סוגי מזון לחתולים

סוגי מזון לחתולים

מזון לחתולים צריך להכיל את כל הנוטריינטים הדרושים להם

אחת מהאמרות הידועות ביותר היא "הצבא צועד על קיבתו". אמרה זו אמנם מתייחס לצבא, אך אם לוקחים אותה במובן הרחב, אפשר להבין ממנה שמזון הוא קריטי לתפקוד טוב וחיוני. דבר זה כמובן אינו חשוב רק לבני אדם, אלא לכל היצורים החיים וביניהם גם לחיות המחמד שלנו. בשונה מבני האדם, האוכלים מגוון מאכלים ביומיום, חיות המחמד שלנו בדרך כלל מסתמכות על סוג מזון אחד אותו הן אוכלות ברוב הגדול של הזמן. לכן, כשאנו מדברים על אוכל לחתולים, צריך להבין שהמזון העיקרי שהם מקבלים צריך להכיל את כל אבני הבניין החיוניות לתפקוד הגוף שלהם. חתולים זקוקים למגוון של חומצות אמינו, המרכיבות את חלבוני הגוף שלהם ולמספר ויטמינים שאינם מייצרים בעצמם. אוכל לחתולים צריך להכיל, אם כן, את כל הנוטריינטים הדרושים לתפקודו של החתול.

סוג המזון צריך להתאים למצבו הבריאותי ולגילו של החתול

יש מספר סוגי מזון לחתולים בהם ניתן להאכיל את החתול:

  • מזון יבש – זהו סוג המזון הנפוץ ביותר לחתולים. מזון יבש לרוב יכיל את כל אבות המזון, שיספקו לחתול את החלבונים והוויטמינים הדרושים לתפקודו. מזון יבש הוא מאוד נוח לשימוש עבור בעלי החתול כיוון שהוא אינו מתקלקל בקלות, הוא קל להחזקה וקל מאוד לשימוש. סוגי המזון היבש משתנים ויש להקפיד על קניית מזון איכותי שיספק לחתול את כל מה שהוא צריך.
  • מזון רטוב – מזון רטוב מתחלק לשני סוגים מרכזיים – מזון מלא ומזון משלים. מזון מלא מכיל את כל אבות המזון והחתול יכול בהחלט להסתמך רק עליו להזנתו. מזון משלים מכיל רק חלק מאבות המזון והוא משמש כמתן פרס טעים לחתול. המזון הרטוב הוא בדרך כלל טעים יותר לחתולים אך השימוש בו מסורבל והוא מכיל אחוזי מים גבוהים, כאשר המשמעות היא שצריך לתת יותר ממנו מבחינת משקל כדי לקבל את כמות המזון הדרושה.
  • מזון היפואלרגני – זהו אחד מסוגי האוכל לחתולים שהם רפואיים. חלק מהחתולים, כמונו בני האדם, מפתחים אלרגיה למזון יבש או רטוב רגיל ולכן יצטרכו לאכול מזון נגד אלרגיה. מזון זה יקר יותר ממזון רגיל אך הוא קריטי לאיכות חייו של החתול.
  • מזון לבעיות בכליות – אחת מהבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בחתולים בוגרים היא מחלת כליות. ישנם מזונות רפואיים מיוחדים שמסייעים לטיפול בבעיה זו. מזונות כאלו מכילים נוטריינטים שקלים יותר לסינון על ידי הכליות וכמו כן גם חומרים פעילים שמסייעים לכליות.

חשוב להקפיד על איכות המזון

מזון טוב ואיכותי יגרום לחתול להיות פעיל, ערני, בעל פרווה חלקה ובעל מערכת חיסונית חזקה. כדי לשמור על בריאות החתול שלנו, חשוב לקנות לו מזון לחתולים שיהיה איכותי ככל האפשר. כדי לדעת זאת, מומלץ להתייעץ עם ווטרינר ולהכיר את רכיבי המזון הקריטיים לחתול.