כך תשיגו לעצמכם אזרחות פורטוגלית

כך תשיגו לעצמכם אזרחות פורטוגלית

מגורשי פורטוגל לאורך הדורות וכל מי שהייתה לו אזרחות פורטוגלית אי פעם (גם לאבות אבותיו), זכאי לקבלת דרכון אירופאי מאת ממשלת פורטוגל, המקנה לו זכויות ייחודיות. כיצד תשיגו לעצמכם דרכון פורטוגלי? ומהו ההליך המאפשר את קבלתו?

רקע ליצירת החוק

בתחילה הייתה זו ממשלת ספרד שאיפשרה קבלת אזרחות ספרדית, ולאחר מכן הצטרפה אליה גם פורטוגל. החוק מעניק אזרחות לכל תושבי פורטוגל בעבר, ובכללם גם לאנוסים ולמגורשי פורטוגל. כדי לקבל אזרחות פורטוגלית וכתוצאה מכך גם דרכון פורטוגלי, יש לעמוד בסדרת דרישות שהונהגו על ידי הממשלה, המוכיחות זיקה אל הלאום הפורטוגלי. בשנת 2015 נכנסו לתוקף הקלות בקבלת אזרחות פורטוגלית ליוצאי פורטוגל, והיום ההליך כולו פשוט הרבה יותר. כדי להפוך את התהליך כולו לפשוט ומהיר, כדאי להיוועץ בשירותיו של עורך דין המתמחה בהוצאת אזרחות פורטוגלית.

שלבי הוצאת דרכון פורטוגלי

בדרך לקבלת אזרחות פורטוגלית, עוברים בשלוש תחנות עיקריות:

1. תעודת זיקה – הקהילה היהודית הפורטוגזית היושבת בליסבון ופורטו מספקת תעודות המוכיחות זיקה לעם הפורטוגלי, ליהדות פורטוגל או לכך שמוצאו של המועמד הוא מפורטוגל. על מנת להנפיק את התעודה יש לפנות אל מזכירות הקהילה היהודית הפורטוגזית, ולאחר תשלום עבור הנפקת התעודה העומד על סך של 500 יורו ובדיקת הזיקה על ידי הקהילה היהודית – השלב הראשון יושלם בהצלחה.

2. בקשה לדרכון – בשלב השני, יפנה המועמד אל שגרירות פורטוגל בישראל על מנת לקבל דרכון פורטוגלי. את הבקשה לדרכון יש להגיש דרך בקשה רשמית, והשגרירות תפנה אל ממשלת פורטוגל. עלות האגרה עומדת על 250 יורו.

3. תעודת לידה – לאחר השלמת השלב השני ולאחר שתתקבל תשובה מממשלת פורטוגל, באם התשובה תהיה חיובית, יקבל המועמד תעודת לידה שיאפשר לו לקבל לאחר מכן, שוב דרך שגרירות פורטוגל בישראל, אזרחות פורטוגלית וכן דרכון פורטוגלי.

מדוע לערוך את התהליך דרך עורך דין?

ההליך לקבלת האזרחות, באופן טבעי, דורש לא מעט בירוקרטיה משפטית, מסמכים שונים ומשונים וכתוצאה מכך גורם ללא מעט מועמדים ראויים ולכאלה שהיו מקבלים אזרחות לו היו ממשיכים את ההליך – לוותר ולהרים ידיים. בפניה אל משרד עורכי דין המתמחה בהוצאת אזרחות פורטוגלית, תוכלו ליהנות משקט נפשי לכל אורך התהליך ולהיות בטוחים שבסופו תחכה לכם האזרחות המיוחלת. משרדים המתמחים בנושא זה יחסכו לכם את הטרחה הכרוכה בהגשת המסמכים השונים, וחשוב לא פחות – בעזרת הקשרים שיצרה וההיכרות המעמיקה עם התחום, תסייע לכם למקסם את הסיכויים לקבלת האזרחות ולהנחות אתכם בנבכי התהליך כולו.

במסגרת התהליך, נדרשים המועמדים להוכיח, כאמור, את זיקתם אל העם הפורטוגלי. המחקר ההיסטורי שעליהם לערוך, איתור מסמכים שונים וההוכחה שהם אכן צאצאים של יהודי פורטוגל, פעמים רבות לא עולה בידם. גם כאן, משרדים המתמחים בתהליך כולו יוכלו להגיש לכם סיוע לכל אורך הדרך ולאתר את המסמכים הדרושים – כדי שתוכלו ליהנות מכל הטוב שדרכון אירופאי מספק.