איך בוחרים גנרטור

איך בוחרים גנרטור

לבחירת גנרטור יש פרמטרים מסוימים שחייבים להתייחס אליהם. כמובן שיש מאפיינים שקל להבין אותם, כמו למשל הגודל שלו והעיצוב, אך הם הפרמטרים הכי שוליים שיש והם לא אלו שצריכים להיות אלו שיטו את כך המאזניים לטובת גנרטור מדגם או מיצרן מסוים. המאפיינים האמיתיים שחשובים הם אלו שקשורים ביכולת העבודה שלו ובהספק שלו, במערכת ההנעה שלו ובמתח שהוא מסוגל לייצר. אחרי שיקול דעת עמוק בהתאם לכל המאפיינים, ולפי הדרישות והצרכים שלכם, תוכל ולבחור נכון.

סוגי הגנרטורים הקיימים

*עוד לפני שנדבר על המאפיינים עצמם צריך לדבר באופן כללי על סוגי הגנרטורים כדי להבין את הנושא בצורה טובה יותר. הגנרטורים נבדלים מזה בסוגם בעיקר לפי הגודל. גנרטור קטן יהיה קל יותר לאחסנה אך הוא משמש בדרך כלל מחנאות, קמפינג בטיולים או לילות בכנרת. הוא קל לנשיאה, פשוט להפעלה ומספק חשמל בעיקר לתאורה והטענה של ניידים.

*גנרטור בינוני מתאים לפרקי זמן ארוכים יותר. יש גנרטורים שיכולים להיות מתאימים לאירועים שבהם המתח שנדרש גבוה יותר, היקף העבודה מספק לכמה שעות טובות והוא יכול להיות שימושי גם לבית כולו.

*גנרטור חירום הוא דווקא הגנרטור הנפוץ ביותר שיש. הוא נפוץ בנייני משרדים, מבנים ממשלתיים, בתי חולים או בקיצור, כל מקום שחייב להמשיך להיות מוזן בחשמל. הוא פועל באופן אוטומטי כאשר ישנה הפסקת חשמל וכך היא תמיד תהיה סדירה והולמת למקום.

כיצד הגנרטור מונע?

אנו מכירים את מנוע הבנזין יותר מאשר מנוע הסולר אך גנרטורים יכולים לפעול על שניהם, והאמת היא שיש העדפה די ברורה לסולר. המנוע מנצל את הסולר בצורה טובה יותר מבנזין והוא גם פחות דליק, מה שהופך את השימוש בו ליותר עמיד, נוח ובטוח. גנרטור שמונע על ידי סולר יריח טוב יותר, כי לבנזין יש ריח מזעזע וחזק, אך השיקול הזה כבר תלוי במאפייני הגנרטור האחרים שישתקללו. כמו כן, מאפיין חשוב נוסף בעניין זה הוא גודל טנק הדלק, שיכול להספיק לפרקי זמן משתנים מאוד.

כמה חשמל הוא מסוגל לייצר?

הספק העבודה והתמיכה במכשירים מסוימים של הגנרטור הוא מאפיין חשוב ביותר. יש גנרטורים שמסוגלים לייצר ספק חשמל מסוים שלא יתאים לשימוש מסוים, כמו למשל גנרטור שלא מתאים למכשיר עם חיבור תלת פאזי או חיבור של מספר מכשירים שונים. חשוב לבדוק את העניין הזה היטב לפני שרוכשים כי זהו פרמטר שיכול להפוך את הגנרטור ללא שימושי. יש לחשב את כמות החשמל הנצרכת ולבדוק את ההספק של הגנרטור.

היצרן קובע את איכות הגנרטור

חשוב לזכור שלמרות שזהו תחום שלא מוכר למגזר הפרטי, גם בו יש מותגים רבים ויצרנים טובים פחות או טובים יותר. גם בתחום זה יש יצרנים מובילים כמו מקיטה וברונקו ורק סקר שוק מעמיק ובחינה של סוג הגנרטור שאתם צריכים, ביקורות עליו וכמובן תקציב, יוכלו להכריע בבחירה. חשוב לזכור שגנרטור בוחרים לשנים ארוכות ולכן לא כדאי להתפשר מבחינת המחיר שאתם משקיעים. גנרטור שעושה בעיות ברגע האמת או דורש תחזוקה רבה ויקרה, יהיה בחירה רעה מאוד להמשך.