שאיבת שומן לקראת הקיץ

שאיבת שומן לקראת הקיץ

אחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר הוא שאיבת השומן. שאיבת השומן היא פעולה כירורגית לא פשוטה אך היא המוחלטת ביותר להצרת היקפים. לקראת הקיץ היא תספק לכם את המראה שתמיד רציתם, כאשר הדרכים הטבעיות נשללות בגלל מספר סיבות. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על הפרוצדורה.

להיראות כמו שתמיד חלמתם

חלק ניכר מתושבי ישראל, כמו בכל העולם כולו, סובלים מעודף משקל. עודף המשקל יכול להיות מסוכן מבחינה בריאותית אך אפילו במצבים בהם אין סיכון ממשי, הוא יכול להפריע מאוד לאיכות החיים. מעבר לתחושת כבדות וחוסר בגמישות או בעצמאות בתנועה במקרים מסוימים, השומן פוגע מאוד במראה וכך למעשה בדימוי העצמי ובשגרת החיים עצמה. אמנם דיאטה כל אחד יכול לעשות באופן תיאורטי אך במישור הפרקטי לא תמיד זה אפשרי והסיבות לכך מגוונות. שאיבת שומן תהיה הפתרון הטוב ביותר למקרים אלו.

מה היתרונות של שאיבת שומן לקראת הקיץ?

בקיץ ההבדלים בין אידיאל היופי שאליו אנו כמהים לבין המצב האקטואלי שלנו מורגשים היטב. אנשים רבים, גברים ונשים, רוצים להגיע לים או לבריכה ולהרגיש בנוחות עם הגוף שלהם אך זה בעייתי נוכח השומנים העודפים. כמובן שכל אחד יכול להבטיח לעצמו שהוא יתחיל בדיאטת הרזייה עד לקיץ אך כולנו יודעים עד כמה זה קשה ולפעמים לא בגלל חוסר רצון אלא שגרה קשת יום מבחינת עומסים בעבודה ולעתים בעיות רפואיות שלא מאפשרות פעילות גופנית. ניתוח שאיבת שומן לקראת הקיץ תראה לכולם מה הלוק החדש שלכם.

איפה מבצעים שאיבת שומן?

את שאיבות השומן מבצע מנתח פלסטי מומחה. הניתוח יכול להתבצע במרפאות הפרטיות או הציבוריות כאשר לרוב הישראלים יעדיפו לעבור אותם במרפאות פרטיות בגלל שהם יכולים לבחור את הרופא, הם מכירים אותו ומתרשמים ממנו באופן אישי, הפרוצדורה מתבצעת בהמתנה קצרה באופן משמעותי מאשר ברפואה הציבורית ויש שיאמרו שגם הטיפול עצמו מתבצע בצורה טובה יותר אך על כך יש מקום לוויכוח. חשוב לבחור מנתח פלסטי אדיב, שהכימיה עמו מורגשת מהרגע הראשון וכמובן מקצועי ומנוסה בהליך.

מי יכול לבצע שאיבת שומן?

*לא כל אחד יוכל לעבור את הניתוח, כיוון שיש קריטריונים מאוד ברורים שרק בשלמותם הרופא יחליט שהוא מבצע את הניתוח. השיקול הכספי של הרפואה הפרטית לא קיימת כאשר מדובר על שיקולים רפואיים עליונים לבריאותו של המנותח וגם לתוצאות הניתוח שאליהן הוא מצפה.

*נפח השומן המקסימלי שניתן לשאוב הוא 4 ליטרים ולכן אם מדובר על אדם רזה בעל משקל עודף נמוך מידי לא יקבל המלצה לעבור את השאיבה כיוון שהמצב שלו טוב יחסית והניתוח לא יהווה הבדל משמעותי ביחס למורכבות שלו. מטופל עם משקל עודף רב מידי לא ירגיש בהבדל גם אחרי שאיבת ארבעת הליטרים האפשריים שיישאבו.

*מומלץ לחכות מעל עד לגיל 18 כדי להחליט האם הפרוצדורה רלוונטית כי עד אז הגוף ממשיך לגדול ולהתפתח. כמו כן, מומלץ לבצע את הפרוצדורה עד גיל 40 כיוון שעד אז העור יהיה אלסטי במידה הנכונה כדי 'להתאקלם' לנפחו החדש. הניתוח לא מומלץ לנשים שעומדות להיכנס להיריון בשנה הקרובה שכן ההיריון מעלה משמעותית את משקל הגוף.

האם יש סיכונים במהלך הפרוצדורה?

שאיבת שומן היא פרוצדורה כירורגית וכמו בכל פרוצדורה כזו יש סיכונים. סיכונים מתחלקים לשני קטגוריות כאשר הראשונה היא סיבוכים רפואיים שעלולים לכן את המטופל, והקטגוריה השנייה היא בגדר תוצאה לא רצויה. מבחינה רפואית תמיד יש חשש לזיהום בניתוחים מסוג זה, אך הסיכונים באחוזים קטנים מאוד. כדי להתכונן היטב למיגור הסיכונים האלו באופן משמעותי יש לבחור ברופא מנוסה וכמובן להקשיב לכל הוראותיו בנושאי לקיחת תרופות, מנוחה לפני ואחרי הניתוח וכולה.