איך יועץ עסקי יכול לגרום לעסק שלך לזנק?

איך יועץ עסקי יכול לגרום לעסק שלך לזנק?

פתחתם עסק ורוצים לדעת איך לגרום לו להצליח בטירוף? העסק שלכם קיים כבר הרבה זמן אבל אתם מרגישים שהגיע הזמן לרענן עם לקוחות חדשים? כל מה שאתם צריכים זה מישהו שהיה במקום שלכם ויודע איך להתנהל!

מה אתם צריכים

כדי לדעת מי האיש שמתאים בשבילכם עליכם לדעת מה הצרכים שלכם ורק כך תוכלו לחפש אדם אשר עונה לצרכים הללו. למשל: האם אתם רוצים להיכנס לעולם השיווק בדיגיטלי כמו ברשתות החברתיות או קידום בגוגל? האם אתם רוצים להגדיל את העסק שלכם מבחינה מקומית, למשל ליצור יותר לקוחות בסביבת העסק שלכם? רק לאחר שתדעו בדיוק מה היעדים שלכם תוכלו לבחור יועץ עסקי שיתאים לכם ויוכל לסייע לכם להשיג את המטרות שלכם.

בלי פשרות

בבואכם לבחור את היועץ שיתאים לכם אתם חייבים למצוא את האדם שיידע לקחת את המטרות שלכם ולפרק אותן למשימות קטנות שיש למלא בדרך להגשמת המטרות. כדי לעשות זאת אתם חייבים אדם אשר יוכל לדרבן אתכם, ולעיתים נהוג לקרוא לאדם כזה "מנטור עסקי", אך בפועל זהו למעשה יועץ עסקי מוצלח אשר יודע לתת לכם הכוונה מדויקת בדרך להצלחת העסק שלכם.

מה השלבים?

כדי למצוא את היועץ העסקי המתאים לכם כבר ציינו שהשלב הראשון הוא לדעת בדיוק מה אתם צריכים. במידה ואתם מעוניינים להגדיל את קהל הלקוחות שלכם מעבר לקהל המקומי עליכם לשקול פנייה למדיה הדיגיטלית כמו רשתות חברתיות ועוד, במידה ואתם מעוניינים להגדיל את קהל הלקוחות המקומי שלכם(בעיקר אם העסק שלכם קטן ויש לכם מתחרים גדולים בתחום שלכם) ייתכן ותרצו להגדיל את הפרסום המקומי שלכם. כך או כך, עליכם לבחור יועץ אשר מתמחה בתחום שבו אתם זקוקים לעזרה, למשל מתמחה בשיווק באינטרנט, מתמחה בפרסום ברדיו וכו' .

אחרי שהחלטתם איזה סוג של יועץ אתם צריכים, אתם חייבים לבצע סקר שוק מקיף מכיוון שכיום יש אלפי יועצים עסקיים ועליכם למצוא את היועץ בעל הכי הרבה ניסיון מוכח שייתן לכם הכי הרבה סיכויי הצלחה אבל גם אחד שלא יחנוק אתכם בתשלום. לפעמים המחיר עבור ייעוץ עסקי עלול להרקיע לשחקים ולעיתים אף ללא כל סיבה. ייעוץ של אדם מקצועי צריך להיות בעל מחיר מותאם אישית עבור הצרכים שלכם ושקוף לחלוטין עבורכם כך שתדעו בדיוק מה אתם הולכים לקבל.

ומה עם תכנית עסקית?

תכנית עסקית היא תכנית אשר נועדה להגדיר לכם בדיוק מהם השלבים שאתם צריכים לעשות על מנת להצליח וישנן גישות שונות עבור יצירת תכנית עסקית. ישנם יועצים אשר יגידו שתכנית עסקית היא כלי חובה כדי להצליח וישנם כאלו שיגידו שלדעתם היא מכשול גדול מאוד. התשובה לשאלה הזאת יכולה להיות מאוד תלויה בכם, כלומר במידה ואתם אנשים שאוהבים סדר ייתכן שתכנית עסקית תעזור לכם מאוד ובמידה ואתם אנשים שאוהבים לאלתר ייתכן ותכנית עסקית אכן תהווה מכשול עבורכם, ולמרות זאת, מומלץ להכין תכנית עסקית למספר ימים קדימה על מנת שיהיה שלד עליו יהיה ניתן לבנות את ההצלחה שלכם.