איך מגישים בקשה לקבלת ויזה לארה"ב

איך מגישים בקשה לקבלת ויזה לארה"ב

אין זה סוד שעבור ישראלים רבים, הטיול האולטימטיבי לחו"ל, זו נסיעה לארצות הברית. ישראלים רבים כבר טסו לשם, רבים אחרים חולמים ומתכננים לעשות זאת בהקדם או בשלב מסוים בחייהם. כמו רבים אחרים, הם חולמים להיות במקומות אותם הם ראו בטלוויזיה ועליהם הם קראו בספרים או בעיתונים.

אחד השלבים בדרך להגשמת החלום, זה הוצאת ויזה לארה"ב. אף על פי שכמות הישראלים אשר טסה לארה"ב היא גדולה מאוד, הרי שמסיבות ביטחוניות ואחרות, עדיין ארה"ב מחייבת ישראלים להגיש בקשה לויזה לארצות הברית על מנת שיוכלו להיכנס לשטחה. רק מי שמחזיק ויזה כזו אכן יכול להיכנס לשטח ארצות הברית.

הגשת הויזה הוא הליך לא מורכב אך צריך לשים לב לכל פרט. בשלב הראשון, יש להיכנס לאתר השגרירות, למלא את הפרטים האישיים. כמו כן, צריך לציין מהי מטרת הנסיעה, מתי נוסעים והיכן מתכוונים ללון. יש לציין כתובת אמיתית, על מנת שהאמריקאים לא יחשבו שאנחנו מגיעים לשם בשביל לעבוד או במטרה להגר אל המדינה.

לאחר מכן נידרש לשלם אגרה דרך האתר, ולקבוע מועד לראיון בשגרירות האמריקאית בתל אביב. במסגרת הראיון נישאל שאלות פשוטות כמו, מתי אנחנו מתכוונים להגיע לארצות הברית, מהי מטרת הביקור והיכן אנחנו מתכוונים לשהות.

חשוב לציין כמה פרטים, ראשית, אנחנו חייבים להגיע לשגרירות מוקדם בבוקר ובלי תיק, מאחר ולמבנה עצמו אי אפשר להכניס עם שום דבר. שנית, אנחנו צריכים להביא תלושי שכר והוכחה שיש לנו עבודה. כך האמריקאים ידעו שיש לנו לאן וסיבה לחזור. שלוש, אנחנו צריכים להביא תמונת פספורט מתאימה לויזה, ועלינו להשאיר את הדרכון בשגרירות ארבע, חשוב שיהיה לנו כרטיס טיסה עם מועד טיסה, כך נוכל לספק מידע מתי אנחנו מתכוונים לטוס ולחזור.

אחרי הראיון, על פי רוב, תוך חודש, אנחנו נקבל את הדרכון בחזרה עם הויזה. בדרך כלל ויזה לארצות הברית מסופקת לעשר שנים, במקרים מסוימים היא תקפה רק לשנה. מהרגע שיש לנו את הויזה, אנחנו יכולים לטוס לארצות הברית באופן חופשי.

ויזה לארה"ב, לא מאפשרת לנו לעבוד או ללמוד במדינה, לשם כך עלינו להוציא ויזה מיוחדת. אנחנו כן יכולים לטייל חופשי במדינה, מתי שאנחנו רוצים.

צריך לציין, מרבית הישראלים מקבלים ויזה, מי שלא מקבל זה נובע בדרך כלל מסיבות פליליות, קרי ישב בכלא בעבר, או מסיבות אחרות, כמו חשש שהוא יישאר בארצות הברית, איום ביטחוני ועוד.