בדיקת קרנות פנסיה: לבדוק, להשוות ולחסוך

בדיקת קרנות פנסיה: לבדוק, להשוות ולחסוך

האם אתם יודעים בדיוק כמה כסף הספקתם לחסוך עד כה בקופת הגמל, קרן ההשתלמות או קרן הפנסיה שלכם? האם יש לכם מושג כמה דמי ניהול אתם משלמים בעד הפנסיה שלכם? האם אתם בטוחים בוודאות שהמוצר הפנסיוני שרכשתם אכן תואם את הצרכים שלכם? האם אתם בטוחים שאין לכם קופות גמל כלשהן ששכחתם מקיומן?

 

בדיקת קרנות פנסיה על בסיס תקופתי מאפשרת לחוסכים לקבל תמונה אמיתית ועדכנית בכל הנוגע למצב החיסכון שלהם, ובו זמנית גם לוודא שכל הכספים אשר הופקדו עבורם אכן הגיעו אל חשבונם האישי. כמו כן, הבדיקה על ידי גורמים מקצועיים מבטיחה שהחיסכון הפנסיוני שלכם מנוהל כראוי –ההפקדות הן תקינות,מסלולי ההשקעות מתאימים ודמי הניהול נמוכים.

 

תיעוד לקוי של הפקדות וחוסר מודעות מצד החוסכים

ממשרדה של  בלה רזניק העוסק בייעוץ פיננסי ופנסיוני, מציינים שבדיקת קרנות פנסיה עשויה לעתים קרובות לחשוף טעויות שונות, החל מטעויות מחשוב ,טעויות אנוש ועד לתיעוד לקוי של הפקדות בשילוב של אי מעקב וחוסר מודעות מצד החוסכים. 

 

ראוי לציין שהפקדות לא תקינות  בקרן פנסיה אינן נחשבות לתופעה נדירה, שכן מערכות המחשוב שבמקומות העבודה נוהגות להעביר ישירות או באמצעות סוכנים,סכומי כסף גבוהים.

 

במסגרת התנועות הללו, נחשפות לא פעם טעויות בהעברה ו\או שיוך אל העמית הנכון. איתור טעויות מסוג זה מבטיח שהעמית יקבל את מה שמגיע לו בזמן ועפ"י חישוב מדויק .

 

גביית דמי ניהול ו\או עמלות בניגוד לסיכום שבין המבוטח לבין המשווק

בדיקת קרנות פנסיה נעשית על ידי בדיקת  ההפקדות והתנועות של העמית לאורך השנים, מה שמאפשר לחשוף טעויות חישוביות בקרן הפנסיה במידה והתרחשו, ולתקנן בהתאם. ממשרדה של  בלה רזניק מסבירים שקרנות הפנסיה מציעות מגוון אפשריות למסלולי ביטוח, ואחת הבעיות  הנפוצות היא שהעמית מבוטח במסלול מסוים, שאינו מתאים לצרכיו וכפועל יוצא מזה ,קרן הפנסיה גובה ממנו סכומי ביטוח מיותרים,המקטינים את החיסכון.

 

טעות נפוצה אחרת נוגעת לגביית דמי ניהול ו\או גביית עמלות בניגוד לסיכום שבין המבוטח לבין המשווק, כשבנסיבות הללו מחויבת הקרן להשיב את ההפרשים הישר לחשבונו של העמית. תרחיש חמור נוסף המצריך בדיקה נוגע להעלמות תשלומים לקרן פנסיה, החל מתשלומים שלא הועברו על ידי המעסיק על אף שנגבו בתלושי השכר וכלה בפיזור הכספים באופן שגוי בין תגמולים לפיצויים .