איך לבחור רכב יד שנייה מבלי ליפול בפח?

איך לבחור רכב יד שנייה מבלי ליפול בפח?

 

רכב שהוא לא באמת יד שנייה אלא יד רביעית, מחיר מופקע על רכב שנראה לנו איכותי אבל בעצם הרוס לגמרי, תקלות שלא מדווחות, טסטים בעייתיים, כל מי שאי פעם קנה רכב יד שנייה חשוף לפחים הקטנים האלו שטומנים לא מעט אנשים שרוצים להרוויח מהמכירה ולא תמיד באופן הוגן. איך בוחרים יד שנייה מבלי ליפול בפח? קבלו כמה טיפים מהמומחים שלנו.

אל תוותרו על בדיקה מקיפה:

לא מעט פעמים אנחנו שומעים על אנשים שקנו רכבי יד שנייה על פי מראית עין והפרטים היבשים כפי שהופיעו בניירת, אבל חשוב לראות את התמונה הרחבה ולבדוק יותר לעומק את הפרטים. כדאי לקחת את הרכב לבדיקה אצל מוסכניק מוכר ואמין שלא קשור למוכר, מישהו אובייקטיבי שיוכל לבדוק את הרכב ולתת לנו חוות דעת. יכול להיות שהבדיקה תעלה לנו כסף, אבל היא גם תחסוך כסף בעתיד.

תקראו את המודעה מא' ועד ת':

יש פרטים שאנחנו לא יכולים לפספס כשאנחנו קוראים מודעת יד שנייה למכירת רכב, ויש כאלו שאפשר לקרוא בין השורות. האם הקילומטאז' שצבר הרכב נשמע לכם בלתי הגיוני? בידקו היטב מול מפרסם ההודעה וקחו את הרכב לבדיקה. האם המחיר גבוה בגלל שדרוגים שעשה המוכר? קחו את הרכב לבדיקה שתכריע שאכן הותקנו מערכות משודרגות. חשוב לבדוק את כל הפרטים הקטנים לפני שלוחצים ידיים.

ממי אתם קונים את הרכב?

אחת הדרכים למנוע בעיות היא לבחור בקפידה את המוכר שלכם. כדאי לקנות את הרכב מאדם אמין, שאתם מכירים או מישהו שאתם סומכים עליו מכיר, לבדוק היטב מיהו אותו אדם, איפה הוא עובד ואיך הוא מתנסח בטלפון או פנים מול פנים. אם יש לכם תחושה לא נעימה, ותרו על התענוג והמשיכו לחפש את הרכב שלכם.

האם לקנות מאדם פרטי או מחברה?

התשובה היא פשוטה. כדאי לבדוק את האפשרות לרכוש את הרכב מחברות שמציעות רכבים יד שנייה. חברות שונות שמציעות רכבים בליסינג מימוני או קנייה ומכירה של רכבי יד שנייה מספקות לכם את כל הפרטים על העסקה, אתם יכולים לבחור מבין מגוון גדול של רכבים ולדעת שהם טופלו כראוי. בנוסף, תנאי הקנייה הם לרוב ידידותיים יותר ויש מבצעים והנחות מיוחדות.

תוכלו למצוא מבצעי רכב באוטוסנטר ובחברות נוספות שמספקות שירות של קנייה ומכירה של רכבי יד שנייה בכל ימות השנה, מבלי לרדוף אחרי המוכר, מבלי להתקשר לאנשים שונים ובלי לחשוש מרמאויות.

שוק היד השנייה פורח ואפשר למצוא כלי רכב רבים במחירים מצויינים, אבל חברות שמתמחות בתחום יכולות לספק לנו סביבה הרבה יותר בטוחה לקניית רכב יד שנייה. לכן, הטיפ הטוב ביותר הוא להתחיל את החיפוש מחברות מתמחות ולפנות למוכר פרטי רק במידה ואתם לא מוצאים את מבוקשכם.

 יבוא רכב

יבוא רכבים הפך בשנים האחרונות לתופעה, ישנן חברות שזה העיסוק העיקרי שלהם ובזה הן מתעסקות. יבוא רכב הפך מזמן לפשוט יותר כאשר אתה לוקח ייעוץ וליווי של חברה שכזאת, זה פיתרון שמתגמל אומנם את התיווך שחברת יבוא רכבים שכזאת גובה, אבל יחד עם זאת יכול לצמצם עלויות עצם העובדה כי מדובר ביבוא רכב – אז העלות הכללית משתלמת.

יבוא רכב יוקרה לאנשים עמידים הוא אופציה למצוא רכבים שלא בהכרח מיובאים על ידי יבואנים רשמיים בארץ אלה ממוקדים לקהל יעד ואפשרי להזמין אותם אצל חברות שיכולות לעזור ולייעץ בתחום.