בניית בריכת שחיה אולימפית בקריות

בניית בריכת שחיה אולימפית בקריות

שחייה זה לא רק תחביב, זהו ענף ספורט תחרותי עם חוקים קבועים, תחרויות, הישגים, מדליות ופרסים, לצד פעילות גופנית העוזרת לנו לשמור על כושר, לפתח את כל שרירי הגוף , סיבולת לב ריאה ועוד. בבריכת השחיה אנו יכולים לשמור על הכושר ועל הבריאות לצד הפעילות התחרותיות המתקיימות בה.

הבריכות המתאימות לשחיית כושר איכותית הן בריכה אולימפית ובריכה חצי אולימפית, אך לאימוני  שחייה מקצועיים ולתחרויות ספורט מתאימות רק בריכות שחיה אולימפיות.

בבניית בריכת שחייה יש הבדל בין בניית בריכה בחצר הבית ללקוחות פרטיים לבין בניית בריכת שחייה אולימפית למוסדות ציבור, לארגונים העוסקים בתחום הספורט ולבתי מלון ובתי הארחה המציעים לנופשים שלהם בריכות שחייה אולימפיות.

 

בניית בריכת שחייה אולימפית בקריות – מהם המאפיינים של בריכת השחיה

בריכת שחיה אולימפית חייבת לעמוד בתנאים הבאים: עליה להיות באורך של חמישים מטרים, ברוחב של עשרים וחמישה מטרים, צריכים להיות בה עשרה מסלולים, שמונה מסלולים ועוד שניים, רוחב כל מסלול יהיה שניים וחצי מטרים, טמפרטורת המים תהיה בין עשרים וחמש מעלות צלזיוס לבין עשרים ושמונה מעלות צלזיוס, עומק הבריכה יהיה מינימום שני מטרים, ועוצמת התאורה המינימלית תהיה אלף חמש מאות לוקס.

המסלולים בבריכת השחייה האולימפית ממוספרים מאפס ועד תשע, אך בדרך כלל בתחרויות גמר משתתפים רק שמונה שחיינים וכך נמנעת הצפיפות ואין צורך לשחות במסלול צמוד לדפנות הבריכה.

בנייה מקצועית של בריכת שחייה אולימפית דורשת עמידה בסטנדרטים גבוהים. בניגוד לעיצוב ולדקורציה של בריכות השחייה הפרטיות ופרטים ואביזרים נוספים הבאים על חשבון הגודל, בבריכה האולימפית אין מקום לפשרות. המטרה היא לבנות בריכה בגודל הנדרש, בריכה גדולה, עמידה, בטוחה, אמינה ואטומה. את הבנייה יש לבצע מחומרים עמידים במיוחד שלא יישחקו ויתבלו במשך השנים גם כאשר הבריכה תהיה עמוסה במתרחצים ובמתאמנים ימים רבים בשנה.

בבניית הבריכה חשוב להקפיד יצירת מסלולים איכותיים ונוחים לשימוש על ידי המתאמנים, על כללי הבטיחות, על סטריליזציה של המים, על מערכת חיטוי והתחדשות של המים ועל איטום. בעת בריכת הבנייה חשוב להעסיק מומחה לאיטום הבריכה כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים בעתיד.

בניית הבריכה לא תהיה מושלמת ותקינה אם לא נקפיד גם על האלמנטים אשר מסביב לבריכה. יש בריכות מקורות ויש בריכות אולימפיות פתוחות ובכל סוג של בריכה חשוב להשקיע באביזרים המשלימים את התמונה כמו מקפצות, סולמות, שעון עצר למדידת זמנים ועוד.

כדי להקפיד על הבטיחות בבריכה חשוב שמסביב לבריכה יהיה משטח מתאים שימנע החלקה, להתקין גדר מסביב לשטח הבריכה כולל דלת הנסגרת במנעול ולהקפיד על כיסוי הבריכה כאשר היא מלאה במים ואינה בשימוש.

 

איך לבחור קבלן לבניית הבריכה?

יש לבדוק מהם חומרי הגלם שאתם משתמש הקבלן בעת בניית הבריכה. ככל שחומרי הגלם יהיו איכותיים יותר, כך הבריכה תהיה עמידה יותר ולא תידרשו לבצע תיקונים ושיפורים רבים.

הקבלן הבונה את הבריכה חייב להתאים את הבריכה בהתאם לנתונים האישיים של כל מקום, לצרכי השטח ולצרכים של הלקוח.

חשוב לבחור קבלן אשר ייתן מענה מקיף ומקצועי עבור בניית כל הבריכה ולא רק עבור חלק אחד ממנו. חשוב לבחור קבלן שיהיה אחראי  החל מתהליך החפירה והאיטום ועד לגימור הסופי של הבריכה.

יש לבחור חברה המעסיקה את בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום כמו מהנדס ויועץ קרקע, אדריכל, מומחים לבניית המערכות השונות כמו חשמל, טיהור וסינון המים, מומחי איטום ועוד.

כמו בכל תחום, גם בתחום בניית בריכות שחייה בקריות חשוב לבחור קבלן בהתאם להמלצות. נסו לברר בין ארגוני ספורט ורשויות מקומיות שבנו בריכות שחייה אולימפיות ולבקש המלצות על הקבלנים שאתם הם עבדו.