השקעות בנדל"ן

השקעות בנדל"ן

השקעות בנדל"ן אינו מושג מצומצם, מדובר על עולם שלם הכולל בתוכו מגוון רב של תחומים ונושאים שונים הנוגעים למשקיעים התרים אחר השקעה בטוחה, יציבה, כזו אשר איננה טומנת בחובה סיכונים מיותרים. מדובר על דירות, על מגרשים, על משרדים, על קרקעות חקלאיות, על נכסים במדינות אשר מעבר לים ועוד. אז מאיפה מתחילים? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לצאת לדרך.

מה כדאי לדעת?

השקעות בנדל"ן הן נושא מעניין ומורכב. כאשר קונים דירה להשקעה אנו מבטיחים לעצמנו הכנסה פאסיבית ללא כל מאמץ מצדנו. אין שום אפיק השקעה דומה לזה והוא מאפשר לנו להתפתח בפן הכלכלי. עם זאת כדאי מאוד להתמצא בנושא ולא להגיע ללא רקע מקדים שכן ניתן לבצע טעויות בלתי הפיכות ותוך כדי להפסיד כספים רבים.

תחילת ההשקעה

ישנם כמה סוגים של השקעות. ההשקעה הראשונה היא השקעת תשואה, כלומר, השקעות נדל"ן יציבות אשר מפיקות הכנסה יציבה וקבועה והסיכונים הינם נמוכים. ההשקעה השנייה, היא השקעת השבחה, כלומר, רוכשים איזשהו נכס ולאחר מכן מוכרים אותו תוך כדי יצירת רווח כספי. ישנן גם השקעות ספקולטיביות, יש לקחת בחשבון כמה כסף אנו מוכנים ויכולים לסכן וגם לדעת מה רמת הסיכון.

איך מחפשים נכס?

חיפוש נכס איננו עניין של מה בכך, יש לחפש את המיקום המתאים, זהו ה- א' ב' בחיפוש דירה לנכס להשקעה. יש להתעניין מהן התוכניות האזוריות, ומה השפעתן העתידית על הדירה או הנכס, כלומר יש להתייחס לדברים בהיבט של הטווח הרחוק. בחירה נכונה הינה קריטית.
בנוסף, לא פעם, מומלץ להשקיע במגרשים בארץ הנמצאים בהליכי הפשרה. ניתן לגרוף רווחים גבוהים במיוחד, אבל יש לדעת כי נדרש אורך רוח וסבלנות רבה, הדבר לא קורה מהיום למחר. יש לבדוק מהן התוכניות אותן מיעדים לקרקע.

מימון הנכס

על מנת לבצע השקעה נכונה יש להיעזר בבנק, ואם נמנף נכון נוכל לקבל תשואה מצוינת. חשוב גם לדעת שניתן לרכוש נכס ועם הזמן להשביח אותו, כשלאחר תהליך ההשבחה ניתן להרוויח הרבה מאוד כסף. כדאי גם להיעזר במחשבוני נדל"ן, אלה מהווים אינדיקציה מצוינת. בעזרתם ניתן ליטול החלטות נכונות, כך ניתן לדעת מהן עלויות הדירה, מהי עלות המשכנתא ופרטים אחרים שיסייעו לקבל החלטות נבונות ומועילות.

השקעה בחו"ל

כיום רבים ממליצים להשקיע בחו"ל ולא דווקא בארץ כיוון שבמדינתנו קיימת מה שנקרא "בועת נדל"ן", שבולמת רווחים, לכן רבים מאוד בוחרים להשקיע למשל בברלין או בארה"ב. הרי בסך הכל מדינת ישראל הינה מדינה קטנה וטווח האפשרויות הינו מוגבל לעומת העולם הגדול. אם משקיעים בחו"ל בצורה נכונה, או אז מובטחת תשואה מצוינת ומניבה, תוך כדי השבחת הנכס.

לסיכום, רבים אשר הם מביני עניין ויש להם כסף נזיל בוחרים להשקיע בנדל"ן, זוהי השקעה אשר מוכיחה את עצמה שוב ושוב, אפשרויות הרווח הן לרוב בטוחות, לעיתים ספקולטיביות אבל עם סיכויים נמוכים.