עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית

כאשר אנו או ילדנו, אולי גם הורינו המתבגרים, זקוקים לטיפול רפואי, אנו מצפים כי ינהגו בנו בכבוד. אנו מצפים כי יספרו לנו כיצד נוכל להתמודד עם מחלה או פציעה, כיצד נוכל לשפר את בריאותנו, כיצד נוכל ליהנות מחיים טובים יותר, בלי כאבים מיותרים, בלי סבל מיותר. אנו סומכים על הרופאים ושמים בהם את מבטחנו ולכן – קשה לנו כל כך להבין כיצד בכל זאת מתקיימים מצבים של רשלנות רפואית. סבורים שנתקלתם ברשלנות? טופלתם שלא כראוי או שהתעלמו ממצוקה או מכאב? עברתם טרטור שעלה לכם בבריאות? להלן נבין בדיוק למה צריך עורך דין רשלנות רפואית וכיצד גם אתם יכולים להפיק מכך תועלת.

צריך הבנה מקיפה של המערכת

המערכת הרפואית בארץ היא מערכת די ריכוזית ודי מסובכת. דווקא בשל העובדה שאנו חיים במדינה כל כך קטנה, הקליקה הרפואית מצומצמת ועשויה להיות נטייה לא בריאה להערים קשיים כאשר מנסים להילחם בטעויות, ברשלנות, בסרבול. אם כן, למה צריך עורך דין רשלנות רפואית במרכז? פשוט מכיוון שעורך דין הבקיא בתחום זה הינו גם בעל הבנה מקיפה של המערכת. הוא יודע כיצד הדברים עובדים ויודע כיצד לתקוף את הכשלים וכיצד לסייע ללקוחותיו, שמוצאים את עצמם חסרי יכולת להתמודד מול מערכת מסורבלת ולעיתים גם מאוד ביורוקרטית.

צריך הבנה של דקויות החוק

כמובן שלא רק בשל ההבנה של נפתולי מערכת הבריאות הישראלית יש צורך לפנות לעורך הדין. אז אם כן, למה צריך עורך דין רשלנות רפואית במרכז? עורך הדין הוא הגורם הנכון שכן הוא יודע להעריך מתי התקבל טיפול לקוי ומתי מדובר באמת ברשלנות פושעת. עורך הדין יודע להעריך האם למרות תוצאות לא רצויות, לא מדובר ברשלנות אלא בשיקול דעת ראוי ומתי הוסתרו פרטים מהותיים ממטופל או מתי הוסתרו אפשרויות נוספות לטיפול יעיל. עורך הדין הוא בראש ובראשונה בעל הידע המשפטי והחוקי, זה שיודע כיצד לתרגם את סיפור המעשה ללשון החקיקה והפסיקה של השנים האחרונות.

עדים מומחים ושימוש במסמכים

עורך דין רשלנות רפואית יוכל לבסס טענות לרשלנות רפואית לא רק בזכות לשון משפטית מצוחצחת. עורך הדין יידע לרתום את כל הכלים, לרבות שימוש במסמכים רפואיים, חוות דעת רפואיות ועדים מומחים. רק באמצעות כלים שכאלה בתוספת עדות של מי שנפגע (או קרוביו) ניתן להוכיח שאכן אירעה רשלנות. רק כך ניתן להוכיח מהו הזנק שנגרם ולאחר מכן – לכמת אותו למונחים כספיים לצורך פסיקת פיצויים ראויים.