ביובית – מתי נשתמש בשירותיה

ביובית  – מתי נשתמש בשירותיה

ישנם לא מעט שירותי אינסטלציה, כפי שאנחנו יודעים, אשר אינסטלטורים מן השורה יכולים לעשות בלי שום בעיה. מדובר על בעיות בסיסיות שיכולות להיווצר מסיבות שונות במערכת האינסטלציה שלנו. בין אם מדובר על סתימות באסלה, בכיור ובמקומות אחרים.

אך כפי שאנחנו יודעים, אלו לא הבעיות היחידות שיכולות להופיע ולהשפיע על שגרת חיינו. דוגמא טובה לבעיה אחרת אשר יכולה להשפיע עלינו במובנים רבים ולהוות  למטרד קשה, זו סתימה במערכת הביוב שלנו. דבר שיכול להוביל לכדי מספר מצבים, למשל, היא יכולה לייצר ריחות לא נעימים, היא יכולה לגרום למערכת לעלות על גדותיה, וכן היא יכולה לגרום לכדי מצב בו אנחנו לא נוכל להשתמש במערכת זמן מה.

במקרים כאלה, אין לנו ברירה אלא להשתמש בחברה שמתמחה בפתיחת סתימות ביוב, ובמילים אחרות, חברה אשר מחזיקה ביובית. צריך לומר, יש אופציות שונות בתהליך זה. במידה ומדובר על ביוב שכונתי, עירוני, אשר אנחנו יכולים לפנות למוקד של העירייה והם אמורים לטפל בזה, במקרים אחרים, אנחנו נידרש לפנות בעצמנו לחברה שמתמחה בפתיחת סתימת ביוב, וזו תשלח אלינו צוות מקצועי אשר יגיע עם ביובית עם משאבות במטרה לטפל בבעיה.

הביובית כוללת כאמור משאבות מסוגים שונים, בעזרתן ניתן לשאוב את כל הלכלוך והמים מתוך צנרת הביוב, ובכך לפתוח את הסתימה. בהמשך הצוות גם יעבוד האם קיימת בעיה נוספת בצנרת הביוב, בעיה אשר עלולה לגרום לכך שהסתימה תחזור בשלב מאוחר יותר. ייתכן מאוד שהבעיה תהיה כרוכה בכך שישנם שורשים אשר גדלים בתוך הצנרת מה שגורם לחסימתה, כמו כן, ייתכן מאוד שיש שבר בתוך הצנרת ולכן המים יוצאים מתוכה, מכאן שצריך להחליף את אותו חלק.

בדרך כלל, סתימות במערכות ביוב נוצרות כתוצאה מכך שאנחנו מכניסים לאסלה חומרים ואלמנטים שאסור לנו להכניס והם גורמים למעצור, חסימה, אשר סותמת את המערכת ומונעת מעבר של המים ובכך למעשה נמנעת אפשרות מן המערכת לנקות את עצמה. לכן חשוב להקפיד על החומרים אותם אנחנו משליכים לאסלה. כמו כן, אנחנו צריכים לזכור, שבמקרים רבים מדובר במערכות ישנות ושחוקות אשר אינן עובדות בצורה שוטפת כפי שהיה בהתחלה.

כיצד להזמין חברה שמתמחה בפתיחת סתימות

הכלל הוא מאוד פשוט, אסור לחכות עם זה. יש ליצור קשר באופן מיידי כאשר הם חשים שיש בעיה בצנרת. צריך לפנות מיד לגורם מקצועי שיגיע. זה יכול להיות בשעות הבוקר המוקדמות או במהלך היום, בכל מקרה הוא חייב להגיע באותו יום כמה שיותר מהר ולהתחיל לעבוד.

אם אנחנו נחכה עם זה או שהוא יתעכב עם בואו אלינו, הרי שהמצב עלול להחמיר, הריחות יהיו מאוד לא נעימים, ואנחנו עלולים להתקשות להתמודד איתו. לכן חשוב לטפל במצב כמה שיותר מהר וכמה שיותר טוב.