סוגי פאות ושימושן

סוגי פאות ושימושן

 

עולם הפאות הוא רחב מאד ומתפתח כל העת, הודות לחידושים הרבים המומצאים בתחום זה, וכן הודות לביקוש הגובר והולך אליהן. עבור מי שאינו מכיר מקרוב את התחום, הדברים עשויים להיראות מסובכים, אך האמת היא שניתן לחלק את עולם הפאות לכמה סוגים עיקריים, בהתאם לתהליך הייצור ובהתאם לשימושים השונים שלהן.

מהם השימושים של פאות?

פאות יכולות למלא מגוון צרכים, בין אם יומיומיים ובין אם הן מיועדות לאירועים חד פעמיים. בין שימושי הפאות המרכזיים תוכלו למצוא את הבאים:

  • פאות נוכריות ליומיום – זהו השימוש הפופולרי ביותר, במסגרתו חובשים גברים ונשים את הפאות מטעמים שונים כגון נשירת שיער, צניעות או אסתטיקה.
  • פאות רפואיות – פאות אלה מיועדות לאנשים וילדים הסובלים ממחלות שונות ובמסגרתן נוצרת נשירת שיער מאסיבית.
  • פאות רשת – אלה הן פאות המיועדות לשחקנים, ונתפרות בהתאם למידות ראשיהם האישיות.
  • תוספות לשיער – אפשרות נוספות הקיימת בעולם הפאות היא יצירת תוספות מודבקות לשיער, במקום פאה המכסה את כל הראש. תוספות אלה יכולות להישאר באופן קבוע על הראש (בתנאי שהן מתוחזקות אחת לכמה שבועות), או למשך כמה ימים בודדים.

איכות הפאות

כמובן שגם בנושא האיכות ישנה חלוקה ברורה בין הסוגים השונים, כאשר פאות הקאסטם הן הנחשבות לטובות ביותר, מאחר ולרוב הן עשויות משערות אדם אמיתיות, ולמעשה מעוצבות בעבודת יד. סוג נוסף ואיכותי פחות של פאות הוא הפאות העשויות שיער סינתטי, מהן ניתן להפיק אמנם פאות יפות ואסתטיות, אך איכותן לא מובטחת לאורך זמן. חשוב לציין כי גם בעולם הפאות הסינטתיות ישנה חלוקה לרמות שונות של איכות, ואם אינכם מעוניינים בפאה העשויה שערות אמיתיות תוכלו למצוא גם פאות סינטתיות ויפות הנחשבות לטובות יחסית.

מחירי הפאות

מחירה של פאה בודדת יכול לנוע בין כמה שקלים בודדים ובין כמה אלפי שקלים – הכל בהתאם לתהליך הייצור והעיבוד שלה. במחירים הנמוכים כמובן תוכלו למצוא את הפאות הסינתטיות, הנמכרות לצרכי תחפושות בדרך כלל, כאשר לא נעשה בהן שימוש יומיומי. ככל שתהליך הייצור מורכב יותר כך יעלה יותר מחירה של הפאה, ובכל הנוגע לפאות העשויות משיער אמיתי, מדובר כמעט תמיד במחירים עם ארבע ספרות. בנוסף לעלויות החומרים, ישנו כמובן המאפיין של ייצור הפאות בידי אדם, כאשר ככל שההתרבות המכאנית תהיה קטנה יותר, כך תעלה איכות הפאה, ואיתה גם המחיר.