איך לבחור מתנות לחגים?

איך לבחור מתנות לחגים?

החגים ממשמשים ובאים ואנחנו חושבים על הנזק הכלכלי הקלוקל שמחכה לנו גם הוא מעבר לפינה. כאשר אנחנו חושבים על החגים, קשה שלא לחשוב על ההוצאות שמחכות לנו באשר למתנה וכאב הראש בכל הקשור לנושא בחירת המתנה. אבל האם ישנה אפשרות לעבור את המיגרנה הזאת, כלומר את החגים האלה באופן חיובי יותר והאם ישנה אפשרות להתכונן אליהם מבעוד מועד?

לפניכם כמה טיפים מועילים שיעזרו לכם לעבור את תקופת החגים בשלום יחסי ועם כיסים כמה שפחות מרוקנים.

מתנות לדודה רבקה – מדוע כל כך קשה לנו לבחור מתנות?

אנחנו פוחדים מביקורת, פוחדים שיחשבו שאנחנו קמצנים, חוששים שהמתנה לא תתקבל בשמחה, חוששים מההוצאה הכבדה ומעל הכל פוחדים להיות בנאליים ומשמימים. כדי להימנע מאותם פחדים חשוב מאוד להתאים את המתנה לטיב האדם, באם אנו מכירים את המארח שלנו נחשבו על צורת העיצוב של ביתו על אופיו ועל העיסוקים האהובים עליו. רבים מאתנו מעניקים מתנות מעוצבות שבדרך כלל לא יהיה בהן שימוש ויעלו אבק. חשיבה על מתנה יעילה ושימושית לאותו אדם תפשט את הנושא ותאפשר לנו לבחור מתנות לחג ביתר קלות.

פרט נוסף ושגיאה נוספת של רבים מאתנו מתבטאת בקנית מתנה לחג שהיתה אהובה עלינו. עלינו לצאת מהקופסא הזאת ולחשוב על מה המקבל היה אוהב גם אם לדעתנו מתנה זו אטרקטיבית פחות. למרבה הקלישאתיות , החשיבה על האחר בייחוד בעת בחירת מתנות לחגים הוא הטיפ הטוב ביותר בעת ההתלבטות של מה לקנות בתור מתנה לחג.

בחירת מתנות שכולם יאהבו – האם יש דבר כזה?

בוודאי ובוודאי. מה כולם אוהבים או לפחות מרביתנו אוהבים: דברי מתיקה, מוצרים וגאדג'טים למטבח, אביזרי מוסיקה, תכשיטים, כלי אוכל במידה ואנחנו מתארחים בארוחה ובמקרים רבים מתנות עם אפשרויות בחירה. אם אנחנו יודעים כי מושא המתנה אוהב שופינג או בגדים, משחקי מחשב או כל מתנה אחרת שקשה עד בלתי אפשרי יהיה לבחור בלעדיו נשתדל לרכוש כרטיס מתנה. אלה הן מתנות לחגים שמשמחים את מרביתנו כתוצאה מהמנדט והאפשרות לבחור את מתנת החג שלנו באופן עצמאי.

טיפ: באם אתם רוצים לוודא כי כרטיס המתנה לא יועבר הלאה, קיימים כרטיסים עם אפשרות לפרטים אישיים, כרטיסים אישיים יעניקו לכם את האפשרות לדעת כי מי שבחרתם לפנק יקבל את מלוא האפשרות ליהנות ממתנת החג שלו עצמו.

מתנות חסכוניות במראה יקר – הטעויות הנפוצות ואיך לעשות את זה נכון?

אנחנו קונים מתנה סמלית ומעניינת למראה ועושים את כל הטעויות האפשריות, עוטפים אותה באופן מוגזם או לא עוטפים אותה בכלל. בייחוד אם בחרתם לרכוש מתנה סמלית ופשוטה יחסית, השקיעה בעטיפה ובאריזה שלה באופן מוקפד. במקומות רבים תוכלו למצוא אפשרויות ושירותים לאריזה מהודרת של מתנות. הידור מתנות באמצעות אביזרים נוספים, כמו סבונים ריחניים, אבני חן, שוקולדים קטנים וכו יעניקו למתנה שלכם את היוקרה והייחוד.