כיצד מתבצע גיור אורתודוכסי

כיצד מתבצע גיור אורתודוכסי

כל מי שצורך חדשות, בין אם זה ברשת, טלוויזיה, עיתונות כתובה או רדיו, יודע בוודאי שקיים ויכוח גדול לגבי שאלת הגיור בישראל. האם יש להסכים לגיור שאיננו אורתודוכסי או האם יש לעשות אך ורק גיור שכזה.

בישראל, כידוע חלוקות הדעות, ולא פעם נעים יותר לכיוון של גיור אורתודוכסי ולו מהסיבה הפשוטה שלגופים שונים, ובפרט לרבנות הראשית ולמפלגות חרדיות יש כוח פוליטי רב ומשפיע. זו גם הסיבה שמרבית האנשים בוחרים לעבור גיור זה, על מנת שלא להגיע למצב שהם עוברים תהליך גיור ואז לגלות שהוא לא חוקי. חלק מהמתגיירים עושים זאת מתוך רצון כנה ואמיתי להצטרף לחיק היהדות, אחרים עושים זאת מסיבות אחרות, בין מקצועיות ובין מתוך אהבה לבן או בת זוג ישראליים. הם מעוניינים לחיות איתם ביחד ולכן הם צריכים לעבור הליך של גיור.

לפני שנסביר כיצד מבצעים תהליך גיור, צריך להבין לשם מה עוברים אותו. תהליך גיור, הוא למעשה המרה של דת, מי שאיננו יהודי ורוצה להיות או מי שאין לו דת ומעוניין לקבל את הזכויות שלו כבן הדת היהודית במדינת ישראל, צריך לעבור גיור. לשם כך הוא שוכר את שירותיו של עו"ד לגיור אורתודוכסי והוא מתחיל בתהליך. מדובר בהליך לא פשוט ומחייב, אך בסופו אפשר לקבל רישום שאכן בוצע המרה, וכעת אתם שייכים לדת היהודית ויכולים ליהנות מכל הזכויות שמגיעות מתוף חוקים שונים.

כיצד מתבצע ההליך

בגדול, ההליך משלב בתוכו מספר אלמנטים. ראשית, תהליך של לימוד של מצוות והלכות, יש לקיים חלק מהן באופן ממשי על מנת להראות נכונות ורצון להצטרף ליהדות, שנית, יש לעבור ברית מילה (גברים), טבילה במקווה (נשים).

במסגרת תהליך הלימוד, לומדים המתגיירים על הדת היהודית, על המבנה שלה, בתי כנסת, תפילות, מעשי צדקה, חגים ועוד. הרעיון הוא שכל מתגייר לא יצטרף לדת היהודית על ריק אלא ילמד את הדת וידע כיצד לנהוג בה בצורה נכונה. הברית או הטבילה במקווה, הם למעשה אקט ממשי של כניסה לחיק היהדות.

כפי שציינו בשביל לעבור תהליך גיור יש להשתמש בשירותיו של עו"ד לגיור אורתודוכסי, הוא ידע להכין את כל הניירת הנדרשת לצורך תהליך הגיור וכן לצורך הרישום לאחר מכן. הרבה פעמים תהליך זה לוקח זמן, וסובל מדחיות ועיכובים שונים, לכן יש צורך להיעזר בעורך דין חזק שיודע להזיז דברים מהר, על מנת לקדם את העניין ואת הרישום.