גילוי נזילות

גילוי נזילות

לא פעם, לצערנו הרב, אנחנו מגלים על קירות המבנה, הן בקירות חיצוניים ופנימיים, מרתפים, חניונים, תקרות ובמקומות אחרים, רטיבות שיוצרת כתם לא נעים. מלבד העובדה שהכתם משנה את העיצוב של המקום, הוא גם יוצר ריח רע ולא פעם מושך אליו מזיקים שונים. כאשר זה קורה, עלינו להזמין חברה שמתמחה בגילוי נזילות.

התחום של גילוי נזילות השתנה והשתדרג מאוד בשנים האחרונות. זאת בזכות מערכת של מצלמות תרמיות, שמאפשרות לגלות מה קורה בתוך הקיר, בלי שנצטרך לקדוח ולעשות חורים. כבר בשלב הראשוני, כשיעמוד התרמוגרף מול הקיר, הוא יוכל לזהות את מקור הבעיה ולהחליט כיצד לגשת אליה. במאמר זה נלמד כיצד מתבצע הליך של גילוי נזילות.

כיצד עושים את זה נכון

כאשר אנחנו מגלים כתם של רטיבות על הקיר, אפשר להניח שיש סתימה בצנרת, סתימה שיוצרת רטיבות, שעם הזמן גורמת להופעת כתמים על הקיר. בתחילה הכתמים יהיו באמת בדמות כתם רטוב, אך עם הזמן הצבע ישתנה וישאיר סימן שגם אם נצבע את הקיר, הוא לא ייעלם.

מה שעושה התרמוגרף זה, שהוא לוקח מצלמה תרמית הפועלת באמצעות טכנולוגיית אינפרא אדום. טכנולוגיה זו מסוגלת לסרוק את הקיר ולגלות מה קורה בתוכו. היא מסוגלת לאבחן ולמדוד עד לרמת דיוק של 0.08 צלזיוס. זה חשוב שכן היא מודדת את הטמפרטורה של הקיר וכך היא מזהה היכן יש סתימה.

החומר שהמצלמה מגלה, מועבר למחשב, הוא מתרגם את הנתונים, ומציג תמונה צבעונית של מה שקורה בתוך הקיר, כך ניתן לאבחן את הליקוי וכיצד ניתן לפתור אותו. התמונה יכולה לגלות לנו מצבים כגון, דליפות בצנרת, רטיבות ביריעות האיטום, גשרי קור ולחות פנימיים ועוד. חשוב להבהיר המערכת מסוגלת לאתר גם רטיבות ונזילות ברצפה, בתקרה ובמשקופי הדלתות.

לאחר שמסיימים את הסריקה ויודעים היכן הבעיה, ניתן להיכנס אל המקום בו יש סתימה, המקום שגורם לנזילות, ואפשר לטפל בו. למשל באמצעות החלפת הצנרת, תיקון שלה, איטום חורים וסדקים, וכל דבר אחר שיש צורך לבצע.

גילוי נזילות לפני מעבר דירה

לסיום, אם אתם עומדים לרכוש דירה, ולא משנה אם זו דירה מקבלן או דירה ישנה, אנחנו מזמינים אתכם לעשות בדיקה של גילוי נזילות לפני מעבר. כך לא תהיו מופתעים, אם חס וחלילה, תתגלה פתאום רטיבות או נזילות במקום מסוים בבית, בדיקה מוקדמת תגלה לכם מה מצב הצנרת ובמידה ויש, תוכלו לחייב את המוכר לטפל בעניין לפני שאתם נכנסים לדירה.