הכול על חשיבות ליווי עו"ד ברכישת נכס נדל"ן

הכול על חשיבות ליווי עו"ד ברכישת נכס נדל"ן

רכישת נכס, היא עסקה משפטית וכלכלית די מורכבת שכרוכה בלא מעט סיכונים לרוכשים. זו הסיבה שיש צורך בייצוג של עורך דין מקרקעין מומחה, אשר ילווה את הרוכש באורך כל שלב של העסקה. כאשר מדובר על רכישת נדל"ן מפרויקט חדש, מומלץ לבצע בדיקות הכוללות את זהות הקבלן, זכויותיו בקרקע ויכולתו הכלכלית של הקבלן כשאר הוא יפקיד בנאמנות את הערבויות הדרושות. גם את המשא ומתן לגבי רכישת הנכס, יש לבצע מול עו"ד הבקיא בדיני מקרקעין, כאשר יירשמו תנאי עסקת הנדל"ן והבטחת האינטרסים של הקונה. עוה"ד, ינסח הסכם רכישה שיעניק הגנה מפני הפרת החוזה מצד הקבלן.

 

כאשר תתייעצו עם עורך דין מקרקעין גם לגבי היבט המיסוי, תוכלו לחסוך כסף רב, היות ועוה"ד יבחן אפשרויות של פטור חלקי או אפילו מלא {למי שזכאי} מתשלום המס. ישנן סוגים שונים של סוגיות משפטיות בנושא רכישת נכסים, אשר דורשות ליווי של עו"ד שינחה את הרוכשים והמוכרים בכל שלב בעסקה זו.

 

מניעה של צעדים פזיזים שיסכנו את רכושכם

 

זו אחת מהסיבות העיקריות, של לוויי צמוד של עורך דין מקרקעין, הבוק בכל הציציות את עסקת הנדל"ן שלכם. כבר היו מקרי הונאה רבים סביב עסקאות נדל"ן כאשר אנשים לא היו מעורים מספיק והפסידו את כספם. היום אנשים יודעים את הסכנות הטמונות להם ולכן מעדיפים למצוא עו"ד מומחה בדיני מקרקעין שהוא מומלץ. עוה"ד יידע אתכם בכל שלב של עסקת הנדל"ן, כך שאתם תדעו לגבי  ההתקדמות עד לחתימת החוזה ורישום הנכס בטאבו.

חישובי מס שיש לחשב, כך שהרוכש יבין בכלל אם כדאי לו לבצע את רכישת העסקה או לא, יהיו חלק מהשיקולים שרק עו"ד שמומחה במקרקעין, יוכל לתת לו את הפרטים המלאים, לאחר שהוא אסף את הניירת המתאימה של הנכס.

 

סעיפים מקפחים של הרוכש מצד עוה"ד של המוכר

 

רבים יודעים היום, כי בעסקת נדל"ן, אסור לחסוך בשירותי  עורך דין מקרקעין ולכן כל צד בעסקת הנדל"ן חייב להיות מלווה בעו"ד  מקרקעין מטעמו. כאשר עורכי הדין מעבירים ביניהם את טיוטות חוזי הרכישה, עוה"ד של הרוכש יעבור על הטיוטה ויסמן סעיפים בחוזה, אשר מקפחים את הרוכש. שמירה על האינטרסים הינה חשובה ולכן, אנו נשלם לעוה"ד, היות ותשלום זה למעשה מגן עלינו ומקנה עבורנו ייעוץ יעיל לפני אחד הצעדים החשובים ביותר בחיינו כגון רכישת עסקת נדל"ן.

 

על עורך דין למקרקעין לבצע כמה שלבים חשובים לפני שמרשו מבצע רכישת נדל"ן כגון:

*פירוט מלא של עסקת הנדל"ן כגון מפרט הנכס, התמורה ומה היא כוללת, מועד מסירת החזקה בנכס וכדומה

*הפרת חוזה- התייחסות לסוגיה של הפרת החוזה מצד המוכר או הקבלן וקביעת פיצוי הולם לרוכש

*בטוחות- עוה"ד יוודא כי הקבלן אכן מציע ערבויות מתאימות להבטחת כספו של הרוכש במידה ומדובר על רכישת נכס חדש.

 

עורך דין מקרקעין, ילווה את לקוחותיו עד לרישום המלא של הנכס בטאבו, כך שהעסקה   תסתיים והנכס יעבור לרשות הרוכש.