חזיות הנקה

חזיות הנקה

נאמר כבר רבות עד כמה ההנקה היא חשובה, עד כמה היא תורמת וחיונית לתזונת התינוק וגם להתפתחות הקשר בין התינוק לאימו. עם זאת, תקופת ההנקה היא תקופה מורכבת אשר בה צריכה האישה לדאוג גם לעצמה מכל הבחינות בכדי להיות חזקה ולהיניק את התינוק בכל רגע בו הוא מאותת לרעב. אחד האמצעים החשובים למתן תחושה נוחה לאם המיניקה היא חזיות הנקה. חזיות תומכות היטב בחזה אשר נמצא ברגישות גבוהה בתקופה זו ומקלות על כל תהליך ההנקה גם מבחינה טכנית.

אילו שינויים מתרחשים בשדיים בתקופת ההנקה?

מיד לאחר הלידה חלה גדילה של השדיים אשר אט אט מתמלאים בחלב להזנת התינוק. ככל שהתינוק יונק יותר כך הדבר מעודד ייצור חלב נוסף. לתהליך עלולות להתלוות תופעות כמו נפיחות, רגישות בכל אזור החזה ותחושת גודש כאשר ישנו ייצור רב של חלב ביחס לכמות אותה יונק התינוק. לעיתים בעקבות גודש נוצרת אף דלקת הגורמת לכאב. כל התופעות הללו, גם אם אינן חריגות, מביאות לכך שחזיה רגילה אינה מספיקה. חזיות הנקה בנויות במיוחד למצבים אלה.

מהו הייחוד של חזיות הנקה

חזיות הנקה הן חזיות תומכות מאוד וגמישות המותאמות לשינויים הנוצרים בשדיים. למרות חוזקן ויכולת התמיכה שלהן בחזה, הן ללא ברזלים העלולים להכאיב וליצור אי נוחות. גם התפרים חזקים אך אינם בולטים. ייצור החזיה מחומר טבעי ונושם כמו כותנה הוא חשוב מאוד לשדיים בתקופה זו. באופן כללי, חזייה זו אמורה לתמוך באם המיניקה ובפעולת ההנקה על כל שלביה.

למה לשים לב בעת רכישה?

את רכישתן של חזיות אלו מומלץ לעשות בשבוע ה- 36 להריון ולא לפני כן. גם אז, קחי בחשבון כי תהיה גדילה מסוימת של השדיים כך שכדאי לקנות חזייה במידה מעט גדולה יותר. שימי לב כי החזיה עשויה כותנה. על מנת לספק תמיכה חזקה לחזה, בדקי שרצועתה התחתונה של החזיה היא רחבה באופן המזכיר חזיית ספורט. כמו בחזיית ספורט, מומלץ שגם בחזיית הנקה הכתפיות יהיו רחבות בכדי לחלק את משקל החזה שנהיה כבד יותר באופן שווה על כל אזור הכתפיים. חזיות הנקה צריכות להיות נוחות גם לפעולת ההנקה עצמה: חשוב שהפתח המהווה גישה עבור התינוק אל השד יהיה גדול בכדי לאפשר הצמדה מהירה של השפתיים. חשוב שפתיחת החזיה תהיה קדימה ותאפשר פתיחה ביד אחת. תוכלי לבקר תמיד… לחצי על חנות חזיות.