת על מיטות לכלבים כדי שהכלב שלכם יקבל את הטוב ביותר, גם כשהוא ישן.

אחד הדברים החשובים ביותר שכל מאמץ כלב טרי צריך לדעת הוא זה: כלב צריך לדעת מי ה"אלפא" בבית. חשוב לעשות את ההבחנה בין שליטה בכלב או חלילה השפלה שלו לבין הובלה שלו ודומיננטיות. כדי שתוכלו לגדל כלב שנאמן לכם, עליכם להיות ברורים מאוד לגבי מי הדומיננטי בבית- אתם או הכלב, ולעשות זאת עם אסרטיביות אך בלי תוקפנות.

מה הקשר למיטה?

כלב שישן אתכם במיטה, ירגיש שהוא במעמד זהה למעמד שלכם, ועל כן לא יהיה צייתן לכם. במקום, הוא יתנהג כמו האלפא, כלומר ראש הלהקה, זה שמחליט על הכל. לשם כך יש מיטות לכלבים שמיועדות להם באופן מיוחד.

כמובן שיש עוד הרבה דברים שצריך לדעת ולעשות על מנת שהכלב ייראה בכם כאלפא, אבל רכישה של מיטה לכלב היא צעד חשוב שמאוד פשוט ליישם אותו, לכן כדאי להתחיל מנקודה זו.

בחירת מיטות לכלבים

לפני הכל, מיטות לכלבים צריכות להתאים לאופי ולגיל שלהם. כידוע, גורים נוטים לנשוך דברים; זוהי התנהגות טבעית לחלוטין שלא צריך "לטפל" בה, היא תעבור מעצמה עם הזמן. אם החלטתם להביא הביתה גור, מומלץ לא להשקיע במיטה רכה ובוודאי שלא יקרה. במקום, אתם יכולים לקנות גיגית מיוחדת עם מזרון פשוט וזול, וכל זה יעלה לכם בערך 100 שקלים. במידה והכלב הורס את המזרון, תוכלו לקנות מזרון זהה חדש ב 30 שקלים בערך.

כאשר הכלב כבר עבר את שלב הנשיכות, אפשר לפנק אותו במיטה איכותית יותר. כאן חשוב לומר שאם הכלב ימשיך לגדול, כדאי לקנות מיטה גדולה יותר מזו שהוא צריך, כדי שיוכל לישון בה בנוחות גם כשיגיע לגודלו הסופי.
אתם יכולים למצוא לכלבים בוגרים מיטות יקרות יותר, שהן כמובן טובות יותר. תוכלו למצוא מיטות מרופדות ורכות בשלל עיצובים. תוכלו אף לרכוש מיטות אורתופדיות ולתת לכלבים שלכם את הטוב ביותר.

להרגיל את הכלבים

מיטות לכלבים שהן נוחות יותר, הן מיטות שהכלבים ישמחו לישון בהן. ובכל זאת, לעתים הכלבים יעדיפו לישון אתכם, בפרט בימי החורף הקרים.
אם עבר זמן מה מאז שאימצתם את הכלב, והוא התרגל לישון אתכם במיטה, יהיה לכם אתגר לא קל להרגיל אותו לישון במיטה שלו. כמובן שמיטה נוחה תגביר את הנכונות שלו לישון במקום שלו, אבל התפקיד שלכם הוא להראות להם את האלטרנטיבה וכמה שהיא טובה להם.
למרות שזה מפתה וכיף מאוד, עליכם להוביל את הכלב אל המיטה שלהם. אם צריך וזה אפשרי, קחו אותו במו ידיכם, בעדינות כמובן, והניחו אותו בתוך המיטה. שימו במיטה שלו חטיף כדי שהמיטה תהווה עבורו אסוציאציה חיובי.
חשוב להיות ברורים בעניין ולא "להישבר" כי הכלב חמוד ונראה כמתחנן לעלות על המיטה. אם תתמידו, הוא כבר ידע ללכת למיטה שלו לבד.