איפה מומלץ לטייל ולהתארח בירושלים

איפה מומלץ לטייל ולהתארח בירושלים

ירושלים היא יעד נהדר לבלות בו כמה ימים, ולו בזכות האתרים הרבים שיש בה והאטרקציות המיוחדות שהופכות אותה לאתר עלייה לרגל לרבים.

לצד האתרים המוכרים יותר, כמו הכותל המערבי, למשל, יש בירושלים גם כמה מקומות שלעיתים מפספסים – מקומות מעניינים שיכולים להתאים לכל סוג וסגנון של חופשה. אפשר להגיע אליהם עם הילדים והם פתוחים לאורך כל השבוע.

הם נמצאים באזורים נגישים שקל לאתר, בין אם באמצעות רכב פרטי ובין אם בעזרת התחבורה הציבורית, שעוצרת בתחנות השונות הפזורות בירושלים כולה. מתכננים חופשה בירושלים ותוהים איפה מומלץ לטייל? המאמר הבא יעזור לכם לתכנן את הביקור הבא שלכם בעיר וליהנות גם מלינה במקומות מפנקים.

הגנים המיוחדים בעיר

יש בירושלים כמה מקומות מעניינים, שהביקור בהם הוא בגדר חובה. הגן הארכיאולוגי והגן הבוטני הם שניים מהם. הגן הארכיאולוגי, שנמצא בסמוך להר הבית, מציע לאורחים בו חוויה מסוג אחר. מוצגים בו עשרות ממצאים היסטוריים וממצאים ארכיאולוגיים עתיקים במיוחד, כמו אבני כותל ענקיות, מקוואות טהרה וגם מבנים מהתקופה הביזאנטית.

המקום, שפועל לאורך כל השבוע למעט בשבתות, מספר את סיפורה של עיר בת אלפיים שנה, עיר מרתקת שהביקור בה הוא כמעין מסע בזמן. הגן הבוטני הוא גן נוסף בירושלים שפועל גם הוא לאורך השבוע, כולל בשבתות. הוא מחולק לפי משפחות הצמחים וגם לפי אזורים גיאוגרפיים שונים.

אפשר לראות בו מקרוב זנים מיוחדים של צמחים, לרבות צמחי מרפא וצמחי תבלין המגיעים הישר מהמזרח הרחוק. יש בו ג'ונגל טרופי ססגוני וגם חממה עם צמחיה טרופית משגעת.

שילוב של אטרקציות נהדרות יחד עם בתי מלון מצוינים

לאחר יום גדוש בפעילות, אין כמו לסיים אותו בבית מלון מפנק בעיר, שמציע חדרים מרווחים ונוחים, מיקום נגיש וצוות מקצועי שזמין לכל עניין ובקשה. כיאה לעיר מתויירת מאד, ישנם כמה מלונות 5 כוכבים בירושלים הנחשבים למובילים בארץ.

כאלה הם מלונות דן בירושלים, שמעמידים לרשותם של האורחים את כל מה שצריך לחופשה מושלמת בעיר. בתי המלון של רשת דן נמצאים לא רחוק מהאטרקציות השונות ומציעים שלל פינוקים. בתי מלון אלה מתאימים למשפחות עם ילדים הבוחרות לבלות בעיר כמה ימים, וכמובן – גם לזוגות המחפשים מקום רומנטי ומפנק מאד בו יוכלו ללון במהלך שהותם בירושלים.

מדובר במלונות וותיקים, מלונות מוכרים בכל העולם וכאלה האהובים על ידי תיירים רבים המגיעים לחופשה של מספר שבועות בארץ ומשלבים, לצד השהות שלהם, גם ביקור בירושלים.