השקעות עם תשואה גבוהה

השקעות עם תשואה גבוהה

כולנו חולמים שיום אחד נרוויח הרבה כסף בלי לעבוד קשה, משהו כמו זכייה בטוטו או בפיס רק באופן שהוא יותר מושכל ופחות קשור להימור. כולנו מודעים לעובדה שבשביל זה עלינו לחפש השקעות עם תשואה גבוהה, ולדעת לברור את ההשקעה הנכונה בצורה חכמה.

השקעות עם תשואה גבוהה הן השקעות שאנחנו שמים עליהן X כסף ומקבלים הרבה יותר במהלך הזמן ורצוי בטווח קצר, כלומר ההשקעה שלנו היא נמוכה יחסית אל מול הרווח, וכך נוצרת תשואה גבוהה. בשביל לחשב את זה בצורה נכונה, יש לקחת בחשבון גם עלויות עסקה, מסים על ההון, מסים אחרים והוצאות אחרות. רק לאחר שנקזז הכל, נוכל לדעת האם התשואה שקיבלנו היא גבוהה או נמוכה.

כיצד נזהרים בהשקעה עם תשואה גבוהה

צריך לומר כבר בהתחלה, יש לא מעט חברות ואנשים שישמחו להציע לנו השקעות עם תשואה גבוהה, 10-15 אחוז תשואה. כולנו זוכרים את ברני מיידוף שהציע למשקיעים אצלו תשואה גבוהה מאוד, ובסוף הם גילו שנשארו בלי כלום ביד. ההיגיון גם אומר שהדבר הוא בלתי סביר כמעט, הרי אם מדובר על תשואה גבוהה, למה לא כולם משקיעים בהשקעה הזאת? סביר להניח שכולנו נרוץ להשקיע איפה שיש תשואה גבוהה לא?

מצד שני, ישנן השקעות שבהחלט משיגות תשואה גבוהה, אך ייתכן שמדובר בהשקעות לטווח ארוך, כלומר לאורך זמן התשואה תגדל ולכן אנשים לא ממהרים להשקיע בהן כי הם מחפשים השקעה לטווח קצר. נניח השקעות במניות שאפשר להרוויח עליהן מיד ולא כאלה שעוד כמה שנים אולי נראה מהן רווח.

יש השקעות שדורשות מימון רב בשביל שנוכל לראות בהן תשואה גבוהה. למשל נדל"ן. בישראל זה פחות מקובל, כי התשואה על הרווח בנדל"ן ישראלי הוא נמוך אך בשוק האמריקאי, הסברה היא שניתן לקבל תשואה גבוהה כבר בשנה הראשונה, העניין הוא שצריך להשקיע עשרות אלפי דולרים. לא לכל אחד יש אופציה כזו.

על מנת למצוא השקעות עם תשואה גבוהה, מומלץ מאוד לעקוב אחר השוק לאורך זמן, להכיר מניות, אגרות חוב, להכיר את שוק הנדל"ן לעומק, ורק אז להחליט היכן להשקיע וכמה. בשביל לא ליפול בהשקעות לא טובות, מוטב לפזר את הכסף בסלי השקעות שונים, כך גדל הסיכוי שלפחות בסל אחד נהנה מתשואה גבוהה.

כמו כן, חשוב מאוד לא ליפול למלכודות של הצלחה. אם הצלחתם בהשקעה מסוימת, נהניתם מתשואה גבוהה, תנהגו בצורה מושכלת ותצאו מההשקעה כל עוד אתם מרוויחים, יכול להיות שאם תישארו עוד קצת, תפסיקו להרוויח וכל התשואה שלכם תיעלם.

Leave a Reply

Your email address will not be published.