איתור נזילות ורטיבות

איתור נזילות ורטיבות

בעיות הנגרמות כתוצאה מרטיבות בבית, יכולות לגרום לבעיות רבות לתושבי הבית, החל מבעיות הקשורות למבנה כדוגמת החלשות הקירות או השכבות המבודדות של המבנה ועד לבעיות בריאותיות הנגרמות כתוצאה מהופעה של עובש. בעיות רטיבות בבתים, נחשבות לבעיות נפוצות מאוד בישראל ולכן חשוב להזמין אנשי מקצוע לצורך איתור נזילות שגורמות לרטיבות מבעוד מועד. מומלץ להזמין שירותים של חברה המאפשרת שימוש בצילום תרמוגרפי של הבית לאיתור נזילות ורטיבות, על מנת למנוע הרס מיותר של הקירות או הרצפות.

מה הגורמים לרטיבות המצריכים איתור רטיבות?

רטיבות כתוצאה מגשמים- אחת הסיבות הנפוצות ביותר לרטיבות הם הגשמים המופיעים במהלך החורף. הרטיבות יכולה להיווצר כתוצאה מכניסת גשמים דרך היקף החלונות או כתוצאה מאיטום לא תקין של גג הבית. על מנת למנוע הופעה של תופעות הנגרמות כתוצאה מרטיבות כגון בועות בקיר, פטריות, עובש, קילוף הקירות או כתמי לחות, מומלץ לבצע צילום תרמוגרפי בבית על מנת לאתר את הרטיבות מבעוד מועד. במרפסת הבית גם כן ישנה סכנה להופעה של רטיבות שכן היא נמצאת באזור החיצוני לבית ושלרוב יהיה מרובה קירות. במידה ונתקלתם בהופעת סימן קל ביותר לרטיבות במקום, מומלץ לקרוא לאיש מקצוע לאיתור הרטיבות על מנת לאתר בהקדם את מקור המים.

למה תגרום הופעה של רטיבות בגג?

הופעה של רטיבות בגג היא בעיה חמורה מאוד ליושבי הבית, מעבר לפגיעה האסתטית במראה. הופעה של רטיבות בגג הבית תוביל להופעה של רטיבות בתקרה, דבר שיוביל לקילוף הקירות, לכניסת מים לבית ואף לחבלה במערכת החשמל הביתית.

מה עלינו לעשות במקרה של רטיבות בגג?

במידה ונעשה איתור רטיבות למקור המים בגג, חשוב לטפל באופן מיידי במקור הרטיבות באזור על מנת למנוע את חזרת התופעה. מומלץ מאוד להשתמש בשירותיו של איש מקצוע אשר יבצע צילום תרמוגרפי של הגג אשר יעזור לו לקבוע את מקור הנזילה ויוכל לטפל בבעיה בהקדם.

רטיבות בחדר האמבטיה- סיבה נוספת להופעה של רטיבות בבית, היא כתוצאה מרטיבות שמקורה בחדר האמבטיה. רטיבות בחדר האמבטיה לרוב תיגרם כתוצאה מנזילה במערכת האינסטלציה של הבית בשילוב עם בעיה במערכת האיטום הפנימית של הדירה.

למה תגרום הופעה של רטיבות בחדר האמבטיה?

רטיבות בחדר האמבטיה יכולה לגרום להופעה של מטרדים אסתטיים על הקירות ועל התקרה בצורה של כתמים כהים, קילופים בקיר, הופעה בועות בצבע ואף עובש. חשוב מאוד לקרוא לאיש מקצוע לאיתור רטיבות בהקדם שכן הופעה של עובש בחדר האמבטיה יכולה להתפשט מאוד באזור זה שהינו סגור ולהיות מסוכנת בריאותית ליושבי הבית. הופעה של עובש במקום סגור ולח כמו חדר האמבטיה, יכולה להוביל לקשיים בנשימה במיוחד אצל אוכלוסיה רגישה כגון ילדים.

מה עלינו לעשות במקרה של רטיבות בחדר האמבטיה?

חשוב מאוד להזמין איש מקצוע אשר יבצע איתור רטיבות על מנת לאתר את מיקומה המדויק של הנזילה באזור. איתור זה יכול להתבצע בקלות על ידי צילום תרמוגרפי של קירות האמבטיה והתקרה והחלפת החלק הבעייתי במערכת הקיימת. בדיקה של הצנרת, הקירות והתקרה בשיטה זו, תאפשר לנו לזהות את מוקד הנזילה ללא צורך לחפור או לקדוח בקירות. בנוסף, היא תאפשר לנו לטפל בנקודות הבעייתיות בלבד במערכת, ללא צורך לתקן או להחליף את המערכת כולה.

מדוע חשוב לבצע איתור רטיבות בזמן?

איתור רטיבות בזמן יעזרו לנו לטפל בבעיה לפני שהיא תהיה מורכבת יותר, יאפשרו לנו לשמור על הרכוש בשלמותו לפני שהוא יפגע וימנעו הופעה של תסמיני רטיבות היכולים להשפיע עלינו לרעה.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.