הכרויות לדתיים- האינטרנט החליף את מסורת השידוכים

הכרויות לדתיים- האינטרנט החליף את מסורת השידוכים

עד לפני מספר שנים, הדרך הנפוצה והמוכרת ביותר בחברה הדתית להכרויות בין בני זוג הייתה באמצעות שירותי שדכנות מקצועיים. כל מי שחיפש הכרויות לדתיים לצורך מציאת זוגיות רצינית, בדרך לחתונה, היה פונה בעצמו, או שהוריו היו פונים בחלק גדול מהמקרים, לשדכן או שדכנית שהיו עוזרים לו למצוא את הזיווג המתאים. עם התפתחותה של גישה מודרנית ופתוחה יותר בקרב הציבור הדתי-לאומי, חלו שינויים מרחיקי לכת בתחום ההכרויות. הכרויות לדתיים היום כבר לא דומות למה שהיו פעם. הקדמה החברתית והטכנולוגית הפכה את תחם השידוכים להרבה פחות רלוונטי היום.

התפתחותם של אתרי הכרויות לדתיים הייתה רק עניין של זמן.

מרגע שהאינטרנט נכנס כשחקן מרכזי בחברה המודרנית והוכיח את יכולתו לספק בית לקהילות רבות ומגוונות, התחילו להתפתח אתרי הכרויות שונים, שמטרתם לאפשר לאנשים לחפש באופן אישי ועצמאי את הזוגיות אותה הם רוצים. עבור צעירים דתיים, אתרי הכרויות הם אפשרות קוסמת במיוחד, שכן זו הדרך שלהם לחפש בני זוג מבלי להיות מושפעים מגורמים חיצוניים שמלחיצים אותם כמו ההורים, החברים ושדכנים למיניהם. באתר הכרויות לדתיים יכול כל רווק או רווקה מהמגזר לערוך חיפוש אישי, על פי העדפותיו האישיות ולמצוא מתוך המאגר רק אנשים שעומדים בקריטריונים שלו. הדחף להתחתן בגיל צעיר בחברה הדתית הרבה פעמים יוצר בעיה עבור אותם רווקים שמשפחתם עדין מתערבת בבחירות הזוגיות שלהם. הרבה פעמים מפילים עליהם שידוכים לא מוצלחים ולו רק כדי לקדם את התהליך.

אתר הכרויות לדתיים מותאם לצרכיהם

כמו כל אתרי ההכרויות, אתרי הכרויות לדתיים מתמחים במתן שירותים למגזר ספציפי. הגמישות הטכנולוגית שמאפיינת את הרשת בכלליות, משרתת את הציבור הדתי באופן מצוין. אם בתחילת דרכו של האינטרנט חלק מהציבור הדתי חשש מפתיחות היתר וחוסר הפיקוח הקיים בו, היום הוא כבר למד לאמץ אותו לחיקו, תוך ביצוע התאמות מיוחדות לשימוש המגזר. כך למשל התפתחו אתרים שומרי שבת, שאינם פעילים בשבתות ובחגים ועומדים לרשות הציבור הדתי.

גם צורת החיפוש באתרי הכרויות לדתיים מותאמת במיוחד לקהל. אם באתרי הכרויות רגילים ניתן לראות קריטריונים לסינון על פי גובה, משקל, תחום עיסוק וכו', באתרי הכרויות לדתיים ניתן לראות דגש על כל מה שקשור לאמונה. בכל אתר כזה יש אפשרות לסנן את תוצאות החיפוש לפי זרם ההשתייכות הדתי, מידת הצניעות בלבוש ובמראה, מידת ההקפדה על התפילות והמצוות ועוד.

הפריחה של אתרי ההכרויות לדתיים והעובדה שכל הזמן נוספים עוד ועוד אתרים חדשים מוכיחה את הצורך הקיים בחברה זו להכרויות בדרך אחרת מבעבר.אין ספק כי תופעה זו רק תלך ותתעצם בשנים הקרובות ותהפוך לשיטה המובילה בתחום ההכרויות לדתיים.

Tagged with