איתור נזילות

איתור נזילות

אחד הנושאים החשובים בעולם האינסטלציה שחלקנו נתקלנו בו לא פעם ונאלצנו להתמודד איתו, הוא נזילות. כל אחד שהתמודד עם מקרה כזה יודע עד כמה הוא יכול להיות מייאש ולא נעים. יום אחד אנחנו מתעוררים ומגלים שיש כתם של רטיבות על הקיר. אנחנו לא מבינים מאיפה הוא הגיע עד שהוא גדל, אז אנחנו מבינים שהבעיה היא פנימית ואם לא נטפל בו, המצב רק יחמיר.

לשם כך אנחנו צריכים לקרוא למומחה בתחום של איתור נזילות. תחום אשר לשמחתנו התפתח מאוד בשנים האחרונות. אם בעבר בשביל לטפל בנזילות היינו צריכים לשבור את הקיר, לפתוח אותו ולחפש את מקור הנזילה, הרי שכיום אינסטלאטורים משתמשים במצלמות אינפרא אדום, מצלמות שעוברות על הקיר ומאתרות את מקור הנזילה באמצעות סמן אינפרא אדום. היכולת לאתר את מקור הנזילה נובעת מהשינוי בטמפרטורה, שכן במקום בו מתחילה הנזילה, הטמפרטורה שונה ולכן שם אפשר להבין שהבעיה מתחילה.

בצורה כזו, האינסטלאטור יכול לפתוח את הקיר במקום המיועד ולהתחיל בתיקון המצב. בדרך כלל זה אומר שהוא יצטרך להחליף חלק מהצנרת או לתקן את החלק הקיים במידה וניתן. פעמים רבות, יתברר בעקבות פעולה זו, שאין ברירה אלא להחליף את כל הצנרת, במיוחד זה נכון במבנים ישנים שם הצנרת ישנה והיא כבר מתפוררת ובמקרים שונים שורשי עצים כבר החלו לכרסם בה. יש לציין שפעמים רבות אפשר לפתור את הבעיה גם באמצעות שימוש בחומרים מסוימים מבלי לפתוח את הקיר עצמו.

אם אנחנו מתמודדים עם מצב שדורש הזמנת אינסטלאטור שמתמחה באיתור נזילות, מומלץ לעשות זה כמה שיותר מוקדם, לא רק בשביל שאנחנו נוכל לחזור וליהנות מאיכות חיים טובה יותר אלא גם בשביל שהמצב לא יהפוך חמור יותר וישפיע על המבנה השכן לנו. צריך לזכור שאם אנחנו מתמודדים עם בעיה של רטיבות מהצנרת, סביר להניח שגם השכן שלנו מתמודד עם בעיה דומה. לכן יש להקפיד ולשים לב שאנחנו מזמינים כמה שיותר מוקדם איש מקצוע מנוסה ואמין, שידע לטפל בבעיה בהקדם על מנת שהבעיה לא תחריף, אצלנו ואצל השכן.

חשוב לציין, היכולת לאתר נזילות באמצעות מצלמה אינפרא אדום, איננה מוגבלת במיקום, כלומר אפשר להשתמש במצלמה זו בכל חלק בבית. מה שחשוב הוא, שבעת תהליך פתיחת הקיר (במידה ויש צורך) והשיפוץ, נדאג שהשטח יהיה פנוי, על מנת שהחפצים והרהיטים שלנו לא ייהרסו. כך נוכל ליהנות משיפוץ מוצלח ונוכל לחזור אל שגרת חיינו כמה שיותר מהר.