איך לנהל תיק תעבורה כאשר אתה מיוצג ע"י עורך דין תעבורה ולהימנע מפסילה מיותרת ?

איך לנהל תיק תעבורה כאשר אתה מיוצג ע"י עורך דין תעבורה ולהימנע מפסילה מיותרת  ?

רבים שואלים אותי איך לדעתך יהיה העונש אם במידה וביצעת עבירת תעבורה תוך כך שהלקוח מפרט את הנסיבות האופפות את ביצוע העבירה הנזכרות בכתב אישום.

ראשית על זה יש לומר כי בראש וראשונה התייעץ עם עורך דין תעבורה בכל תיק בה נעברה עבירה מתחום התעבורה לא לייצג את עצמך לבד. ולמה? נניח כשמדובר בעבירה של נהיגה בשכרות, עבירה של נהיגה בשכרות היא עבירה נורא חמורה בדיני התעבורה מאחר ולעבירה זה קבוע עונש בחוק של מאסר בפועל!. שוב וחשוב לחדד, עבירה של נהיגה בשכרות הינה עבירה של מאסר בפועל, בתי המשפט החליטו להחמיר את הענישה זאת כי ציבור הנהגים לא מסתפקים בענישה של פסילת רישיון נהיגה לתקופה של שלושה חודשים, ואין מרתיעם מלחזור ולנהוג שיכורים וכך לגרום לתאונות דרכים קטלניות. כלומר, עם הרוגים או במקרה הטוב ללא הרוגים אלא נפגעים. ולכן, כל מי שעיניו בראשו לא יכול להגיע לבית משפט כאשר המדינה מבקשת על אותו אדם מאסר בפועל.

זה דבר אחד דבר נוסף המדינה לא יכולה להמשיך לדון בתיק אילו לא ימנה הנאשם עורך דין מאחר ויש דרישה למאסר בפועל. באופן עקרוני לא משנה מהי הסיבה, בגינה הוגש נגדך כתב אישום או דו"ח או כל דבר אחר הכי חשובה היא ההמלצה עבור אותו אדם אשר קיבל זימון שכזה, ליצור קשר עם עורך דין תעבורה במרכז או במקום מגוריו של הנאשם אשר נתפס נוהג בעבירה כלשהיא, ולמה?

נניח וניתן דו"ח/כתב אישום – מה שבלשון העם נקרא דו"ח בהנחה ושילמת את הדו"ח רואים את הנאשם שמופיע בדו"ח או בכתב האישום כמי שמודה בעובדות הרשומות בכתב האישום או בדו"ח ולוקח על עצמו את האשמה באמצעות תשלום.

עכשיו לאור שיטת הניקוד החדשה של משרד הרישוי, מי שהגיע ל- 24  נקודות, "זוכה" בטרם פסילה של משרד הרישוי – לקורס הנקרא נהיגה מונעת (מתקדם ולא בסיסי). אך אם צבר מעל 12 נקו' ופחות מ 24 "זוכה" לפחות לקורס (בסיסי).

עכשיו אם אדם שלא היה מיוצג הגיע לדיון בבית משפט תעבורה והודה בכתב אישום של נהיגה בשכרות בה המדינה לא בקשה מאסר בפועל הוא קנה לעצמו 10 נקודות חובה של משרד הרישוי.

בהנחה ואותו אדם הורשע בשנתיים טרם ההרשעה הזו הרי שאותם נקודות יתווספו לו ואז יכול להיות מצב בו משרד הרישוי ישלח הודעה כי עליו להגיע למשרד הרישוי ולהפקיד את הרישיון שלו

לפחות ל 3 חודשים. זוהי תקופה בה יפסיד ימי עבודה אם הוא נזקק לרישיון אם לא תנאיו יהיו קשים שכן להסתדר בארץ עם תחבורה ציבורית שווה כמי שאין לו רישיון כלל  וכלל ודיי לחכימה ברמיזה.

עורך דין תעבורה יכול במידה רבה לצמצם את הנזק כך למשל שהיה ממתין עוד חודש ואז יחלפו שנתיים ולאחר מכן היה מודה בתיק – הנהיגה בשכרות ואז היה נמנע מהלקוח פסילה של רישיון נהיגה כי הנקודות הללו היו מתאפסות והחישוב היה מתחיל מאפס.

 

אנו כאן לכל שאלה עורך דין חיים אליה עורך דין תעבורה 0524-42-42-21.