דירות בקריות : כך תמצאו שכונה שקטה שיש בה הכל

דירות בקריות : כך תמצאו שכונה שקטה שיש בה הכל

 

רבים מאיתנו מצהירים (לפחות בקול רם) כי הם היו מוכנים לעבור לחיות באי בודד כבר היום או מחר. אבל, למעשה, למרות ההצהרות שלנו, אנחנו בררנים למדי כאשר מדובר בבחירת מקום המגורים שלנו, והרבה יותר בררנים כאשר מדובר במקום בו אנחנו עתידים לגדל את ילדינו. זה טבעי שנרצה להעניק להם את הסביבה הטובה והבריאה ביותר לגדול ולהתפתח, כמו גם להעניק לעצמנו את הנוחות של מוסדות חינוך טובים וקרובים, מרכז קניות זמין בהליכה קצרה ברגל, פארק שעשועים אליו ניתן לשלוח את הילדים ללא חשש, ועוד שירותים וגופים שהופכים את חיינו לנוחים הרבה יותר.

דירות בקריות – הסביבה הנכונה לחיות!

הקריות שליד חיפה, כבר מזמן אינן חוסות בצילה של העיר הגדולה, חיפה. בעשורים האחרונים הן הפכו לערים מפותחות שיש בהן הכל – מרכזי קניות, מקומות תעסוקה, מקומות בילוי, תחבורה ציבורית עירונית ובין-עירונית, שכונות סואנות וכמובן, גם שכונות שקטות ורגועות, שהן המקום האידיאלי לגדל ילדים. ההיצע הוא גדול, בעיקר מאחר ולמרות האורבניות שלהן, הקריות עדיין הרבה פחות צפופות וסואנות מערים אחרות, וההקפדה על שריונם של שטחים ירוקים, פארקים וגינות, נמצא ב-DNA הבסיסי של העיריות והרשויות המקומיות באזור. כך שניתן לומר, כי קל הרבה יותר למצוא דירות בקריות במיקום טוב, דירות הממוקמות בשכונות רגועות, שלוות וירוקות, מאשר במקומות אחרים בארץ.

מה חשוב לכם שיהיה בשכונת המגורים שלכם?

הקריטריונים המוגדרים כ-"Must" עבורכם משתנים על פי גילכם, מצבכם המשפחתי, על פי השאלה האם יש לכם רכב או אין, תחום העיסוק שלכם, הרגלי הבילוי והקניות, ונתונים נוספים, אשר יחד, מרכיבים את אותו תמהיל צרכים והעדפות, אשר על פיו אתם מחפשים את הדירה הנכונה ואת השכונה המתאימה לכם. כך, למשל, שכונות המכילות מוסדות חינוך רבים תהיינה אידיאליות בעיני הורים לילדים בני כל הגילאים, בעוד ששכונות המשופעות בפאבים, בתי קפה ומסעדות תתאמנה יותר לרווקים ולזוגות צעירים נטולי ילדים, שכונות סואנות, שמתנהלות בקצב מהיר תתאמנה לאנשים עד לגיל מסוים, בעוד הורים לילדים וגם אנשים מבוגרים יותר יעדיפו פחות כבישים ומקומות בילוי ויותר פארקים ושבילי הליכה.

לסיכום:

קל מאד למצוא בקריות שכונה שקטה שיש בה את כל מה שאתם רוצים וצריכים שיהיה בה. ההתפתחות של העשורים האחרונים הצמיחו אינספור שכונות חדשות וגרמו לשיפוצן ולחידושן של שכונות ותיקות יותר, כך שחוסר באופציות אטרקטיביות איננו אמור להיות הבעיה שלכם. נהפוך הוא, נראה שהאתגר הגדול שיעמוד בפניכם הוא איך בוחרים רק דירה אחת, רק שכונה אחת, מתוך השפע הרב שמציעות כיום הקריות לגרים בהן. כך שאין כלל ספק, הקריות הן המקום הטוב ביותר שאפשר לגור בו כיום, ואת השכונה? טוב, על זה כבר תצטרכו להחליט בכוחות עצמכם…