איך מתכוננים לקראת המבחן למחוננים

איך מתכוננים לקראת המבחן למחוננים

 

כדי להתכונן למבחן איתור מחוננים, כדאי להכיר את המבחנים, ולפתור אותם. הכרת מבנה המבחן, וסוג השאלות, זוהי הדרך הטובה ביותר להתכונן למבחני איתור למחוננים.

אתר גולות- אתר המכיל כלים מצוינים המכינים למבחן:

ברחבי הרשת, ישנם מספר אתרים המסייעים להתכונן למבחני המחוננים, אך אחד מהאתרים הטובים ביותר לכך, הינו אתר "גולות". אתר זה מכיל הסברים מפורטים כיצד עונים על השאלות במבחן, ומציג את צורת החשיבה הנדרשת לשאלות השונות במבחן.

סוד ההצלחה במבחן המחוננים- רכישת סגנון החשיבה הנדרש:

ישנו קו חשיבה, המאפיין את מבחני המחוננים. קו חשיבה זה איננו מסובך, אך יש להכיר את קו החשיבה הנדרש, ולתרגל אותו היטב. יש לזכור שרק תרגול מסיבי, יעזור להשיג את קו החשיבה הנדרש למבחן המחוננים. המבחן מחולק ל2 חלקים: חשיבה מילולית, וחשיבה כמותית. יש ללמוד את העקרונות הנדרשים לתרגילים בחשיבה כמותית, וכן את העקרונות הנדרשים לתרגילים בחשיבה מילולית.

רכישת סגנון החשיבה הנדרש- הכנה לחיים:

רכישת סגנון החשיבה הנדרש למבחן מחוננים, יועיל לילד גם בהמשך חייו. היכרות עם סגנון חשיבה זה, יסייע לו בעתיד להוציא ציון טוב במבחן הפסיכומטרי, ולעבור בהצלחה את מבחני תי"ל.

הורים וילדים יכולים ללמוד ביחד דרך אתר "גולות":

גם ההורים, וגם הילדים, יכולים ביחד לבצע הכנה למבחני מחוננים באתר גולות. האתר מכיל הסברים להורים על דרכי פתרון השאלות, ודפים עם עשרות דוגמאות בשביל הילדים. באתר יש דוגמאות של מבחני מחוננים המיועדים לכל כיתה וכיתה. באתר יש דוגמאות למבחנים לשלב א', ודוגמאות למבחנים של שלב ב'.

מה לומדים ההורים? להורים כדאי לקרוא בעיון את ההסברים כיצד לפתור את השאלות. כאשר ההורים ילמדו את הטכניקות, הם יוכלו ביתר קלות לסייע לילדים.

 

מה כדאי לילדים ללמוד באתר גולות? לילדים, כדאי להוריד את חוברות העבודה ודפי התרגול. ישנם ילדים המסוגלים לשבת לבד באתר, וללמוד כיצד לפתור את השאלות. בנוסף, יש באתר חוברות העשרה, בהן הילדים יכולים לשנן מושגים בסיסיים כמו ערי בירה של מדינות שונות.

בנוסף, יכולים הילדים להוריד מהאתר, חוברת של תרגילי סודוקו. תרגילי הסודוקו מתחלקים לתרגילים של סודוקו מספרים, וסודוקו של צורות. פתרון תרגילי הסודוקו, יפתח אצל הילדים את החשיבה המתמטית הנדרשת כדי להצליח במבחן המחוננים.

האתר- טעימה בלבד:

האתר הוא טעימה בלבד, כדי ליצור אצל משפחת התלמיד חשק לרכוש את ערכות ההכנה למבחני המחוננים. בחוברות יש את הפתרונות המלאים למבחנים, והסבר כיצד לפתור את השאלות.