המוזיאונים בארץ

המוזיאונים בארץ

בארצנו קיימים מוזיאונים איכותיים רבים וחשובים רבים. אם גם אתם מעוניינים ללמוד לימודי אומנות וודאי ישוב לכם להיחשף למוזיאונים איכותיים בארץ. מי שנהנה לבקר במוזיאון ולהתעמק ביצירות השונות ייהנה לא פחות ויפיק ידע רב. המוזיאונים בארץ הם פעילים מאוד ויש בהם פעילויות מעניינות כמו הרצאות חוגים והפעלות אומנותיות לילדים. כמו כן, לא כל המוזיאונים הם רק מוזיאונים לאומנות, קיימים מוזיאונים היסטוריים כמו מוזיאון בית התפוצות או יד ושם אך בתחום מוזיאוני האומנות בולטים בין השאר מספר מוזיאונים חשובים.

ביקור במוזיאונים בארץ הינה חוויה מרגשת ומעצימה, לאלו מכם אשר מעשירים את הידע שלהם באמצעות לימודי אומנות ו/או קריאה וספיגת תרבות בארץ ובעולם בוודאי מכירים את המוזאונים האלו, ולאילו מכם שלא, תמיד טוב להעשיר את הידע בתרבות ישראלית. על כן, אספנו עבורכם מגוון של מוזיאונים ישראליים בהם אתם חיבים לבקר (לפחות פעם אחת):

חגיגה מענגת לחובבי אומנות- מוזיאון ישראל

מובאים כאן מספר מוזיאונים נבחרים מתוך עשרות מוזיאונים נפלאים הפרושים בכל רחבי הארץ. מוזיאון ישראל בירושלים – מוזיאון ישראל בירושלים נוסד בשנת 1965, הוא מוזיאון מוביל שיש לו מקום של כבוד בקרב מוזיאונים בעולם. יש בו 500,000 חפצי אומנות, חפצי ארכיאולוגיה, אומנות יהודית ואומנות העולם, מהתקופה לפני מיליון וחצי שנים ועד היום. יש במוזיאון 4 אגפים הכוללים אומנות ארכיאולוגיה אומנות ותרבות יהודית ואומנות ותרבות כללית.

מוזיאון לאומנות תל אביב

מוזיאון לאומנות תל אביב – מוזיאון תל אביב מחזיק אוסף של אומנות מראשית המאה ה 20 ועד היום. יש בו גם אומנות ישראלית וגם אומנות בין לאומית. יש בו אגף להדפסים ורישומים, אגף של יצירות צילום, אגף העוסק באדריכלות ובעיצוב ואומנות מהמאה ה 16 עד המאה ה 19.

מוזיאון מאנה כץ חיפה

מוזיאון מאנה כץ חיפה – מוזיאון מאנה כץ בחיפה נמצא בביתו של האמן כץ בחיפה מאנה כץ היה אמן מרכזי באסכולת פאריז. במוזיאון קיימות יצירות של מאנה כץ ואוספים של אומנות של יוצרים אחרים. יש במוזיאון אוסף מרשים של תשמישי קדושה, יש בו גם מגוון יצירות יהודיות מרשימות. יש בו יצירות שמן, גואש, רישומים, פסלים. יש במוזיאון גם רהיטים עתיקים, שטיחים, פסלונים ועוד.

מוזיאון עוקשי עכו

מוזיאון עוקשי עכו – מוזיאון עוקשי נמצא בעכו במבנה מהתקופה העות'מאנית. הוא נקרא כך על שם האמן אבשלום עוקשי שייסד את קבוצת אופקים חדשים. לאחר שמת הפך המוזיאון למוזיאון בעל תערוכה קבועה של אומנות מגוונת. יש בו גם מיצירותיו של עוקשי שכולל תמונות של המקרא ונופים של ארץ ישראל.

מוזיאון ינקו דאדא עין הוד

מוזיאון ינקו דאדא עין הוד – מוזיאון ינקו דאדא נמצא בכפר האמנים בעין הוד. המוזיאון הוקם ב 1983 על ידי חובבי האומן מרסל ינקו. יש במוזיאון תצוגה קבועה מ 70 שנים של אומנות של מרסל ינקו. יש גם תערוכה לאמנים צעירים, יש במוזיאון אומנות בת זמננו, ומדיה דיגיטלית, במוזיאון פעילות ענפה לציבור הרחב.

מוזיאון הרצלייה לאומנות

מוזיאון הרצלייה לאומנות- המוזיאון מציג אומנות בת זמננו. יש בו אומנות של אמנים ישראלים וגם יצירות מכול העולם. יש במוזיאון יצירות עם אמירה חברתית ופוליטית וכן יצירות העוסקות בנושאים אומנותיים ללא אמירה חברתית. יש במוזיאון מקום חשוב לאמנים צעירים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.