המדריך לפתרונות מבריקים בניקוי תעשייתי

המדריך לפתרונות מבריקים בניקוי תעשייתי

כדי לנקות בצורה יעילה ומהירה ניקיון מאומץ לא באמת יעזור לכם. יש צורך לנקות בדרך הנכונה ועם אמצעי הניקוי המתאימים, כי רק כך הניקיון יוכל לעבור בצורה מושלמת. גם בבית חשוב לשמור על רף גבוה של ניקיון אך ניקיון תעשייתי הופך להיות הרבה יותר משמעותי. מדוע זה כך? וכיצד מנקים?

מדוע ניקוי תעשייתי מורכב יותר?

אין ספק שמשימת הניקיון מעיקה לכל אחד מאיתנו ללא קשר למגזר, אך כשמדובר על ניקיון תעשייתי הכול הופך להיות בעייתי יותר. יש מגוון רחב של כלים שיש לנקות כאשר הלכלוך והכתמים שנוצרים אינם מאפיינים ניקיון ביתי, הם קשים יותר ומגיעים מחומרים שהרבה יותר קשה לנקות. למשל, ניקוי מוסכים או מפעלים מכתמי עשן של המכונות בתעשייה או כל מיני חומרים שמשמשים תעשיות שונות כמו תעשיית המזון, הרפואה, המתכת, הפלסטיק וכולה. לעתים מדובר על חומרים דביקים ועיקשים.

ניקיון שדורש חיסכון

הניקיון התעשייתי צריך לקרות בכל יום ויום, 24 שעות ביממה. המפעלים לא מפסיקים לפעול, וגם מטבחים תעשייתיים או מוסדות אחרים צריכים לעבוד שעות רבות ביום והניקיון חייב להתבצע על בסיס יום יומי באותו הסטנדרט. לשם כך יש צורך בעבודה יעילה שתוכל לחסוך גם בזמן וגם בעובדים. הפתרון היחיד לכך הן מכונות שטיפה שיכולות לבצע ניקיון מושלם תוך זמן קצר בניצול כוח עבודה אנושי מועט. מכונת שטיפה אחת יכולה לנקות שטח רב ואף מורכב, במקום להעסיק עובדי ניקיון רבים שיבצעו את העבודה בפרק זמן ארוך יותר וגם המחיר ש להעסקתם יהיה גבוה יותר.

אלו כלים משומשים לניקוי תעשייתי?

*אחד הכלים הנפוצים ביותר לניקוי תעשייתי הוא מטאטא הכביש. חשוב לזכור שבאופן כללי מכונות שטיפה תעשייתית לא פועלות רק בתעשייה עצמה, כלומר במפעלים שונים, אלא גם במוסדות גדולים או עסקים גדולים שצריכים מכונות ניקיון איכותיות בארסנל שלהן. למשל, מטאטא הכביש יעיל מאוד לניקוי משטחים פנימיים ולא רק כבישים. הוא יעיל מאוד לניקוי רצפת אפוקסי, רצפת בטון, מרצפות וכולה. הוא שימושי בנמל תעופה, אולם אירועים וכו'.

*מכונת שטיפה בלחץ מים גבוה היא אחת המכונות המוכרות ביותר שיש והיא נפוצה מאוד גם במגזר הביתי יחד עם המגזר התעשייתי. מכונות תעשייתיות יהיו גדולות בהרבה מהמכונות הביתיות, יש להן עוצמה רבה יותר ובחלק מהמקרים הן יהיו עם מים חמים ולא מים קרים. מכונות שטיפה אלו יכולות לנקות את המכונות במפעלים, רהיטים, משטחים, רכבים ועוד.

*שואבי אבק תעשייתי משומשים במגוון רחב של עסקים. ביניהם ניתן למנות אפילו חברות ניקיון שמציעות שירותי ניקיון לבתים ולעסקים כולל שאיבת ריפודים וניקוי שטיחים. שואב אבק תעשייתי בעל יכולת שאיבה חזקה מאוד והוא יכול לשאוב שאריות של חצץ או אבק משיפוצים או תאונה שקרתה וגרמה לפיזור חומר גלם מסוים כמו למשל נסורת או אבקה, הוא משמש גם חדרי לניקיון מלונות, חדרי כושר ובכלל כל מקום גדול בעל שטח רב.

מכונות שטיפה מנקות ביסודיות

מעבר לחיסכון בזמן ובעלויות שמספקות מכונות השטיפה, הניקיון שלהם הרבה יותר יעיל. מכונות הטיפה יכולות להסיר כתמים עיקשים מאוד בלי מאמץ פיזי והן עושות זאת בשימוש כוח מכני שיכול להיות חשמלי או מונע. העובדה שהוא יכול להיות מונע במנוע חשמלי מאפשרת לעבוד בתוך המפעל, וכך המגזר התעשייתי יכול ליהנות מניקיון בטוח ובריא. מכונות שטיפה כמו שטיפה בלחץ מים חמים או קרים, שואבי אבק תעשייתיים, מטאטאי כביש ועוד רבות אחרות משומשות יום יום באופן שוטף, בוקר, צהריים וערב, כדי לספק ניקיון יעיל ומהיר ולשמור גם על איכות עבודה וגם על בטיחות.